Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha
 
<< Previous thread | Next thread >>
S-a lansat Pack-ul pentru Romania, pentru seria PSR"S"
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
Mcmiki
Wed, 05 Nov 2014, 07:34PM

Registered Member #5274
Joined: 23 Jan 2009
Posts: 242
calin78 a scris ...


Salut ! Vin cu demo styluri interne din PSR S750. E facut direct din clapa fara prelucrari in PC. Am folosit tonuri din fabrica fara modificari, doar asa cum le da OTS-ul.

16Beat Ballad2 PSR S750 mp3

6 8SlowRock PSR S750 mp3

NzSound, daca mai ai nevoie de alte demouri...!


Felicitari, super demouri! Daca ai timp poti sa faci 2-3 inregistrari si cu stiluri din categoria dance? As mai avea o intrebare, cum e claviatura la seria Psr S comparativ cu Bk-5 si altele pe care ai folosit? Multumesc!


Back to top
Sergiu pa2x
Wed, 05 Nov 2014, 07:37PM
Guest
Sunetul este acceptabil !!

























































[ Edited Wed, 05 Nov 2014, 11:41PM ]


Back to top
calin78
Wed, 05 Nov 2014, 07:37PM

Registered Member #9996
Joined: 15 Nov 2010
Posts: 435
Referitor la claviatura...este mai moale ca la BK5 , dar e bunicica pentru solistica !Sincer, claviatura de BK5 este mai faina decat la PSR

Back to top
Mcmiki
Wed, 05 Nov 2014, 08:22PM

Registered Member #5274
Joined: 23 Jan 2009
Posts: 242
Mersi mult Calin, ma gandesc si eu sa schimb si sa cumpar un s950 dar nu sunt hotarat inca, deaceea ma intereseaza detaliile!
Numai bine!

Back to top
Sergiu pa2x
Wed, 05 Nov 2014, 11:37PM
Guest
../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
Sergiu pa2x
Wed, 05 Nov 2014, 11:38PM
Guest
[quote]
Sunetul este acceptabil !!

Back to top
marius9
Mon, 24 Nov 2014, 02:02PM
Registered Member #14557
Joined: 09 Oct 2014
Posts: 167
Felicitari pentru Yamaha pentru acest prim pas (il asteptam de mult). Felicitari si lui Costel Vatamanu si lui Vasi Onica pentru munca depusa (si tuturor celor din spate).

Back to top
80.istvan
Tue, 25 Nov 2014, 01:53PM

Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012
Posts: 206
Daniel_AD a scris ...

Nicu Pa500 a scris ...

Daniel_AD a scris ...

Acum realizez,cu cat este KORG inaintea la orice firma doar,datorita softului,iar asta nu face dacat sa ma intristeze!...canci concurenta,canci noutati ...pe termen lung!
Baietii care au lucrat la acest pachet,nu am decat sa-i felicit...atat au putut sa scoata dintr-o ''scula'' si nu e vina lor!
In 2014 se cere cu totul alt nivel,mult,mult mai avansat...pacat ca Yamaha inca,mai crede ca poate pacali!
Apropo;cat costa acest pachet?...59 euro?

PS; Sper ca nu am suparat pe nimeni cu acest comentariu dar,am spus ce am simtit,pe baza la ce am vazut si auzit!
Numai bine!


te-ai trezit si tu sa mai intri pe site?



Am dat impresia ca am dormit?!?!...te inseli!
Nu am mai intrat pe nici un site,asa mult!...DECE?...Lucrez la noutati de Craciun!...CADOURI!
Lasand gluma si modestia d'oparte,cred ca pot scoate mai mult din aceste modele de la YAMAHA!
Deocamdata nu ma contactat nimeni...la nivel oficial vorbesc!







[ Edited Tue, 25 Nov 2014, 02:11PM ]


Back to top
80.istvan
Tue, 25 Nov 2014, 02:19PM

Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012
Posts: 206
buna dragi colegi,,,daca stie cineva de unde se poate achizitiona acest set..?

si daca merge pe yamaha psr 9000?

[ Edited Tue, 25 Nov 2014, 02:27PM ]


Back to top
marius9
Tue, 25 Nov 2014, 02:53PM
Registered Member #14557
Joined: 09 Oct 2014
Posts: 167
Acest set este numai pentru PSR-S750, S950 sau A2000 (cred ca mentiona deja cineva mai devreme in acest thread)...

[ Edited Tue, 25 Nov 2014, 02:55PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap