Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
New KING, KORG Pa4x Oficial !!!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Daniel_AD
Sun Jan 03 2016, 01:19PM
Guest
Pentru cei care vor sa mai invete cate ceva, despre clapele KORG din seria Pa!


Sanatate si numai bine va doresc tuturor!

[ Edited Sun Jan 03 2016, 01:19PM ]


Back to top
marianbigm
Sun Jan 03 2016, 04:07PM

Registered Member #14
Joined: Thu May 22 2008, 09:39PM
Posts: 463
Si totusi nu mi se pare ok ca intreg sistemul de operare sa se blocheze datorita unui element lipsa. Ar trebui efectiv sa nu se redea acel element, restul sa poata functiona in continuare. Daca ti se intampla in cantare asa cum a patit colegul de revelion, nu cred ca te asteapta nuntasul sa-ti gasesti tu erorile in clapa...


Back to top
Daniel_AD
Sun Jan 03 2016, 07:03PM
Guest
marianbigm a scris ...

Si totusi nu mi se pare ok ca intreg sistemul de operare sa se blocheze datorita unui element lipsa. Ar trebui efectiv sa nu se redea acel element, restul sa poata functiona in continuare. Daca ti se intampla in cantare asa cum a patit colegul de revelion, nu cred ca te asteapta nuntasul sa-ti gasesti tu erorile in clapa...



Probabil ai dreptate dar stau si ma intreb asa;
Cum deschizi in Windows un PDF daca nu ai Adobe instalat sau orice alt EXE care deschide o fila PDF?!?!?!
...la fel e si la clapa! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Sistemul MIDI merge pe informatie, iar daca aceea informatie iti spune ceva de care este direct legat si tu nu intelegi, se mai supara si "EA" si mai da rateuri!!!
La fel este si in KONTAKT daca sunt pachete incomplete... incearca sa-si caute informatia utila, la fel e cu orice VST sau VSTi...e doar vorba de a intelege lucrurile!
Sanatate si numai bine!


Back to top
geogenesys
Mon Jan 04 2016, 02:53PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Ok, multumiri! Si totsui Pa2 sau Pa3 continua sa mearga cu acele nu le-as spune erori, ci cu acele WaV-uri sterse intentionat! Spre exemplu la manele multe tobe au assignate WAV-ri gen << Buna seara sunt Vali Vijelie, bine ati venit la Hanul drumetului - Si minor - nu stiu d-astea, etc etc....pe care daca am vrut le-am sters si am lasat pozitia libera. Sa nu spui ca o sa-mi dea clapa eroare, pt ca te ia cu nervi...aia nu mai e eroare ci e o alegere personala, am vrut sa le sterg...de ce ar trebui sa assignez totusi un element??? Deci eu as zice ca e o problema cu OS-ul clapei. Erorile sunt erori, alegerie persoale, alegeri si cam asa vad lucrurile... Mai ales in momentul in care sunt 100% sigur ca in nici un style nu le voi folosi, deci nu are de ce <<sa mi le caute<< pt ca nu-i cer asta....

[ Edited Mon Jan 04 2016, 02:55PM ]


Back to top
ciury
Mon Jan 04 2016, 03:55PM
Registered Member #5922
Joined: Mon Feb 09 2009, 03:10PM
Posts: 710
Tine de politica sistemului de operare....
Sa va spun de ce...
Poate sa functioneze si cu wav-uri lipsa si cu ele complete
Dar daca proiectatntul a decis sa nu te lase cu ceva stricat in sistem atunci nu te lasa....deci tine de politica

Ei o baga pe aia...cu ...daca e ceva stricat poate sa afecteze mersul sistemului colateral si mai bine sa nu ii lasi

Back to top
sarac.lipit
Mon Jan 04 2016, 04:39PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
dacă nu găseşte tonul se blochează? nu ia un ton internal? sau efectiv să nu se audă...
blocarea sistemului nu e o rezolvare...

Back to top
geogenesys
Mon Jan 04 2016, 07:24PM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Exact, sa nu se auda, nu sa se blocheze

Back to top
mariuspantera
Wed Jan 13 2016, 04:23PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
Colegii,unde sunt demourile si discutiile pro si contra la noul king korg pa4x? E capul de serie la korg si nu sa vorbit nici 2% compararativ cu pa600!! sa nu fie nimic de discutat? Nu are nimeni curaj sa iese in fata ca nu e nimic de aratat in plus fata de pa3x si aici vorbesc de soundul final nu de cateva functii!! Sau inca nu sau inghesuit baietii sa le cumpere!! La mc musical nu sunt pe stoc , mi-au zis ca vin la sfarsitul lunii, dar ca sau vândut sute din primul lot!!! Cui sau vandut?? Ca nu vad pe nimeni sa arate ceva!!

Back to top
Daniel_AD
Wed Jan 13 2016, 04:33PM
Guest
mariuspantera a scris ...

Colegii,unde sunt demourile si discutiile pro si contra la noul king korg pa4x? E capul de serie la korg si nu sa vorbit nici 2% compararativ cu pa600!! sa nu fie nimic de discutat? Nu are nimeni curaj sa iese in fata ca nu e nimic de aratat in plus fata de pa3x si aici vorbesc de soundul final nu de cateva functii!! Sau inca nu sau inghesuit baietii sa le cumpere!! La mc musical nu sunt pe stoc , mi-au zis ca vin la sfarsitul lunii, dar ca sau vândut sute din primul lot!!! Cui sau vandut?? Ca nu vad pe nimeni sa arate ceva!!


Clapele KORG Pa4x se dau ca painea calda in toata lumea, nu numai la MC Music!
In orice tara din lume trebuie sa stai la rand sa poti intra in posesia unui Pa4x!
De ce nu se mai discuta de Pa4x?!?!?!
E o clapa care nu mai necesita vre-o prezentare, iar opiniile sunt in proportie de 95% pozitive!
De regula cele 5% porcente negative, vin din parte celor care nu o detin sau din parte competitorilor, valabil pe orice site din Ro sau strainatate!
As avea atat de multe sa va spun de Pa4x...pffff, nu degeaba am numit-o DIAMANTUL, dar mai bine tac!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Cel mai bine testeaza tu...


[ Edited Wed Jan 13 2016, 04:35PM ]


Back to top
mariuspantera
Wed Jan 13 2016, 08:07PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
Eu am cumparato! Am avut toate modelele de la korg si o parte de la yamaha! Acum am pa4x si tyros 4! Am pus pa4x si pa3x pe un sistem fbt promax 14 cu basii aferenti +2 qsc k8 pentru comparatie! la stylurile interne este o diferenta importanta din punctul meu de vedere , dar la populara pe setul Ad original, nici o diferenta semnificativa, oricat de mult încercam sa-i gasesc ceva in plus la pa4x ! Nu am zis ca nu suna , am intrebat de ce nu sunt demo-uri la populara pentru pa4x pro, ca pentru usoara ramane tyrosul 4 regina mea!


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap