Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Korg Pa 3x Le
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, pustiulica, angelitto
Author Post
testiera
Sun, 07 Sep 2014, 09:03PM

Registered Member #5950
Joined: 10 Feb 2009
Posts: 254
La vre-o 2000€ era perfecta,dar din pacate asta este momentan..pe viitor poate scade

Back to top
Serghei92
Sun, 07 Sep 2014, 10:43PM

Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013
Posts: 667
Si eu nush fratilor, dar cand aud de faza cu butoanele, mie imi vine sa rad.....adica sunt mai bune cele din plastic decat cele din cauciuc. Asta am inteles, insa am avut pa60 care la randul ei are butoane din cauciuc, la fel si pa80....si n-am avut un buton defect....

Back to top
Serghei92
Sun, 07 Sep 2014, 10:44PM

Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013
Posts: 667
mihai87 a scris ...

Salutare dragi colegi ! Serghei ce te-ai speriat asa , stai linistit nu intra in panica . Parca aveai Pa2x Pro , acum ai Pa900 ? Sti care e diferenta mare e Made In Italy si e Profi ! Faci prea multa polemica in zadar !

Nu vei sti niciodata cate clape am, si cu ce cant eu ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
Sergiu pa2x
Mon, 08 Sep 2014, 04:46AM
Guest
Serghei nu compara butoanel de la pa3x cu cele de la pa600 -900.. sau claviatura sau carcasa ..care sunt varza !!!


Back to top
mihai87
Mon, 08 Sep 2014, 02:16PM
Registered Member #11664
Joined: 10 Nov 2012
Posts: 34
Pai Dl. Serghei , daca aveti atat de multe clape ,ce tot va strofocati asa , ba ca e scumpa , ba ca butoanele , ba in plus , ba in minus . Ce atata polemica pentru o clapa pe care nici macar nu ati atinso ?! Diferenta intre butoanele de guma si cele di plastic sta in felul urmator : cele din guma sau cauciuc , calca direct pe contacti de la clapa , ca si telecomanda de la TV , pe cand cele din plastic au si membrana din cauciuc separat dedesupt , in consecinta dureaza mai mult ! Sanatate si numai bine !

Back to top
marand
Mon, 08 Sep 2014, 02:21PM

Registered Member #10506
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 236
Are ribbon, care la Pa2x nu e...

Back to top
pustiulica
Mon, 08 Sep 2014, 03:00PM


Registered Member #11427
Joined: 28 Sep 2012
Posts: 1596
Colegilor,

Asa cum v-am mai rugat in trecut si in alte thread-uri, va rog sa va limitati la a comenta obiecte, caracteristici, proprietati si NU persoane!

...si mai ales, pe cat posibil, emiteti va rog si pareri pozitive, credeti-ma ca este bine pentru suflet si propria stare de spirit sa reusim sa vedem partea buna a lucrurilor si sa-i dam importanta mai mare decat partii negative... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
cristiroland
Mon, 08 Sep 2014, 03:16PM
Registered Member #8581
Joined: 22 Dec 2009
Posts: 218
cand era g800 parca nu se mai certa nimeni pe clape...

Back to top
Sergiu pa2x
Mon, 08 Sep 2014, 04:41PM
Guest
D-nu Marius ADMIN ,nu se cearta nimeni !! Doar expunem pareri ! Nu suntem noi de vina ca firmele scot clape pe banda rulanta ,asta este ,!! Nu trebuie sa ne suparam pt ca un new model mai ieftin influienteaza putin pretul de vanzare al clapelor second hand !!! Sanatate tuturor !!

[ Edited Mon, 08 Sep 2014, 04:41PM ]


Back to top
livange
Mon, 08 Sep 2014, 10:04PM

Registered Member #11383
Joined: 19 Sep 2012
Posts: 179
Pana nu vad korg pa 4 x pa 3 x meu este rege asta este o copia a lui pa 900 dupa cum arata si caracteristici dar probabil ca suna bine

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[Content] Buna ziua , și La multi ani cei cu numele Nicolae ! Pe mine m-ar fi interesat sa pot descărca set-ul acela de instrumente etc. ( mai exact acesta : ,,Sunete de instrumente selectate pentru Thomann AKX1100 și Medeli AKX-10, Ketron-Tyros.mpk" ) Doar atâta vreau sa descarc ! Și o să mai încarc seturi ( până acum am încărcat 3-4 midi/set etc. care eu le folosesc , și o să mai încarc ! ) Întrebarea mea acuma este , cam cate set-uri/midi trebuie sa incarc ca sa pot descărca acest set ? Mulțumesc frumos , o zi frumoasă , și astept răspunsul dvs !

admin - valabil atât pentru @Crystyan1 cât și pt cei noi: lucrurile aici nu functionează așa, adică nu înseamnă că dacă încarci x fișiere obții automat drept de download la y fișiere! Până când userii nu descarcă acele fișiere astfel încât ele să fie verificate și testate de către alți useri și mai apoi să aprecieze acele fișiere acordând o notă bună și un comentariu fiecărui fișier, acele fișiere nu contează! Pentru că mulți useri noi au încărcat tot felul de bălării, doar ca să fie "la număr" și să obțină accees la dld!
@Crystyan1: pt cele 8 fișiere încărcate până acum ai primit acces la 2 dlds/zi pt 1 săptămână (~14 fișiere). Ultimele fișiere încărcate de tine nu au fost acceptate și au fost șterse.
Latest comment Posted by Crystyan1 on 07 Dec 2025, 10:12
Buna ziua , și La multi ani cei cu numele Nicolae ! Pe mine m-ar fi interesat sa pot descărca set-ul acela de instrumente etc. ( mai exact acesta : ,,Sunete de instrumente selectat [more ...]


[download] SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.1 Latest comment Posted by Denis Pop on 06 Dec 2025, 10:47
@cristikitara: trebuie să descarci și partea a 2-a "SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.2" de aici: LINK: Click aici! - fără să ai toate părțile descărcate în același folder, [more ...]


[download] SET StudioRomania 2025, Korg Pa4x - part.1 Latest comment Posted by cristikitara on 05 Dec 2025, 13:35
nu reusesc sa dezarhivez partea 1.Ai idee ce se intampla? imi da eroare.


[Content] Descarcare Latest comment Posted by Crystyan1 on 04 Dec 2025, 17:38
Buna seara,as dori sa vorbesc cu un admin ! Deranjez si eu cu o intrebare ! Am descarcat ieri un set ( pe la 14 parca , nu mai tin minte la ce ora ), am vrut sa mai descarc un set [more ...]


[Content] Cereri pentru acces la descarcari fisiere de pe site Latest comment Posted by Liviupa5x on 04 Dec 2025, 11:22
Buna ziua! Cand as putea descarca si eu de pe site? Am uploadat cateva seturi care sper ca a fost de ajutor catorva. Multumesc.admin: ai primit acces la 2 dlds/zi pt 1 săptămână. [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap