Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Yamaha Psr e443 | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| ovioara |
|
||
|
Guest
|
Buna ziua tuturor.Va rog sa ma ajutati . Am tot cautat fara niciun rezultat ritmuri pentru un psr e 443 dar nu am gasit nimic .nici macar care sunt compatibilitatile intre serii..de exemplu cum e la korg .ritmuri de pe korg pa 80 se potrivesc si pe pa50.Cum fac sa dau de ele ? Va multumesc si numai bine!
|
||
| Back to top |
|
||
| owydyutzu |
|
||
![]() Registered Member #15125
Joined: 14 Apr 2015Posts: 89 |
dupa cate stiu eu...toate ritmurile de yamaha sant compatibile intre ele,acum ramane de vazut daca se pot incarca pe clapa ta-deci poti lua orice ritm ce are extensia.sty
|
||
| Back to top |
|
||
| owydyutzu |
|
||
![]() Registered Member #15125
Joined: 14 Apr 2015Posts: 89 |
te poti documenta si din tutorialul urmator,sper sa iti fie de ajutor |
||
| Back to top |
|
||
| IlieB |
|
||
|
Guest
|
Toate ritmurile de la seria PSR merg, asa ca ai de unde alege. Merg chiar si cele de Tyros 1...
|
||
| Back to top |
|
||
| ovioara |
|
||
|
Guest
|
Va multumesc mult pentru ajutor ! Eu incercasem niste .sty de psr e423 si cand le bagam pe clapa prin usb la incarcare imi arata no file. Am sa mai incerc si alte .sty .Va multumesc inca odata ! Numai bine |
||
| Back to top |
|
||
| IlieB |
|
||
|
Guest
|
Cred ca tu nu incarci ritmul. Chiar daca ai transferat un ritm in memoria interna, trebuie sa-l incarci ca sa poti canta cu el. La psr e423 se incarca folosind parca tastele "0" si "+". Cel mai bine ia manualul si citeste-l, pentru ca trebuie sa mearga cele de psr e423. Chiar daca nu merge ritmul, tot trebuie sa-ti afiseze alceva, nu doar "no file".
|
||
| Back to top |
|
||
| ovioara |
|
||
|
Guest
|
Buna seara . Nu reusesc deloc sa incarc styluri pe clapa...am formatat stickul pe clapa am pus diferite sty de psr niciunul nu mi'l da...cand bag stickul in clapa imi arata no file. orice as face imi arata no file. am incercat sa o conectez la pc si imi spune ca nu se poate face conexiunea si sa reincerc...am ramas fara idei si ma gandeam sa cer ajutor celor mai experimentati.multumesc anticipat numai bine !
|
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Eu am avut PSR 433. Foarte multe .sty sunt compatibile, mai putin Tyros. Încărcarea lor se face ținând apăsat butonul Function, se deschide fereastra Load sty?, se apasă Yes sau Execute, se alege locul style-ului (197-201), se apasa Yes sau Execute. Style-ul încărcat se va gasi la pozitia aleasa inițial. Sper ca am reusit sa-ti fiu de ajutor! |
||
| Back to top |
|
||
| ovioara |
|
||
|
Guest
|
Multumesc mult stiu cum se incarca ..problema e ca eu apas function load .sty si cand dau execute sau yes imi apare mesajul "no file" ..stickul este fomatat in clapa si incarcat cu diferie .sty intrun folder facut automat la formatarea stickului in clapa...
|
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
No file apare numai atunci cand nu este recunoscut fisierul respectiv... Incear a alta metoda: format Fat 32 in PC si copiere style -uri direct in radacina, fara alte foldere. Ia in calcul si faptul ca anumite fisiere sunt incorect definite de catre cei care le-au creat si nu sunt in realitate ceea ce ar trebui sa fie... |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





