Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
New KING, KORG Pa4x Oficial !!!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
s_cristi
Tue Sep 15 2015, 12:11AM

Registered Member #1965
Joined: Fri Oct 03 2008, 03:37PM
Posts: 356
New King, new diamant, si arranger pe deasupra! Dragoste virgina la prima vedere. Grow up, man!
La unii le plac plinutele, la altii grasutele, mie imi place nevasta.
E doar un instrument muzical electronic care la o suma considerabila inglobeaza tehnologii deja de ceva vreme existente + un soft la care programatorii se chinuie sa tot adauge noutatile (in loc sa apara un instrument cu ceva care chiar sa fie nou, revolutionar - si aici ma refer la toti producatorii de instrumente muzicale electronice, nu la Korg).
Si samplare noi si stiluri noi e ca si cum schimbi becurile la aceeasi instalatie de Craciun. La fel de bine se putea face update de sampler si pe Pa3X si pe Tyros4. Dar apoi cine mai cumpara noile 'diamante'...


Back to top
Daniel_AD
Tue Sep 15 2015, 06:03AM
Guest
s_cristi a scris ...

New King, new diamant, si arranger pe deasupra! Dragoste virgina la prima vedere. Grow up, man!
La unii le plac plinutele, la altii grasutele, mie imi place nevasta.
E doar un instrument muzical electronic care la o suma considerabila inglobeaza tehnologii deja de ceva vreme existente + un soft la care programatorii se chinuie sa tot adauge noutatile (in loc sa apara un instrument cu ceva care chiar sa fie nou, revolutionar - si aici ma refer la toti producatorii de instrumente muzicale electronice, nu la Korg).
Si samplare noi si stiluri noi e ca si cum schimbi becurile la aceeasi instalatie de Craciun. La fel de bine se putea face update de sampler si pe Pa3X si pe Tyros4. Dar apoi cine mai cumpara noile 'diamante'...


Cu mine vorbesti de "Grow up"?!?!?
Iar ai "calculat" gresit!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Nimic nou...istoria se repeta,legat de "struguri acrii"...
KORG Pa4x,se adreseaza cunoscatorilor,iar aici prevad dezbateri pe termen lung,mai ales cand o intra in mana muzicantilor si a lautarilor!
Pana acum,toti care au testat-o,au spus la UNISON;
KORG Pa4x este altceva,fata de modelele precedente,foarte multe inbunatatiri utile! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Nu am auzit nici macar unul sa vorbeasca negativ,asta denota ca este cu adevarat un DIAMANT PROFFESIONAL ARRANGER!
Tot ce vroiam sa stiu despre acest model Pa4x,am aflat cu ajutorul celor de la MC MUSICAL,prin Video Chat,asa am aflat si vazut tot ce ma interesa,iar aici pot sublinia "3 INSERT si 4 MASTER FX" pe fiecare track de Arranger ...restul chiar nu ma intereseaza!!
Personal,o sa-mi dau cu parerea dupa ce o bag in teste la mine in Studio,deocamdata inca o astept sa-mi soseasca! Pana atunci mai urmaresc parerile celor care o testeaza pe viu,nu a celor care comenteaza din alte considerente!!
Sanatate si numai bine va doresc.

[ Edited Tue Sep 15 2015, 06:15AM ]


Back to top
s_cristi
Tue Sep 15 2015, 07:16AM

Registered Member #1965
Joined: Fri Oct 03 2008, 03:37PM
Posts: 356
Da da. Repeat track.
De fapt, am calculat gresit. E repeat disk.

[ Edited Tue Sep 15 2015, 07:21AM ]


Back to top
Daniel_AD
Tue Sep 15 2015, 07:49AM
Guest
s_cristi a scris ...

Da da. Repeat track.
De fapt, am calculat gresit. E repeat disk.



Hahahahahaha... "disk de DIAMANT" WOW..thanks man!
Adevarul este,ca se zareste o noua perioada de succes KORG!!!!
Surprizele KORG,inca nu se vad...

[ Edited Tue Sep 15 2015, 07:53AM ]


Back to top
s_cristi
Tue Sep 15 2015, 09:11AM

Registered Member #1965
Joined: Fri Oct 03 2008, 03:37PM
Posts: 356
Chillax, man!

Nu sunt vreun anti-Korg dar exagerati cu metafore, epitete, figuri de stil.
Înţeleg că vă interesează succesul Korg dar, ca orice muzicant cu experienţă (mai ales de viaţă), ar trebui să fiţi mai cumpătat.
O clapă e o clapă, un om e un om.

Intamplator observ ca a trebuit sa laudati Korgul si in alt thread unde ar fi trebuit să vă daţi cu părerea despre cu totul altceva (din păcate nu s-a putut, numai Korg mai e clapă si face muzica).
Ok, sunteţi Korg addicted, am înţeles. Dar respectaţi şi opţiunile altora.

[ Edited Tue Sep 15 2015, 09:17AM ]


Back to top
Serghei92
Tue Sep 15 2015, 09:57AM

Registered Member #12541
Joined: Fri Mar 01 2013, 02:50PM
Posts: 711
e prea exagerat pretul...sa fim seriosi....e totusi plastic si circuite...sau din ce material o fi facuta....si deocamdata chiar nu mi se pare ca merita pretul. La 4 mii de euro trebuia 20 de gb....nu 2gb. In fine....strict parerea mea. Look-ul si display-ul misto...in rest vedem. App...e tot Made in China?

[ Edited Tue Sep 15 2015, 09:58AM ]


Back to top
sorinelf
Tue Sep 15 2015, 11:02AM
Registered Member #6305
Joined: Wed Feb 18 2009, 09:06PM
Posts: 448
un roland fr 8 e mai scump ca pa4x... un tyros 5 e mai scump ca pa4x...
Mie mi se pare mult 3700 de euro, nu scump. E mult pentru ca nu suntem chiar atat de bogati, dar nu e un pret exagerat.
Nu cunoastem clapa, ca sa ne dam seama ca e scumpa.


Back to top
Robert Craciun
Tue Sep 15 2015, 11:29AM


Registered Member #25
Joined: Sat May 24 2008, 07:38PM
Posts: 790
o clapa pentru buzunarul celui care si-o permite...asa se spunea si despre PA 3 ca e scumpa si daca ne uitam acum, aproape toti muzicantii o au!
la TV numai asa ceva vad in ultima perioada!...mai vorbim peste un an!

Back to top
Daniel_AD
Tue Sep 15 2015, 01:50PM
Guest
Serghei92 a scris ...

e prea exagerat pretul...sa fim seriosi....e totusi plastic si circuite...sau din ce material o fi facuta....si deocamdata chiar nu mi se pare ca merita pretul. La 4 mii de euro trebuia 20 de gb....nu 2gb. In fine....strict parerea mea. Look-ul si display-ul misto...in rest vedem. App...e tot Made in China?


Pretul unui KORG Pa4x nu este de 4 mii euro si nu comentez mai mult,cu toate ca in comparatie cu alte brenduri,este mult mai mic!
KORG Pa4x,are carcasa de aluminiu(dur) si este facuta in ITALIA deci; MADE IN ITALY.
Versiunea 76 Keys,vine cu un HARD de 1000GB(1TB) din fabrica,iar la versiunea 61 Keys se poate face Upgrade cu Kit pentru HARD sau SSD,inca nu cunosc detaliile despre divice de stocare la varianta 61 Keys...probabil un USB Flash internal!
Da,arata bine si suna foarte bine! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

[ Edited Tue Sep 15 2015, 01:56PM ]


Back to top
Heruvimium
Tue Sep 15 2015, 06:52PM
Registered Member #10747
Joined: Wed Jan 11 2012, 01:44PM
Posts: 82
+1 pt made in italy ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

+ 1 pt carcasa de aluminiu, rar mai vezi carcase care nu sunt din plastic in zilele noastre

- 1 insa la faza cu harddisk-ul, din considerentul ca , pa4x fiind o clapa de show-uri, Harddisk-ul traditional are mult mai multe sanse sa cada fata de un SSD. Acum acest minus se poate rezolva usor, depinde de felul cum e conceputa clapa. Daca trebuie musai mers in service sa instalezi SSD e nasol, dar daca il poate instala end user-ul atunci nu e chiar asa de mare minus.

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] enigma.ppf Posted by unaidiu on 17 May : 00:12
... in format SF2


[download] Set Korg PA2X 2023 - Alexandru Soare Posted by apbgd on 11 May : 18:05
Foarte bun setul, se simte ca e cel original, multumim de up1715439966 ]


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap