Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
in atentia domnului andronescu si domnu tudorica vali!!!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
pustiulica
Wed Oct 01 2014, 11:03AM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
V-am rugat deja sa reveniti ON TOPIC si implicit sa terminati cu cearta! La urmatoarea abatere va blochez posibilitatea de a posta in orice topic!

Back to top
zaq
Wed Oct 01 2014, 06:20PM

Registered Member #11316
Joined: Fri Aug 31 2012, 11:05PM
Posts: 162
80.istvan a scris ...

zaq,te ai pus aici sa comentezi aiurea,fara nici un rost...fara sa ajuti,in legatura cu topicul,frate esti dus sau ce ai?serios....
team rugat frumos sa termin discutia.ca nu mam exprimat bine ca am scris ca numai in romania,,,mam gandit la ceva si am scris alta...se mai intampla...ma refeream si la muzicanti din ungaria,,care au nevoie de aceste stiluri,facute bine si semplate.....team lamurit?
sanatate sa ai.

colegu tu ai dus discutia in directia asta ......daca recunosteai de la inceput ca ai scris fara sa gandesti nu ajungeam in situatia asta ......dar tu ai preferat sa ma jignesti facand trimitere la lipsa de educatie si cei sapte ani de acasa ......spui ca ,mam gandit la ceva si am scris alta si cu toate astea tot tu spui ca eu sunt cel dus .mda
recunosc am folosit o expresie nu tocmai eleganta dar tinad cont de context, este perfect justificata .....sa crezi ca exista in toata lumea milioane de muzicanti unguri cu parere de rau dar este halucinant
Daca admin considera ca gresesc catusi de putin in acest caz ,imi asum tot ce am sustinut cu orice risc si consider ca pe acest site trebuiesc taxate orice devieri de la relitate .Site-ul este o sursa de informatie si ca atare trebuie sa se aiba grija ca tot ce se scrie aici sa sa corespunda cu realitatea .Poate sunt unii care considera ca nu este un capat de tara dar totusi sa fim cu picioarele pe pamant si sa gandim la ce postam
Eu astept si parea uni admin in aceasta situatie ,chiar nu imi vine sa cred ca sa ajuns pana aici.


Back to top
80.istvan
Thu Oct 02 2014, 05:01PM

Registered Member #10776
Joined: Fri Jan 20 2012, 12:02PM
Posts: 186
da am gresit acolo cu scirisu,dar am corectat.
domnu zag ,tu ai inceput ca ba esti nebun,,eu am avut o replica,,si cu asta basta.hai sa terminam,ca e mai bine asa.sanatate.

Back to top
DanKorg
Fri Oct 03 2014, 07:30PM
Registered Member #13743
Joined: Sun Jan 05 2014, 06:43PM
Posts: 167
80.istvan a scris ...

da am gresit acolo cu scirisu,dar am corectat.
domnu zag ,tu ai inceput ca ba esti nebun,,eu am avut o replica,,si cu asta basta.hai sa terminam,ca e mai bine asa.sanatate.


Ai dreptate ....n-are rost sa ne certam , doar suntem colegi , nu?

Back to top
Ernest
Fri Oct 17 2014, 11:59PM

Registered Member #446
Joined: Wed Jul 23 2008, 10:31AM
Posts: 44
Istvan,tu vrei c-am multe stiluri si din ce ai postat pe aici (adica la preferinte) sa sti ca unguri din Ungaria doi bani nu ar da pe ea.
In primul rand ca ei nu asculta stiluri secuiesti,iar in al doilea rand,si daca ar fi facute,nu ar suna deloc bine la automat de ritm.
Cineva chiar a si specificat mai sus,ca Es-tam suna bine doar daca i-l faci manual. Si bineunteles daca i-l faci "bine" manual!
Si nu trbuie complicate cu zeci de instrumente la acompaniament,ca va iesi o varza.Si asta spun din experienta.
(cel putin mie nu mi-a iesit).
Nu ai nevoie doar de un ritm simplu,si de doua maini potrivite.
Iata c-am la ce m-am gandit eu.

http://www.youtube.com/watch?v=4FYX7WC-vBY

Nu suna nici asta cum ar vrea unii sa sune un csardas adevarat tiganesc,dar sa nu uitam ca csardasul unguresc este cantat bine de trupa numita "Orchestra celor 100 de tigani",si nu de 2-3 flacai,ca si in clipul aratat de mine.



[ Edited Sat Oct 18 2014, 12:30AM ]


Back to top
Ernest
Sat Oct 18 2014, 12:06AM

Registered Member #446
Joined: Wed Jul 23 2008, 10:31AM
Posts: 44
Un lucru important am uitat sa specific mai inainte,deoarece eu nu stiu sa editez un videoclip,(adica sa tai din ea o bucata).
Asculati doar de la 1:40 c-am pana la 2:00 !



Back to top
bebykorg
Sat Oct 18 2014, 07:57AM

Registered Member #533
Joined: Tue Jul 29 2008, 06:54PM
Posts: 1018
Foloseste Pinacle.. este un soft simplu de utilizat si foarte intuitiv pentru editat clipuri video.

Back to top
80.istvan
Thu Oct 23 2014, 05:13PM

Registered Member #10776
Joined: Fri Jan 20 2012, 12:02PM
Posts: 186
domnu esrnest,in primul rand va salut si sanatate va doresc.
video clipul pe care ati specificat,nare nici o treaba,cu stylurile care mias dori.din video clip este un styl de estam si atat,...(canta bine baieti).
eu zic ca se poate face styleurile unguresti,...ca si o hora.in principiu domineaza,bracia,contrabasu,tambalul,vioara,la un csardas,...la facut styleuri,se pricepe domnu DAN ANDRONESCU ....depinde de dansu,


[ Edited Thu Oct 23 2014, 05:17PM ]


Back to top
InterventX
Fri Nov 14 2014, 03:52AM

Registered Member #14613
Joined: Thu Oct 30 2014, 04:02AM
Posts: 2
Off-Topic:
Va rog sa ma scuzati pentru off topic dar am vrut sa il contactez pe Istvan dar nam gasit unde sa pot sa ii trimit un PM.

Salut Istvan. Asi vrea si eu sa stiu daca ai niste seturi sau styluri unguresti care asi putea si eu sa folosesc pe PA600. Cred ca ai clapa PA-80 de mai mult timp deja, si am vrut sa stiu daca ai ceva styluri unguresti pe care ai putea sa le incarci pe site daca se poate. Cred ca PA600 merge si cu PA-80 styluri. Mersi mult!

Ma scuzati pentru off topic.

[ Edited Fri Nov 14 2014, 08:35AM ]


Back to top
Laszlo
Wed Apr 08 2015, 09:35AM

Registered Member #6012
Joined: Wed Feb 11 2009, 06:37PM
Posts: 252



[ Edited Wed Apr 08 2015, 10:08AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap