Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Adevarul - De ce a ajuns Romania o tara vandalizata de occident
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
formatiaam
Sat Aug 08 2015, 09:03AM

Registered Member #15276
Joined: Fri Jun 26 2015, 11:45AM
Posts: 9
Asta este. Suntem o tara de prosti, analfabeti si suntem foarte foarte usor de manipulat. Si avem niste conducatori de hoti..

Back to top
mascaos81
Sat Aug 08 2015, 07:45PM
Registered Member #9069
Joined: Tue Mar 16 2010, 11:10PM
Posts: 12
formatiaam a scris ...

Asta este. Suntem o tara de prosti, analfabeti si suntem foarte foarte usor de manipulat. Si avem niste conducatori de hoti..

Salut nu te supăra pe mine sunt de acord cu tine când spui uşor de manipulat dar o ţară de proşti şi analfabeţi nu pot accepta ai generalizat prea mult incluzând toţi Români.
Revenind la subiect dacă vrei adevărul de ce românia nu se compară cu occidentul pot să-ţi spun că cel mai mare defect al românilor e că sunt invidioşi vor să moară şi capra vecinului, dacă capra lor a murit şi în România dacă un Român deschide o tarabă cu zarzavaturi e mare patron, în occident nu e aşa au mentalitate diversă de prosperitate şi serozitate şi respect în primul rând acum încet, încet nu va mai fi la fel nici în occident că au fost invadaţi de tot felul de escrocii şi hoţi şi sau scârbit şi ei.

[ Edited Sat Aug 08 2015, 11:33PM ]


Back to top
danpa80
Sat Aug 08 2015, 08:27PM
Registered Member #10314
Joined: Sun Jul 31 2011, 01:32PM
Posts: 202
Cand se naste un copil in familie de evrei, tatal il ia in brate si exclama: -Doctor te face tata....! altu zice..: -Inginer te face tata! altu...: Bancher te face tata..! si tot asa mai departe.

Cand se naste un copil in familie de romani, il iau parintii in brate, si\sau rude, si zic...: -Saracutul de el....!

Back to top
remuscampean
Sat Aug 08 2015, 08:34PM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
Mascaos81, esti constient ca ai incercat sa argumentezi ca nu toti sunt analfabeti, scriind un text in care ai facut muci regulile garamaticii romane?
Atentie la doi i, majuscule si semne de punctuatie. Daca ai vorbi precum scrii, te-ai sufoca probabil in timpul discursului din cauza lipsei pauzelor de luat aer in piept (virgule). ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Sper sa nu te superi pe mine.


Back to top
valinico
Sat Aug 08 2015, 09:23PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
Mandru ca sunt roman, si am apucat vremurile lautarilor pe șanț...seara ..cu ceaoane pline cu porumb fiert si placinte facute de bunica !...cu lapte baut nefiert , si burta plina de struguri pe drumul de la balta spre casa !

Back to top
gigiflo
Sat Aug 08 2015, 09:57PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Vremurile erau frumoase pentru ca si noi eram "frumosi" (tineri).
Cand e vorba de aceasta etapa a vietii, amintirile sunt intotdeauna melancolice...

Back to top
mascaos81
Sun Aug 09 2015, 12:00AM
Registered Member #9069
Joined: Tue Mar 16 2010, 11:10PM
Posts: 12
remuscampean a scris ...

Mascaos81, esti constient ca ai incercat sa argumentezi ca nu toti sunt analfabeti, scriind un text in care ai facut muci regulile garamaticii romane?
Atentie la doi i, majuscule si semne de punctuatie. Daca ai vorbi precum scrii, te-ai sufoca probabil in timpul discursului din cauza lipsei pauzelor de luat aer in piept (virgule). ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif Sper sa nu te superi pe mine.
Scuză-mă remuscampean pentru greșelile ortografice, promit să fiu mai atent dacă, și tu o să fii mai atent când spui că am făcut muci regulile gramaticii române și nu cum ai scris tu (garamaticii romane) Sper să nu te superi pe mine.



Back to top
remuscampean
Sun Aug 09 2015, 01:09AM

Registered Member #9292
Joined: Sun May 02 2010, 06:50PM
Posts: 354
mascaos, de asta suntem aici, sa ne corectam unii pe altii si sa iasa ceva cat mai bun. Sa ai una cat mai buna! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
sorinelf
Sun Aug 09 2015, 01:13AM
Registered Member #6305
Joined: Wed Feb 18 2009, 09:06PM
Posts: 448
Am si eu o intrebare: de ce nu au facut aia banca (kuveit china si care mai erau)? sa fi dus planul la bun sfarsit, chiar si fara romania... Nu tin cu ceausescu, nici nu sunt impotriva lui... eram prea mic pe vremea aia... Dar si articolul asta pare 'manipulator'...


Back to top
Florin_IT
Sun Aug 09 2015, 08:35AM
Registered Member #9496
Joined: Tue Jun 22 2010, 05:04PM
Posts: 20
Esenta acestui documentar este ca, in comparatie cu politicienii ce ne conduc azi, Ceausescu chiar si-a iubit tara...asa, in felul lui de om cu 4 clase. Ganditi-va ca dupa razboi Romania nu mai avea nici "bruma " de industrie care exista din perioada interbelica..si care oricum avea capital privat. Romania era o tara preponderent agrara, oamenii erau majoritatea analfabeti, datoritea lipsei sistemului de invatamant GRATUIT. Mai trebuie mentionat si faptul ca "fratele" rus ne-au mai impus si datorii de razboi f mari....Si in acest context singura solutie a lui Ceausescu, care repet...chiar si-a iubit tara, a fos sa se imprumute de la FMI. Nu a dus banii in vreun cont personal...ci a industrializat marile orase...a construit blocuri ptr. clasa muncitoare, adica oamenii simpli, a introdus invatamantul GRATUIT..fapt pentru care multi parinti de-ai nostri si chiar unii dintre noi au/am ajuns oameni mari, educati....Datorita tot lui Ceasescu...avem noi acum orase cu blocuri si multe spatii comerciale...de putem noi acum sa facem "shopping" prin fostele hale si sectii de foste fabrici..devenite acum Careffour, Praktiker sau alt gen de supermarketuri. Diferenta e ca Ceausescu totusi a facut ceva, asa bun sau mai putin bun...dar chiar ia pasat ca noi sa putem iesi din " mocirla"

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap