Forums
| Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Requests / Cereri |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| ajutor armonie invartita sibiu | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| andreipop |
|
||
![]() Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015Posts: 18 |
buna ziua sunt incepator si as dori daca se poate sa ma ajute un coleg cu armonia pentru mana stanga la aceasta invartita de sibiu a lui AD am reusit ceva sa descifrez dar cred ca nu este bine.... daca se poate si refrenul ar fi minunat m-am ambitionat sa o cant ....cred ca totusi nu am vazut bine ce clape se apasa sper ca nu este o problema daca pun link mai jos scuzati daca gresesc cu ceva ... dupa slabele mele cunostinte am descifrat asa D G A7 B Em va multumesc anticipat LINK: Click aici! [ Edited Wed, 18 Mar 2015, 08:36AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| andreipop |
|
||
![]() Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015Posts: 18 |
rog un admin sa inchida thread-ul. multumesc |
||
| Back to top |
|
||
| Kapytanu |
|
||
|
Guest
|
de ce vrei sa inchizi thread-ul? ai aflat armonia?
|
||
| Back to top |
|
||
| andreipop |
|
||
![]() Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015Posts: 18 |
se poate inchide...armonia corecta este mai sus...cel putin asa am priceput eu.
|
||
| Back to top |
|
||
| Kapytanu |
|
||
|
Guest
|
eu iti spun ca cea de baza asa este insa de acolo se poate complica sa o faci asa cum trebuie
|
||
| Back to top |
|
||
| remuscampean |
|
||
|
Guest
|
andreipop a scris ... buna ziua sunt incepator si as dori daca se poate sa ma ajute un coleg cu armonia pentru mana stanga la aceasta invartita de sibiu a lui AD am reusit ceva sa descifrez dar cred ca nu este bine.... daca se poate si refrenul ar fi minunat m-am ambitionat sa o cant ....cred ca totusi nu am vazut bine ce clape se apasa sper ca nu este o problema daca pun link mai jos scuzati daca gresesc cu ceva ... dupa slabele mele cunostinte am descifrat asa D G A7 B Em va multumesc anticipat Si eu plănuiesc să o studiez cândva. Am folosit MidiNotate și am scos acordurile, sper că astea sunt. Succes. [ Edited Sun, 22 Mar 2015, 07:07AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| andreipop |
|
||
![]() Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015Posts: 18 |
multumesc foarte mult remuscampean.....m-ai facut fericit tare.......poate te voi putea ajuta si eu candva cu ceva numai bine si toata stima !!!! |
||
| Back to top |
|
||
| remuscampean |
|
||
|
Guest
|
Am realizat că Dl. Andronescu în clipul său o cântă în Sol major, iar eu am scos-o în Do major. Presupun că te inspiri și din digitația din clip deci ca să fie ajutorul complet am repostat mai sus partitura cu acordurile din Sol major. Acum nimic nu te mai poate opri Postează când o înveți, succes. |
||
| Back to top |
|
||
| andreipop |
|
||
![]() Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015Posts: 18 |
multumesc remuscampean pentru ajutor. o studiasem inDo major si nu stiam o parte din acorduri asa ca m-a ajutat si primul post si cel de-al doilea.mii de multumiri
|
||
| Back to top |
|
||
| remuscampean |
|
||
|
Guest
|
Dacă te miști mai greu cu stânga ține doar două acorduri. Eu deocamdată am reușit să o cânt doar cu Sol M și Re 7. Sună binișor și numai în două acorduri, spor! |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]





