Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| ajutor pa 2x | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| alex80 |
|
||
![]() Registered Member #6632
Joined: 26 Feb 2009Posts: 29 |
salutare...am un set ce necesita cateva modificari....tonuri de dreapta,set de tobe,tambal,bass...cum fac sa le salvez dupa ce le modific?mentionez ca stylurile sunt in favorite si vreau sa ramana salvate tot acolo...multam fain
|
||
| Back to top |
|
||
| mariusnazi |
|
||
![]() Registered Member #12940
Joined: 06 Jun 2013Posts: 407 |
alex80 a scris ... salutare...am un set ce necesita cateva modificari....tonuri de dreapta,set de tobe,tambal,bass...cum fac sa le salvez dupa ce le modific?mentionez ca stylurile sunt in favorite si vreau sa ramana salvate tot acolo...multam fain Modifici style-ul respectiv cum vrei ,apoi din dreapta sus cobori sageata si dai "write current style" si apoi ok-yes sau cum apare . Pentru tonuri in caz ca vrei sa salvezi pe cele 4 sts (STS 1,2 ...etc) ,iti creezi tonul respectiv dupa plac si apoi la fel dai "write single touch setting" si alegi pe ce sts sa se salveze. Pentru style e bine sa le faci in record pe fiecare variatie si sa ai bifat in track select "original". Ti-am spus in mare pentru ca nu am clapa in fata acum ,daca mai ai nelamuriri ,scrie aici si te ajut.Spor la treaba . Nu uita sa salvezi setul dupa ce il modifici ! [ Edited Thu, 18 Jun 2015, 04:02PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| poenaru |
|
||
![]() Registered Member #2277
Joined: 14 Oct 2008Posts: 57 |
Cel mai bine e sa le modifici in Record,altfel va citi pe toate variatiile inclusiv fill-uri,intro si eding doar instrumentele respective! Alegi style-ul>record>edit curent style>ok>menu>style element track controls si aici apesi var 1,2 etc,in functie de ce modificari ai nevoie. Cand termini,daca esti multumit si vrei sa salvezi>write style si rescrii style-ul existent sau salvezi in alta locatie. Daca nu estu multumit iesi sin record (apasand pe el si yes) si o sa ai ritmul ca inainte,fara modificari. Sa bifezi original style daca ai facut modificari. Pt tonuri procedezi cum a explicat mariusnazi. Daca faci modificari in eq,fx etc>write current style perf si raman memorate asa.
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





