Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Acordeoane |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Roland FR-7 Prezentare | ||
|
Moderators: admin, pustiulica
|
| Author | Post | ||
| ionutva7 |
|
||
|
Guest
|
Roland FR-7 un acordion cu noi posibilitati foarte utile unui muzicant , pretul lui este de 4000 euro la cherubini ! Maestru Paul Stanga face prezentarea acestu-i "maret" acordion . Din cate am observat in clipul de mai jos , se poate canta cu acest Fr-7 diverse genuri muzicale ! va las sa va uimiti si voi :##SANITISED## width="425" height="344">##SANITISED## src="http://www.youtube.com/v/cM82LfLoR-g&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">##SANITISED##>##SANITISED##>Daca este cineva posesor al RF-7 l-as ruga sa ne raspandeasca din secretele acestu-i FR-7 !
|
||
| Back to top |
|
||
| remo |
|
||
![]() Registered Member #3020
Joined: 09 Nov 2008Posts: 100 |
Impresionant atat acordeonul cat si utilizatorul
|
||
| Back to top |
|
||
| marianbigm |
|
||
![]() Registered Member #14
Joined: 22 May 2008Posts: 444 |
vorba unui verisor de-al meu: Tre sa ai mana ca sa tii acordeonul asta in brate LINK: Click aici!
|
||
| Back to top |
|
||
| alesis |
|
||
|
Guest
|
Salutare oameni buni. Eu am incercat si nu am fost multumit. Mai exact sa precizez ca nu ai simt sa lucrezi cu burduful ca si la un acordeon clasic (chiar daca are de reglat sensibilitatea cu care tragi) si apoi e destul de greu si de scump sa nu mai vorbesc. Deci singurul motiv pentru care as schimba unul clasic cu ceva electronic ar fi greutatea dar am vazut ca nu e cu mult prea usor ca si clasicul. Raman la ideea de acordeon clasic cu conditia sa ai microfoane bune. Care mai sunt aici acordeonisti si vor sa dezvoltam subiecte despre acordeoane sunt dispus sa impartasesc si la altii experienta mea cu precizarea ca ma pricep si la reparat in special acordaj. Ciao |
||
| Back to top |
|
||
| remo |
|
||
![]() Registered Member #3020
Joined: 09 Nov 2008Posts: 100 |
in lincul lui Marian suna beton mai ales acompaniamentul.Vineri am asistat la o inregistrare unde era si Paul Stanga si intradevar in mana lui vr 7-le suna extraordinar
|
||
| Back to top |
|
||
| arsinte_andrei |
|
||
|
Guest
|
foarte frmos demo-ul... dar din cate pare a ajuns mai mult sa semene acordeonul cu o orga... asa ca nu stiu ce se va intampla dar cred ca intr-un final toate instrumentele for sua la fel ) datorita sintetizatoarelor si etc...
|
||
| Back to top |
|
||
| paulici89 |
|
||
|
Guest
|
este un accordion mortal, insa dupa cum a spus si marian mai sus .. trebuie sa ai mana f buna sa stii accordion'ul in brate
|
||
| Back to top |
|
||
| stefandelabr |
|
||
![]() Registered Member #8862
Joined: 04 Feb 2010Posts: 45 |
Eu am rolandfr7x si am dat pe el 4750 de euro de germania si suna prea criminal [ Edited Fri, 05 Feb 2010, 06:43PM ] |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]






