Forums
| Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Partituri, Armonii, etc ... |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Armonie capitane de judet | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| zaq |
|
||
![]() Registered Member #11316
Joined: 31 Aug 2012Posts: 161 |
eu am inceput sa o "ametesc" ,cat de cat ,va avertizez ca s-ar putea sa fiti afectati emotional .......asa ca cine vrea sa se riste sa sculte o face pe propria-i raspundere LINK: Click aici! accept orice comentarii sau critici-sunt chiar bine vanite ,cu o singura exceptie -"lasate" ca oricum nu ma las |
||
| Back to top |
|
||
| Kapytanu |
|
||
|
Guest
|
zaq a scris ... eu am inceput sa o "ametesc" ,cat de cat ,va avertizez ca s-ar putea sa fiti afectati emotional .......asa ca cine vrea sa se riste sa sculte o face pe propria-i raspundere LINK: Click aici! accept orice comentarii sau critici-sunt chiar bine vanite ,cu o singura exceptie -"lasate" ca oricum nu ma las e bine ma zaq mai ai de lucrat la dreapta dar armonia ai facut-o asa cum ti-am spus eu si chiar ai prins-o bv |
||
| Back to top |
|
||
| Kapytanu |
|
||
|
Guest
|
In schimb vezi ca nu e bn la piesa omule calatorule
|
||
| Back to top |
|
||
| zaq |
|
||
![]() Registered Member #11316
Joined: 31 Aug 2012Posts: 161 |
Mersi kapitanu' Am pus inregistrarea mai ales pentru a demonstra ca tu si cei ca tine chiar faceti lucruri extraordinare si asta este modul meu de a arata ca nu va pierdeti vremea de pomana dand sfaturi celor care nu au alta posibilitate de a invata ......ce as mai putea sa spun in fata voastra Jos palaria Cat despre Omule calatorule am invatat-o dupa net ( dreapta) si am gasit o armonie pe tabulaturi LINK: Click aici! se pare ca nu se potriveste $-) |
||
| Back to top |
|
||
| Kapytanu |
|
||
|
Guest
|
respect... si da cea de pe tabulaturi e aiurea crede-ma.. cel putin e aiurea impartita.. simplu fapt din versul 2 la sfarsit la ,, calatorule,, nu are cum sa se termine in B niciodata. eventual se termina in B7 dar treb luat inainte sa se termine versul pt ca trebuie sa se termine tot in Em si B7 este acord de trecere catre Em. O sa iti scriu si armonia la omule calatorule dar cand am putin timp
|
||
| Back to top |
|
||
| lupica |
|
||
|
Guest
|
hai sa va da eu o armonie simpla la ,,capitane de judet".Este in mi minor: refren:la-LA7-RE-LA7-re-DO-Si7-mi-soldim-Si7-mi strofa:mi-FA#7-si-Si7-mi-SOL-soldim-Si7-mi(Mi7) |
||
| Back to top |
|
||
| Kapytanu |
|
||
|
Guest
|
lupica scrie si versurile si armonia pe masuri si o dezvoltam
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]






