Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Roland
 
<< Previous thread | Next thread >>
New Roland E-A7
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Daniel_AD
Sun Mar 06 2016, 05:35AM
Guest
Pentru cei care au dorit Midi-ul la acesta postare a mea de pe Youtube
LINK: Click aici !
Aici aveti Midi, Mp3 si o fila cu informatia tonurilor pe trackuri, tot ce auziti in mp3 sunt tonuri AD&MC din setul encodat, iar spre sfarsit am lasat solo track pentru a auzi fiecare ton cum suna!
LINK: Click aici ! Detinatorii seturilor AD&MC encodate, pot incarca Midi-ul si doar Play!!
Sunt curios cum raspund tonurile din Roland E-A7 cand vine vorba de filing, de functia mono pe track, de sustain pe instrumente!


Back to top
geogenesys
Mon Mar 07 2016, 04:06PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Ia sa vedem si altfel lucrurile...Astea da samplere originale, profesionale.....Dynamix face samplere f bune, plecand de la tobe pana la sax, chitari si ce mai vreti...omul stie...cine stie, stie si poate.... cine nu, ia de ici de colo, si gata s-au facut samplere LINK: Click aici ! si de aici mai sunt inca 5 linkuri... Cu un set bun, cred ca ar putea fi cel mai vandut aranjor din Romania. Daca s-ar produce o clapa mare, gen G 70, sigur va fi cea mai vanduta. Uite ce styluri, ce sound, ce constructie, din fabrica!!!! Cat de clare, cat de bine gandite! Pa3 e pantaloni scurti la ritmuri de fabrica, fara suparare!!!

[ Edited Mon Mar 07 2016, 04:17PM ]


Back to top
geogenesys
Mon Mar 07 2016, 04:13PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
LINK: Click aici ! un demo scurt...si ce tonuri....pianul ala....super bine

Altceva LINK: Click aici ! Valeuuuuuuuuuu O provocare pt AD - fa te rog un demo cu Pa 4 sa sune la fel pe melodia asta Ma astept sa fie si mai bine, ca na, e Korg Pa4! Si ce tonuri a facut chinezul asta, s-a terminat smecheria!!!! Ca tot vorbeai de velocitate si sensibilitate Ad, la cum raspund tonurile....pai dovada mai buna ca asta???? Deci m-a terminat chinezul!!!!!

[ Edited Mon Mar 07 2016, 04:33PM ]


Back to top
geogenesys
Mon Mar 07 2016, 04:15PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Ma poate ajuta cineva cu stylul de la min 18.50....Poti Dorel sa ne dai stylurile interne ale clapei, sau unde-l pot gasi??

Back to top
victorr
Mon Mar 07 2016, 08:46PM
Registered Member #9068
Joined: Tue Mar 16 2010, 10:05PM
Posts: 909
@geogenesys nu e chinez omul din videoclip, e vietnamez.
Ca sa nu fiu total off topic, mi-au placut tobele semplate de tipul cu Dynamix si nici basul lui nu suna rau.

Back to top
amos
Tue Mar 08 2016, 01:35PM

Registered Member #1050
Joined: Tue Aug 26 2008, 05:05AM
Posts: 59
geogenesys a scris ...

LINK: Click aici ! un demo scurt...si ce tonuri....pianul ala....super bine

Altceva LINK: Click aici ! Valeuuuuuuuuuu O provocare pt AD - fa te rog un demo cu Pa 4 sa sune la fel pe melodia asta Ma astept sa fie si mai bine, ca na, e Korg Pa4! Si ce tonuri a facut chinezul asta, s-a terminat smecheria!!!! Ca tot vorbeai de velocitate si sensibilitate Ad, la cum raspund tonurile....pai dovada mai buna ca asta???? Deci m-a terminat chinezul!!!!!

Geo Genesis tonurile sunt pe sts deja făcute pe orga ca și ritmurile de altfel

Back to top
geogenesys
Tue Mar 08 2016, 05:13PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Amos, cred ca tobele si basul sunt semplate! Victor, e f probabil, am zis chinezul si eu...ca e rasa galbena oricum.... Sts-urile s-ar putea sa ai dreptate...dar nu stiu daca toate

Back to top
Devylxxx
Thu Mar 10 2016, 05:46PM

Registered Member #782
Joined: Tue Aug 12 2008, 12:48AM
Posts: 173



[ Edited Thu Mar 10 2016, 08:22PM ]


Back to top
admin
Thu Mar 10 2016, 08:34PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
"Clasicul" sunet de Roland, cu "vână", cu OO-aie.
Tobe extrem de bune, cu "carne", bașii pleznesc efectiv. Iar asta, deși e o clapă ieftină de la Roland, nu este "nava amiral" cu sampler pe care o aștept și eu de cel puțin 10 ani ...
Implementarea în schimb mi se pare absolut improprie pentru 2016:
- 2 ecrane mici;
- butoane în loc de touch screen;
- samplerul bănuiesc că este departe (ca "usability") față de Kork PA 3x, PA 4x, ...
- etc ...

Back to top
mariuspantera
Thu Mar 10 2016, 10:19PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
Mie unul imi place tare mult cum suna!!si la folklor suna bine , suna mult mai bine ca multe korguri pe care le-am auzit! Nu ai multe posibilitati de editare , sampîer etc dar, care sunt isi fac treaba foarte bine!

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap