Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Requests / Cereri
 
<< Previous thread | Next thread >>
ajutor armonie invartita sibiu
Go to page       >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
andreipop
Tue, 10 Feb 2015, 10:10AM
Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015
Posts: 18
buna ziua
sunt incepator si as dori daca se poate sa ma ajute un coleg cu armonia pentru mana stanga la aceasta invartita de sibiu a lui AD
am reusit ceva sa descifrez dar cred ca nu este bine....
daca se poate si refrenul ar fi minunat
m-am ambitionat sa o cant ....cred ca totusi nu am vazut bine ce clape se apasa
sper ca nu este o problema daca pun link mai jos
scuzati daca gresesc cu ceva ...
dupa slabele mele cunostinte am descifrat asa

D G A7 B Em

va multumesc anticipat


LINK: Click aici!

[ Edited Wed, 18 Mar 2015, 08:36AM ]


Back to top
andreipop
Wed, 18 Mar 2015, 08:37AM
Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015
Posts: 18
rog un admin sa inchida thread-ul.
multumesc

Back to top
Kapytanu
Wed, 18 Mar 2015, 08:42PM
Guest
de ce vrei sa inchizi thread-ul? ai aflat armonia?

Back to top
andreipop
Fri, 20 Mar 2015, 09:59AM
Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015
Posts: 18
se poate inchide...armonia corecta este mai sus...cel putin asa am priceput eu.

Back to top
Kapytanu
Fri, 20 Mar 2015, 08:08PM
Guest
eu iti spun ca cea de baza asa este insa de acolo se poate complica sa o faci asa cum trebuie

Back to top
remuscampean
Sat, 21 Mar 2015, 12:38AM
Guest
andreipop a scris ...

buna ziua
sunt incepator si as dori daca se poate sa ma ajute un coleg cu armonia pentru mana stanga la aceasta invartita de sibiu a lui AD
am reusit ceva sa descifrez dar cred ca nu este bine....
daca se poate si refrenul ar fi minunat
m-am ambitionat sa o cant ....cred ca totusi nu am vazut bine ce clape se apasa
sper ca nu este o problema daca pun link mai jos
scuzati daca gresesc cu ceva ...
dupa slabele mele cunostinte am descifrat asa

D G A7 B Em

va multumesc anticipat



Si eu plănuiesc să o studiez cândva. Am folosit MidiNotate și am scos acordurile, sper că astea sunt. Succes.




[ Edited Sun, 22 Mar 2015, 07:07AM ]


Back to top
andreipop
Sat, 21 Mar 2015, 11:53AM
Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015
Posts: 18
multumesc foarte mult remuscampean.....m-ai facut fericit tare.......poate te voi putea ajuta si eu candva cu ceva
numai bine si toata stima !!!!

Back to top
remuscampean
Sun, 22 Mar 2015, 07:11AM
Guest
Am realizat că Dl. Andronescu în clipul său o cântă în Sol major, iar eu am scos-o în Do major.

Presupun că te inspiri și din digitația din clip deci ca să fie ajutorul complet am repostat mai sus partitura cu acordurile din Sol major.

Acum nimic nu te mai poate opri ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
Postează când o înveți, succes.

Back to top
andreipop
Sun, 22 Mar 2015, 06:22PM
Registered Member #14948
Joined: 04 Feb 2015
Posts: 18
multumesc remuscampean pentru ajutor. o studiasem inDo major si nu stiam o parte din acorduri asa ca m-a ajutat si primul post si cel de-al doilea.mii de multumiri

Back to top
remuscampean
Tue, 24 Mar 2015, 03:38AM
Guest
Dacă te miști mai greu cu stânga ține doar două acorduri. Eu deocamdată am reușit să o cânt doar cu Sol M și Re 7. Sună binișor și numai în două acorduri, spor!




Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap