Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
New KING, KORG Pa4x Oficial !!!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
marius9
Mon, 21 Sep 2015, 01:06PM
Registered Member #14557
Joined: 09 Oct 2014
Posts: 167
Daniel_AD a scris ...


Ehe..daca e sa vorbim de "plasa",uita-te aici;
LINK: Click aici!
Ce sa mai zic.?!?!Am "maini" si in Spania...isi fac treaba,asta e important! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif


Deci sa intelegem ca daca veneau teroristii si spuneau "Mainile sus!", clapa ar fi continuat hora prin simpatie cu situatia? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
Daniel_AD
Mon, 21 Sep 2015, 01:21PM
Guest
marius9 a scris ...

Daniel_AD a scris ...


Ehe..daca e sa vorbim de "plasa",uita-te aici;
LINK: Click aici!
Ce sa mai zic.?!?!Am "maini" si in Spania...isi fac treaba,asta e important! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif


Deci sa intelegem ca daca veneau teroristii si spuneau "Mainile sus!", clapa ar fi continuat hora prin simpatie cu situatia? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif


Asta cu teroristii,chiar m-a distrat!!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Eu ma bucur,ca munca mea ajuta pe multi sa-si castige o paine...detaliile nu sunt importante,chiar daca se poate si asa!
Probabil daca aveau setul original AD&MC,suna mai bine...cred!
Sanatosi sa fim,restul nu mai conteaza!


[ Edited Mon, 21 Sep 2015, 01:21PM ]


Back to top
Daniel_AD
Mon, 21 Sep 2015, 04:59PM
Guest
A mai aparut un video; KORG Pa4x Sound ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
LINK: Click aici!

[ Edited Mon, 21 Sep 2015, 05:00PM ]


Back to top
victorr
Mon, 21 Sep 2015, 05:50PM
Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010
Posts: 828
Daniel_AD a scris ...

A mai aparut un video; KORG Pa4x Sound ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
LINK: Click aici!


AD, fara suparare dar nu cred ca isi cumpara cineva pa4x pentru tonuri de orga. Isi ia fiecare un sintetizator daca are nevoie de asa ceva. Pentru noi nu e relevant asa demo, asteptam demo de la tine cu tonuri romanesti.

Back to top
Daniel_AD
Mon, 21 Sep 2015, 06:40PM
Guest
Fiecare cu parerea lui,nici mie nu-mi place cum a fost debutul aceste clape!
Personal,am sa-mi dau cu parerea cand am sa o primesc adica,in Australia ajunge la inceputul lunii Noiembrie...probabil o sa-mi trebuiasca ceva timp sa ma familiarizez cu ea,apoi o sa fac un Demo,asa babesc cum deja v-am obisnuit! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
PROMIT ca am sa va spun toate diferentele fata de modelele precedente!
Nu vreau sa mai vorbesc despre Pa4x, pana nu stiu exact ce poate acesta clapa!
Sanatate si numai bine va doresc.

[ Edited Tue, 22 Sep 2015, 06:17AM ]


Back to top
gigiflo
Mon, 21 Sep 2015, 06:44PM
Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015
Posts: 1327
Am mai spus-o si cu alta ocazie...
Nu inteleg de ce atata asteptare! Daca pana si "promotorii tai" asteapta la rand, nu-mi suna bine! Cine se respecta, ma indoiesc ca ar trebui sa procedeze asa!

PS: Vedem diverse prezentari de la "neica nimeni" si cel care a facut Korg-ul mare in Romania in ultimul timp (asa cred eu) este pus sa astepte...Pacat!

[ Edited Mon, 21 Sep 2015, 06:49PM ]


Back to top
costy38
Mon, 21 Sep 2015, 08:34PM

Registered Member #12119
Joined: 04 Jan 2013
Posts: 72
a d zi-i lui calin sa-ti trimita un pa 4 ca intr-o zi doua o primesti si ne lamuresti si pe noi f rapid ce si cum!

Back to top
marand
Mon, 21 Sep 2015, 09:23PM

Registered Member #10506
Joined: 15 Oct 2011
Posts: 236
Greieras a scris ...


Eu înțeleg și știu ce înseamnă să iubești un brand, să susții un brand, să îți placă mult, e firersc, e normal...toți avem fetișuri.



Tare de tot!!Nu am auzit niciodată o caracterizare mai scurtă, clară, și perfect adevărată!!! =D>






Back to top
gigiflo
Mon, 21 Sep 2015, 09:23PM
Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015
Posts: 1327
Eu i-as propune lui AD sa treaca la Yamaha.
Tocmai ce am cumparat un S770.
Suna atat de dulce, dar se simte lipsa unui "artizan al style-urilor".
Sigur valoarea brand-ului ar creste substantial pentru noi romanii...


Back to top
valinico
Mon, 21 Sep 2015, 10:07PM

Registered Member #15021
Joined: 27 Feb 2015
Posts: 238
gigi.....cauta-l pe Iulik de la Tulcea, si o sa-ti curga miere pe clape !..garantat !!)))

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 03 Jun 2026, 08:51
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap