Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
New KING, KORG Pa4x Oficial !!!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
gigiflo
Tue Sep 15 2015, 07:02PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Peste tot sunt exagerari! Rational si corect mi s-a parut opinia lui Sorin.
Sa asteptam sa vedem despre ce e vorba si mai vorbim.
Ceea ce nu-mi place si nu e numai la Korg, e acest moment de asteptare de dupa lansare.
Chiar nu au marile firme capacitatea de a acoperi piata in timp oportun?
Am vazut asta la Apple, Samsung, etc.
Acum si la Korg!

[ Edited Tue Sep 15 2015, 07:16PM ]


Back to top
Kmcoio
Tue Sep 15 2015, 07:59PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Stati sa apara Korg Pa 700 sau cum s-o numi sa vezi cum sare AD si cu gasca de Korgari spalati pe creier sa laude micul king care e tot un fel de pa4x made in china, cu clape de yamaha psr 79 si butoane de telecomanda. Cum poti mai baiatule sa faci astfel de afirmatii, in speta, "strugurii sunt acri" cand vine vorba de pareri contrarii firmei Korg? Crezi ca esti singurul care isi permite o clapa de 3500 de euro? Crezi ca cei care mai gandesc si cu capul lor si nu inghit rahaturile voastre de promovare sunt ofticati ca nu isi permit o astfel de clapa? In disperarea ta de a promova si sustine interesele unei firme de la noi, ai ajuns sa calci pe cadavre si sa jignesti toti muzicantii care au si alte pareri, iar la voi pe forum cenzurati tot ce nu va convine, pentru ca adevarul doare. Nu zic ca Korg Pa4x este o clapa proasta, dar pana la King mai e taticule. Repet. Sa vedem daca se ridica la nivelul lui tyros 5 sau chiar 4 la muzica usoara si mai discutam.

[ Edited Tue Sep 15 2015, 07:59PM ]


Back to top
cdn
Tue Sep 15 2015, 08:35PM

Registered Member #2258
Joined: Mon Oct 13 2008, 04:36PM
Posts: 126
LINK: Click aici !

Back to top
valinico
Tue Sep 15 2015, 08:43PM

Registered Member #15021
Joined: Fri Feb 27 2015, 07:24PM
Posts: 254
...asta e cine poate ...oase roade !...Acesta este un pamflet ...si trebuie tratat ca atare !

[ Edited Fri Sep 25 2015, 08:57AM ]


Back to top
Daniel_AD
Tue Sep 15 2015, 08:43PM
Guest
Heruvimium a scris ...

+1 pt made in italy ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

+ 1 pt carcasa de aluminiu, rar mai vezi carcase care nu sunt din plastic in zilele noastre

- 1 insa la faza cu harddisk-ul, din considerentul ca , pa4x fiind o clapa de show-uri, Harddisk-ul traditional are mult mai multe sanse sa cada fata de un SSD. Acum acest minus se poate rezolva usor, depinde de felul cum e conceputa clapa. Daca trebuie musai mers in service sa instalezi SSD e nasol, dar daca il poate instala end user-ul atunci nu e chiar asa de mare minus.


Se poate pune linistit si SSD la Pa4x,in loc de HARD!
Eu am SSD si la Pa3x si chiar este diferenta! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Kmcoio a scris ...

Stati sa apara Korg Pa 700 sau cum s-o numi sa vezi cum sare AD si cu gasca de Korgari spalati pe creier sa laude micul king care e tot un fel de pa4x made in china, cu clape de yamaha psr 79 si butoane de telecomanda. Cum poti mai baiatule sa faci astfel de afirmatii, in speta, "strugurii sunt acri" cand vine vorba de pareri contrarii firmei Korg? Crezi ca esti singurul care isi permite o clapa de 3500 de euro? Crezi ca cei care mai gandesc si cu capul lor si nu inghit rahaturile voastre de promovare sunt ofticati ca nu isi permit o astfel de clapa? In disperarea ta de a promova si sustine interesele unei firme de la noi, ai ajuns sa calci pe cadavre si sa jignesti toti muzicantii care au si alte pareri, iar la voi pe forum cenzurati tot ce nu va convine, pentru ca adevarul doare. Nu zic ca Korg Pa4x este o clapa proasta, dar pana la King mai e taticule. Repet. Sa vedem daca se ridica la nivelul lui tyros 5 sau chiar 4 la muzica usoara si mai discutam.


NU cred ca va exista Pa700!!!
Poate Pa 311...Pa625...Pa969 sau Pa10Ro!!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Prea multe probleme iti faci cu "muzica usoara",mai nou toti canta cu mp3 muzica usoara!!
Folclorul se canta cu Tambale facute pe 6V-uri si oscilatoare,manelele cu tarabane diversificate,iar muzica usoara cu mp3-uri facute in Cubase nu in tyrosuri 5.4 s.a.m.d...asta se cere acum!!!
Unii au ramas in urma cu timpurile actuale!!!


cdn a scris ...

LINK: Click aici !


Super...astept continuarea !!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

[ Edited Tue Sep 15 2015, 08:59PM ]


Back to top
Kmcoio
Tue Sep 15 2015, 10:05PM

Registered Member #8319
Joined: Mon Nov 02 2009, 06:43PM
Posts: 765
Ah...deci cine are tyros a ramas in urma cu vremurile. Cine are Tyros 5 si poate sa cante orice piesa de muzica usoara cu tonuri de zici ca sunt rupte din vSti si si folclor in acelasi timp e retrograd. I rest my case. A inceput propaganda, ma retrag. Succes in continuare. Deja pa3x presimt ca va fi mazilit mai ceva decat au fost Korg Pa2x Pro si pa800 cand a aparut micul "king" pa 600. Deci recunosti ca Korg e praf la soundul specific muzicii usoare si oamenii pot sa dea 3500 de euro sau mai mult pentru un foarte fancy player mp3. Pai da. Ia sa mai faci matale un set de folclor pentru pa4x ce sa contina mp3-uri in Cubase pentru muzica usoara si intro-uri cat mai multe pe style-urile de folclor, daca se poate, cu ritornele inclusiv pe CV-uri, sa vezi ce succes vei avea la vanzari. Pardon, ce succes va avea o firma "unic distribuitor" la vanzari. Ca asa orice nea Gheorghe poate sa tina o nunta intreaga si vede lumea ce pa4x cu mp3 are. Stiu, stiu. Strugurii sunt acri, nu te obosi.

Back to top
ciobanu
Tue Sep 15 2015, 10:25PM

Registered Member #8227
Joined: Thu Oct 15 2009, 10:18AM
Posts: 90
DOmnul Daniel asteptam demouri cu Korg pa4 astept si eu la inceputul lunii octombrie sami ajunga diamantul,speram sa nu ascultati vorbe dusmanoase de pe siteu si sa ne bucurati in continuare cu secretele acestei orgi.

Back to top
alex-lx
Wed Sep 16 2015, 02:42AM

Registered Member #386
Joined: Fri Jul 18 2008, 09:51PM
Posts: 184
Kmcoio a scris ...

Ah...deci cine are tyros a ramas in urma cu vremurile. Cine are Tyros 5 si poate sa cante orice piesa de muzica usoara cu tonuri de zici ca sunt rupte din vSti si si folclor in acelasi timp e retrograd. I rest my case. A inceput propaganda, ma retrag. Succes in continuare. Deja pa3x presimt ca va fi mazilit mai ceva decat au fost Korg Pa2x Pro si pa800 cand a aparut micul "king" pa 600. Deci recunosti ca Korg e praf la soundul specific muzicii usoare si oamenii pot sa dea 3500 de euro sau mai mult pentru un foarte fancy player mp3. Pai da. Ia sa mai faci matale un set de folclor pentru pa4x ce sa contina mp3-uri in Cubase pentru muzica usoara si intro-uri cat mai multe pe style-urile de folclor, daca se poate, cu ritornele inclusiv pe CV-uri, sa vezi ce succes vei avea la vanzari. Pardon, ce succes va avea o firma "unic distribuitor" la vanzari. Ca asa orice nea Gheorghe poate sa tina o nunta intreaga si vede lumea ce pa4x cu mp3 are. Stiu, stiu. Strugurii sunt acri, nu te obosi.


.....in mare masura sunt de acord...si..,function "Style to midi"... e f.demult implementata in soft.exemplu EMC STYLE WORKS..sincer e un fake -fals,sau pierdere de timp de a forma un desen ritmic concret.La fel ca si "Vocal Remover" ..apropo,nu numai implementate in Korg.

..m-ar interesa doar ca Basic Sound and Style,pentru comparatie cu alte branduri.

...ca arranger sound pia4s sigur ca nu e king,poate ca soft--da,totusi, un SSD de 10-20GB,la asa suma,ar fi fost binevenita pentru utilizatori.
intrebare d.andron.: pentru ce HD de 1TB?

sunt posesor de un korg....adevarat,vechi,dar cu adevarat korg!..asa ca:

"Cumparati numai -KORG" ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif







Back to top
Daniel_AD
Wed Sep 16 2015, 03:47AM
Guest
Kmcoio a scris ...

Ah...deci cine are tyros a ramas in urma cu vremurile. Cine are Tyros 5 si poate sa cante orice piesa de muzica usoara cu tonuri de zici ca sunt rupte din vSti si si folclor in acelasi timp e retrograd. I rest my case. A inceput propaganda, ma retrag. Succes in continuare. Deja pa3x presimt ca va fi mazilit mai ceva decat au fost Korg Pa2x Pro si pa800 cand a aparut micul "king" pa 600. Deci recunosti ca Korg e praf la soundul specific muzicii usoare si oamenii pot sa dea 3500 de euro sau mai mult pentru un foarte fancy player mp3. Pai da. Ia sa mai faci matale un set de folclor pentru pa4x ce sa contina mp3-uri in Cubase pentru muzica usoara si intro-uri cat mai multe pe style-urile de folclor, daca se poate, cu ritornele inclusiv pe CV-uri, sa vezi ce succes vei avea la vanzari. Pardon, ce succes va avea o firma "unic distribuitor" la vanzari. Ca asa orice nea Gheorghe poate sa tina o nunta intreaga si vede lumea ce pa4x cu mp3 are. Stiu, stiu. Strugurii sunt acri, nu te obosi.


Din cate observ,nu ai nimic cu KORG,tu ai ce ai cu mine!!!
Ai tu alte subiecte? Daca nu-ti plac subiectele mele,te rog nu intra in discutie cu mine pentru ca sunt mai pregatit in materie de KORG si nu numai! Eu nu risc nimic.
Te anunt,ca nu sunt "Tata la KORG" si nici site-ul de care vorbesti nu e al meu,este a lui Cosmin si nu am nici o legatura cu cel care te-a eliminat de acolo,iti garantez! Acolo,pun informatii,dau raspunsuri ca si aici si aprob cate un fisier,nimic mai mult!
Daca-mi dau cu parerea despre Pa4x,nu inseamna ca il promovez doar dau informatii pe care le stiu si fac afirmatii fondate,probabil esti prea suparat sa realizezi!
Daca MC Musical este Distribuitorul oficial,consider ca este un lucru deja stabilit,inainte sa existe acest forum sau altele...sa zicem ,ca a fost Calin mai iute la minte,cand a luat distributia,aici chiar nu e treaba mea,iar ceea ce stiu este ca avem o colaborare foarte buna! In orice tara exista un singur distribuitor oficial KORG adica cum spui tu, UNIC! Apropo; doresti distributia KORG? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Ca la unii nu convine,chiar nu pot face mai mult,eu ma ocup cu altceva,nu cu vanzari de instrumente!
Deocamdata astept sa-mi vina clapa dupa care, am sa va spun tot ce contine si poate sa faca! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Aici sunt DEMO-uri audio de referinta,pentru cine doreste sa asculte un DIAMANT de clapa,KORG Pa4x;
LINK: Click aici !
Asa Sound rotund si dinamic,doar in Studio il poti obtine,de la finetea Jazz Big Band si Jazz Trio,sunetul rotund la Pop Rock Medley si Pop Acustic Hit,pana la dinamica Electro Dance si Pa4x Sound Demo's!

[ Edited Wed Sep 16 2015, 04:28AM ]


Back to top
marand
Wed Sep 16 2015, 08:50AM

Registered Member #10506
Joined: Sat Oct 15 2011, 03:30PM
Posts: 239
Daniel_AD a scris ...

Aici sunt DEMO-uri audio de referinta (n.a. ?!?!),pentru cine doreste sa asculte un DIAMANT de clapa,KORG Pa4x;
LINK: Click aici !
Asa Sound rotund si dinamic, (n.a. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_not_listening.gif )doar in Studio il poti obtine,de la finetea Jazz Big Band si Jazz Trio,sunetul rotund la Pop Rock Medley si Pop Acustic Hit,pana la dinamica Electro Dance si Pa4x Sound Demo's!


Ascultând demo-ul cu pianul clasic vă dau cuvântul meu că reacția mea a fost exact ca emoticon-ul adăogat de mine în comentariul citat.
Recomand firmei Korg să-și cumpere niște pianiști adevărați, (și nu numai pianiști), care să o îndrume la realizarea semplerelor.Dar mă tem că prețul se va modifica....


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap