Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Despre ipocrizie și nesimțire
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
albundy
Tue Apr 14 2015, 10:01PM

Registered Member #10099
Joined: Mon Mar 28 2011, 01:05PM
Posts: 592
Ce-aveti domne cu omul daca este credincios si il ajuta Dumnezeu sa faca bani? Credeti ca icoanele nu-s facatoare de minuni?
Deja a devenit o moda sa iti pui icoana pe clapa.O sa-mi pun si eu una cu Isus dar 3D
LINK: Click aici !





[ Edited Tue Apr 14 2015, 10:07PM ]


Back to top
Heruvimium
Tue Apr 14 2015, 11:21PM
Registered Member #10747
Joined: Wed Jan 11 2012, 01:44PM
Posts: 82
Eu nu dau dreptate la niciunul din cei 2 implicati aici, ci doar am o singura intrebare pt domnul Andronescu:

- faza cu placutele alea asa zise FAKE, e adevarata ?

Adica ati indus userii in eroare cum ca singurele placute bune sunt cele recomandate de d-voastra, cu toate asa zisele "fake"-uri erau compatibile ?

pt Kmcoio: atacurile la persoana nu cred ca sunt permise pe acest forum, ma refer cand zic atacuri, la "vorbe scapate la manie". Bine ar fi sa alegi un mod de exprimare mai diplomat, ca daca are de indreptat un om se indreapta si asa, daca nu, poti sa il faci cu ou si cu otet, tot degeaba ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

pt. d-l Andronescu: un pic de modestie nu ar strica ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

cu respect

=Mihai=

Back to top
remuscampean
Tue Apr 14 2015, 11:23PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
R.D. a scris ...

Daniel_AD a scris ...

R.D. a scris ...

Daniel_AD a scris ...

Eu ce am facut,am facut din pasiune si inca fac,iar in momentul cand am vazut cata nesimtire poate exista in Romania,drept dovada este si video-ul de mai sus,am decis sa fac contra cost si encodate,tocmai ca sa diminuez la maxim,afacerile "de pe shantz" cu munca mea!

Referitor la acest aspect, aș avea și eu o singură întrebare pentru dl. Daniel Andronescu : Recunoști afirmațiile din această postare ?




Binenteles ca recunosc,!...era prin 2013!

Din spusele domniei tale însă, mie personal mi-a atras atenția paragraful în care afirmai că ai câștigat "circa 200 mii de dolari cu Pa1x-ul"... după calculele mele, perioada în care ai deținut Pa1x nu prea coincide cu perioada în care ai început câștigi din vânzarea seturilor encodate... pe atunci erai deja stabilit în Australia, lucrai în domeniul construcțiilor și nu prea mai prestai pe la sindrofii... ceea ce înseamnă că respectiva sumă ai fi putut s-o câștigi numai din cârdășia cu Mc.Music, de pe urma așa-ziselor seturi "free" cu care-i amăgeai pe cei ce credeau în prosteala ta și se lăsau duși de nas ca să cumpere clape la prețuri piperate de la bișnițarii care se autointitulează ca fiind "reprezentantul oficial Korg în România"

Retorică întrebăcioasă :


Păi, hotărăște-te bre odată... ori ai făcut totul din pură pasiune, ori ai câștigat circa 200 mii de dolari... că ne-ai zăpăcit de tot

Rugăminte poruncăcioasă :


Mai potolește-te bre cu abureala asta că mi se aburește una-întruna monitoru... dacă o mai ții mult așa, va trebui să-mi montez pe el ștergătoru' de la Trabant, ca să pot vedea ce scrii

Concluzie cu finalizare :


E cam NASOALĂ treaba... uite ce-o să pățești dacă nu te potolești odată cu minciunile :





Amuzant... nu mi-as baga nasul in aceasta poveste daca nu m-ar deranja ipocrizia la oameni... si mai ales cand se inversuneaza sa nu recunoasca. In rest, materialele suna bine din ce am auzit pe youtube, complimentele mele acolo.

Asta o fi tot o mostra de dialog Andronescu vs Andronescu?






Back to top
Daniel_AD
Tue Apr 14 2015, 11:33PM
Guest
Cainii latra,Ursul merge... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Merge si putina muzica, sa nu fie asa SEC:






[ Edited Wed Apr 15 2015, 12:50AM ]


Back to top
pustiulica
Wed Apr 15 2015, 01:47AM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Dragi colegi,
Maine revenim la curatenia de primavara, adica aplicam Regulamentul! Cred ca v-ati dat inca o data arama pe fata, fiecare cu ce poate si cat poate... Putin, foarte putin, nu numai dpdv muzical! ;-)
Unii fac muzica, unii conturi fake dupa ce au fost deja banati aici, altii fac gargara si altul soft.
Gargaragii ne vor parasi de maine pana isi vor face alte conturi, probabil... :-)
Noapte buna!

Back to top
Kmcoio
Wed Apr 15 2015, 07:42AM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Nu e problema Puștiulică, poți sa îmi dai ban, eu nu am mințit nimic in ceea ce am spus si am reacționat așa pentru nu sunt obișnuit cu atâta mârlănie. Topicurile de care vorbeam au fost șterse de pe forumul respectiv, iar contul Daniel-pa nu mai are fotografia unui puști de 15 ani si acum apare ca fiind din București. Am demonstrat ca in comunitatea Korg Romania principiul este daca nu ești cu noi ești împotriva noastră, precum si caracterul duplicitar al unor persoane, lucru pe care voiam sa il vadă si restul lumii. Ah, da, a dispărut si topicul cu plăcutele albastre FAKE. Mai târziu, pentru cei interesați, va voi arata printscreenuri. Imi cer scuze administratiei daca am sărit calul, dar nesimțirea acestor indivizi m-a adus la limita răbdării. O zi buna tuturor!

[ Edited Wed Apr 15 2015, 07:43AM ]


Back to top
Daniel_AD
Wed Apr 15 2015, 11:05AM
Guest
pustiulica a scris ...

Dragi colegi,
Maine revenim la curatenia de primavara, adica aplicam Regulamentul! Cred ca v-ati dat inca o data arama pe fata, fiecare cu ce poate si cat poate... Putin, foarte putin, nu numai dpdv muzical! ;-)
Unii fac muzica, unii conturi fake dupa ce au fost deja banati aici, altii fac gargara si altul soft.
Gargaragii ne vor parasi de maine pana isi vor face alte conturi, probabil... :-)
Noapte buna!



Multumesc mult Pustiulica!
Chiar ma intrebam,daca vede vreun Admin ce "Atacuri la persoana" este aici!
De cand nu mai au Site-liber,tabara peste tot....un foc au,"JOS AD"... defapt,se elimina singuri! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif

[ Edited Wed Apr 15 2015, 11:07AM ]


Back to top
djorestes
Wed Apr 15 2015, 12:11PM

Registered Member #847
Joined: Thu Aug 14 2008, 11:01PM
Posts: 52
Daniel_AD a scris ...

Legat de Pa3x,este ca am avut dreptate in legatura cu MONOPULUL?!?!...deja au trecut 4 ani,mai e un pic si va anunt un NEW MONOPOL KORG,pe inca 5 ani ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif


Hmm.... Un viitor arranger din seria PA?

Sper ca de data aceasta sa fie mai darnici cu memoria RAM... macar 1GB.



Back to top
remuscampean
Wed Apr 15 2015, 03:38PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
pustiulica a scris ...

Dragi colegi,
Maine revenim la curatenia de primavara, adica aplicam Regulamentul! Cred ca v-ati dat inca o data arama pe fata, fiecare cu ce poate si cat poate... Putin, foarte putin, nu numai dpdv muzical! ;-)
Unii fac muzica, unii conturi fake dupa ce au fost deja banati aici, altii fac gargara si altul soft.
Gargaragii ne vor parasi de maine pana isi vor face alte conturi, probabil... :-)
Noapte buna!



Marius,

Nu mi s-a parut ca acest topic a fost despre competenţe muzicale, ci despre onestitate.

Dl. Andronescu a minţit cu bună ştiintă, repetat, şi nu-i o problemă, se intamplă, am umblat si eu cu cioara vopsită ȋn viaţa asta, dar nu ca formator de opinie aşa cum dânsul se doreşte a fi.

Scuza cu “duşmanii nu ȋmi suportă succesul” cu care dânsul se apară indiferent de situaţie, evitând să raspundă la intrebări concrete, e pentru cei care gustă aşa ceva… Dl. Andronescu ne insultă inteligenţa.

Nu suntem chiar asa proşti domnule!



Back to top
Heruvimium
Wed Apr 15 2015, 07:47PM
Registered Member #10747
Joined: Wed Jan 11 2012, 01:44PM
Posts: 82
Daniel_AD a scris ...

Cainii latra,Ursul merge... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif



Asta e modelul d-voastra de succes domnul Andronescu ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Eu doar am cerut o parere legata de acele placute FAKE, iar d-voastra atat ati avut de spus ?

Asta nu e atac la persoana, chiar daca nu m-a vizat poate pe mine ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Deci rog pe adminul Pustiulica, ca l-am vazut prin acest topic, daca va aplica legea pt unul, sa o aplice pt toti, in masura in care crede ca e corect.

Nu de alta, dar sa ceri o parere despre acele placute, care erau unul din subiectele topicului, si sa fiu facut "caine", nu prea suna a "om de succes" ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Deh, fiecare isi face si apoi apara numele in diferite moduri. Dar putini sunt aceia care si-l apara OMENESTE.

cu respect

=Mihai=

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set nou Korg complet Alexandru Soare Posted by sidoniap on 11 Jun : 13:11
mare porcarie de set, s-a blocat clapa cu el !!!!!!!!!!!!!


[download] Tutoriale Voci Yamaha Posted by Mihai13 on 10 Jun : 13:24
Salut,Maine sper sa pun setul de manele cerut pt S-670Desigur se va putea incarca la toate pana la Genos 2.Cat despre Loop pe cat posibil eu evit sa-l folosesc.Desigur la anumite i [more ...]


[download] Set nou Korg complet Alexandru Soare Posted by enesg800 on 09 Jun : 21:47
Pentru ce clapa este ?


[download] Tutoriale Voci Yamaha Posted by unaidiu on 07 Jun : 15:35
Multumesc Mihai13 !!!Abia acum ma apuc sa invat din tutorialele astea cu '' Awave Studio '' .Nu stiu de ce dar imi place mult sa folosesc doar '' Extreme Sample Converter ''De cura [more ...]


[download] TutorialUVNtoPPFv2 Posted by unaidiu on 05 Jun : 14:00
Multumim Mihai13 !!!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap