Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale
 
<< Previous thread | Next thread >>
Despre ipocrizie și nesimțire
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
cristiroland
Thu Apr 16 2015, 02:46AM
Registered Member #8581
Joined: Tue Dec 22 2009, 04:23PM
Posts: 220
Off cata rautatee e aicii..ce bine era inainte cand se canta cu roland G VA... Toti aveau aceleasi seturi nimeni nu se certa....

Back to top
nelu78
Thu Apr 16 2015, 07:23AM

Registered Member #7829
Joined: Sat May 09 2009, 03:48AM
Posts: 13
Ai dreptate acum avem o gramada de seturi Si nu sintem multumiti

Back to top
Daniel_AD
Thu Apr 16 2015, 10:22AM
Guest
Heruvimium a scris ...

Daniel_AD a scris ...

Cainii latra,Ursul merge... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif



Asta e modelul d-voastra de succes domnul Andronescu ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Eu doar am cerut o parere legata de acele placute FAKE, iar d-voastra atat ati avut de spus ?

Asta nu e atac la persoana, chiar daca nu m-a vizat poate pe mine ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Deci rog pe adminul Pustiulica, ca l-am vazut prin acest topic, daca va aplica legea pt unul, sa o aplice pt toti, in masura in care crede ca e corect.

Nu de alta, dar sa ceri o parere despre acele placute, care erau unul din subiectele topicului, si sa fiu facut "caine", nu prea suna a "om de succes" ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Deh, fiecare isi face si apoi apara numele in diferite moduri. Dar putini sunt aceia care si-l apara OMENESTE.

cu respect

=Mihai=


Eu am citat o zicala,iar daca te "loveste" zicala,tu stii mai bine cum ma privesti,ce pot sa fac?!?!...Eu merg inainte,ca ursul!!
Sunt prea batran si uns cu toate alifiile,asa ca lectiile de morala sub masca corectitudinii false,le simt de la distanta,la persoanele "GICA CONTRA"!
NU ma plateste nimeni sa dau raspunsuri gratuite si la comanda despre KORG,iar daca le dau,o fac din placere,pe baza la ce stiu!
Legat de placutele RAM NONKORG sau FAKE cum le spui tu,nu e treaba mea sa dau explicatii!
E simplu,cele albastre nu sunt facute de KORG si nici recunoscute!
De ce?!?...pentru ca cele FAKE,nu sunt facute in standardul corect de functionare a unui Pa3x,de aceea nu le recomand nimanui! Daca nu merge ceva la Pa3x,nu KORG este de vina,ca unii folosesc RAM FAKE!
Adica,daca unii au facut Dynacord PM Fake si e mai ieftin,Dynacord e de vina ca isi vand produsele originale mai scump?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Eu am cumparat un RAM Fake/Facatura(albastru) si am facut teste; in primul rand,sunt mai slow,iar la Pa3x cand compresezi semplerele,iti baga erori cu nemiluita,adica repartizare pe sectoare RAM este eronata si denatureaza semplerele sau le strica pur si simplu,vezi cate SET-uri au erori...e,asta e una din cauze! Plus blocaje ale clapei in sistemul de operare(OS),functii,tonuri raman blocate,OS-ul o ia razna cateodata! La RAM-ul Original KORG,nu o sa vezi asa ceva!! O sa spuneti iar; AD aiureaza! Faceti voi teste cu una originala si cu una FAKE,mai ales la timpul de compresare,iar apoi vorbim!
Pe mine chiar nu ma intereseaza,ce fel de memorie cumparati,eu doar spun efectele la produsele FAKE,pentru a venii in ajutorul celor interesati! Eu nu vand RAM-uri KORG,nu am nici un beneficiu de la RAM-uri KORG asa,ca nu vad,de ce as tine cu KORG daca cele albastre erau OK!!!
Curiozitatea mea,este alta!!!
Tu esti un simplu utilizator sau un comerciant ambulant de placute RAM FAKE?!?!?!?
Intreb asa doar..daca ai fi un simplu utilizator KORG,mi-ai multumii pentru ca te ajut sa nu-ti bati joc de banii tai,iar daca esti comerciant,o sa explodezi!!!...vezi ce logica simpla am,pentru a depista "personaje"? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Multumesc pentru un eventual raspuns!

PS: Nu ma intereseaza sa fiu model pentru nimeni...de succese,multumesc lui Dumnezeu,nu duc lipsa chiar deloc!
Nu sunt vedeta,nu sunt nr;1,nu sunt maestru...sunt un simplu OM.

[ Edited Thu Apr 16 2015, 11:16AM ]


Back to top
cristiroland
Thu Apr 16 2015, 01:53PM
Registered Member #8581
Joined: Tue Dec 22 2009, 04:23PM
Posts: 220
Eu am pa800...mi l-am facut dupa placul meu...fara reglaje ,,la sange" ... am luat din toate partile...si imi place cum suna..

Back to top
valinico
Thu Apr 16 2015, 06:25PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Chiar nu v-a inteleg domnilor !....sunte-ti aici pentru muzica sau legat de instrumente muzicale cu clape si nu numai ??...sau de analize psihologice...caractere ....tipologii umane ....sau shantz ??.....mmmm...pacat ca varsta UNORA dintre domniile voastre nu reflecta postarile facute, mai ales ca acest subiect e inceput inainte de PASTE!....eu propun sa faceti un schimb de adrese sau telefoane ...pentru rezovarea unor astfel de emotii exprimate aici !

[ Edited Thu Apr 16 2015, 07:16PM ]


Back to top
Heruvimium
Thu Apr 16 2015, 07:31PM
Registered Member #10747
Joined: Wed Jan 11 2012, 01:44PM
Posts: 82
E simplu,cele albastre nu sunt facute de KORG si nici recunoscute!
De ce?!?...pentru ca cele FAKE,nu sunt facute in standardul corect de functionare a unui Pa3x,de aceea nu le recomand nimanui! Daca nu merge ceva la Pa3x,nu KORG este de vina,ca unii folosesc RAM FAKE!
Adica,daca unii au facut Dynacord PM Fake si e mai ieftin,Dynacord e de vina ca isi vand produsele originale mai scump?!?! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif
Eu am cumparat un RAM Fake/Facatura(albastru) si am facut teste; in primul rand,sunt mai slow,iar la Pa3x cand compresezi semplerele,iti baga erori cu nemiluita,adica repartizare pe sectoare RAM este eronata si denatureaza semplerele sau le strica pur si simplu,vezi cate SET-uri au erori...e,asta e una din cauze! Plus blocaje ale clapei in sistemul de operare(OS),functii,tonuri raman blocate,OS-ul o ia razna cateodata! La RAM-ul Original KORG,nu o sa vezi asa ceva!! O sa spuneti iar; AD aiureaza! Faceti voi teste cu una originala si cu una FAKE,mai ales la timpul de compresare,iar apoi vorbim!
Pe mine chiar nu ma intereseaza,ce fel de memorie cumparati,eu doar spun efectele la produsele FAKE,pentru a venii in ajutorul celor interesati! Eu nu vand RAM-uri KORG,nu am nici un beneficiu de la RAM-uri KORG asa,ca nu vad,de ce as tine cu KORG daca cele albastre erau OK!!!
Curiozitatea mea,este alta!!!
Tu esti un simplu utilizator sau un comerciant ambulant de placute RAM FAKE?!?!?!?



Si daca raspundeati asa din prima, nu era bun ? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Cat despre faptul ca as fi dealer de placute din alea, nici vorba...mai vand uneori clape la mana a doua , din propriul studio cand le mai schimb.

Si nici utilizator Korg nu sunt, asa ca logica aleasa de d-voastra aici nu e chiar potrivita .

Motivul pt care eram interesat, este faptul bine stiut de multi, conform caruia politele KORG (Mc Music) in Romania, sunt "altfel" decat in afara. si asta nu in sensul bun. Si nu m-as fi mirat daca raspunsul pe acel forum sa fi fost asa cum a fost doar ca sa isi "apere" afacerea. Pt ca o afacere nu se apara spunand "NU" la tot ce vine din alta parte, si "DA" doar la ce e MC Music.


Dar legat de "lectiile de morala sub masca corectitudinii false", aici va cam inselati....Eu cu cine am facut afaceri, nu mi s-o plans nimeni, cat despre d-voastra, nu as putea spune acelasi lucru...Si asta doar din ce am vazut pe forumuri....Or fi multi care va dusmanesc, dar totusi, dinr-atatia, tre sa fie si cativa care poate pe buna dreptate.

Eu va multumesc pt raspunsul detaliat. Insa daca tonul nu a fost potrivit, nu a fost pt ca as fi si eu un asa zis "dusman", nu am nici in clin nici in maneca a face cu muzica populara, si cu programele de le faceti d-voastra pt clape, ci atitudinea mea s-a datorat modului in care ati ales sa imi raspundeti la o intrebare simpla.

Toate cele bune

cu respect

=Mihai=


[ Edited Thu Apr 16 2015, 11:15PM ]


Back to top
barth53
Thu Apr 16 2015, 10:14PM
Registered Member #7437
Joined: Tue Mar 17 2009, 07:15PM
Posts: 111
Stimati colegi , nu am Korg, nu comentez, nici pro nici contra, am roland , si am un coleg cu korg pa2 in trupa cu setul d-ul Andronescu.Felicitari d-lui Andronescu. Pacat ca nu avem si printre rolandisti un Andronescu, rolandescu, mare pacat.Este parerea mea personala,nu vreau sa supar pe nimeni.

Back to top
costy38
Thu Apr 16 2015, 11:44PM

Registered Member #12119
Joined: Fri Jan 04 2013, 11:37AM
Posts: 74
are si colegul meu setul ad original si il tine in husa cine-l vrea e de vanzare a fost folosit o data


Back to top
mariusnazi
Fri Apr 17 2015, 01:25AM
Registered Member #12940
Joined: Thu Jun 06 2013, 02:19PM
Posts: 435
costy38 a scris ...

are si colegul meu setul ad original si il tine in husa cine-l vrea e de vanzare a fost folosit o data



../../images/emotes/yahoo/yahoo_heehee.gif oricum e de tinut in husa de cand a aparut, tinand cont la ceea ce se canta in 2015,pacat de banii ce s-au risipit pentru cateva style-uri!!!


[ Edited Fri Apr 17 2015, 01:28AM ]


Back to top
mariusnazi
Fri Apr 17 2015, 01:30AM
Registered Member #12940
Joined: Thu Jun 06 2013, 02:19PM
Posts: 435
barth53 a scris ...

Stimati colegi , nu am Korg, nu comentez, nici pro nici contra, am roland , si am un coleg cu korg pa2 in trupa cu setul d-ul Andronescu.Felicitari d-lui Andronescu. Pacat ca nu avem si printre rolandisti un Andronescu, rolandescu, mare pacat.Este parerea mea personala,nu vreau sa supar pe nimeni.


Daca ai avea roland cu sampler poate iti vei putea multumi doar tie pentru ceea ce poti creea!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Manele S670 Posted by unaidiu on 17 Jun : 14:12
Iti multumim mult , mult de tot Mihai13 !!!1718622749 ]


[download] Sunete de instrumente selectate pentru Thomann AKX1100 și Medeli AKX-10, Ketron-Tyros.mpk Posted by mihaidor on 16 Jun : 23:08
Am descărcat să testez tonurile și fiind încărcat la secțiunea SET, poate găsesc ți câteva style-uri frumoase. Nu m-a lăsat să instalez pe Thomann AK-X1100. Are fix 268 MB acest MP [more ...]


[download] Set nou Korg complet Alexandru Soare Posted by sidoniap on 11 Jun : 13:11
mare porcarie de set, s-a blocat clapa cu el !!!!!!!!!!!!!


[download] Tutoriale Voci Yamaha Posted by Mihai13 on 10 Jun : 13:24
Salut,Maine sper sa pun setul de manele cerut pt S-670Desigur se va putea incarca la toate pana la Genos 2.Cat despre Loop pe cat posibil eu evit sa-l folosesc.Desigur la anumite i [more ...]


[download] Set nou Korg complet Alexandru Soare Posted by enesg800 on 09 Jun : 21:47
Pentru ce clapa este ?





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap