Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Flash-Memory la Tyros 5 | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| cozma1969 |
|
||
![]() Registered Member #6965
Joined: 06 Mar 2009Posts: 125 |
Dragi muzicanti. Ma confrunt cu o mica problema, deoarece, de cand am Tyros5 (1an), nu am cumparat Flash-ul, si zilele astea mi-am cumparat din Germania, MUTEC FMC-06 de 1024MB, si dupa ce am montat-o nu reusesc sa o vad in clapa!....apoi sa o formatez....am crezut ca trebuie sa o vad in UTILITY-MEDIA, prezenta langa HD, dar pare ca nu e asa.....are cineva Tyros 5 cu Flash-ul instalat?...sa imi de-a un ajutor?....sa aiba legatura cu YEM-ul? (Yamaha Expansion Memory?)...multumesc.
|
||
| Back to top |
|
||
| cozma1969 |
|
||
![]() Registered Member #6965
Joined: 06 Mar 2009Posts: 125 |
Va multumesc pentru o posibila necunostiinta in problema mea. Am gasit rezolvare. La tyros 5 nu vezi Flash-ul pe clapa, doar tramite YEM, dupa ce instalezi pe PC....este atat de simplu, si inteligent pe deasupra...de ce?...acum ajungem sa vorbim de o PERLA a Tyrosului 5....si cine stie cate mai are, dar le descoperim in timp...cand am avut Tyros 2 si 4...imi era asa de ciuda, ca este limitare in a incarca seamplere de DRUMS (tobe), si imi doream tare mult ca brandul Yamaha, sa faca ceva in sensul asta, stiind, ca un style in sine, daca are toba buna, este totul...ajungand la subiect..pe Tyros 5 nu se mai face partajare VOICE sau DRUMS la seamplere...toate sunt impreuna intr-un singur PACK (dupa cum ti-l faci si la alegere in programul YEM). Pui cat te tine Flash-ul.."fara numar"....eu deja am 525mb doar de tobe....sper sa nu imi para rau ca nu am cumparat de 2gb, dar era dublu ca pret....deci: S-a rezolvat o dorinta mare de a mea...sa pun in clapa cata toba vreau....parerea mea, jos palaria la Tyros 5.
[ Edited Sat, 14 Feb 2015, 04:40PM ] |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]




