Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Manele Free SET & KORG Pa3x
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
Daniel_AD
Mon Oct 26 2015, 12:24PM
Guest
ciobanu a scris ...

Domnul Daniel acest set este deja la dovnloads si are mult mai mult in setul ala, este setul lui Marius Gherea eu il am de un an.Nu imi amintesc denumiarea setului dar cu siguranta se afla aici pe siteu si are foarte multe styluri interesante dintre care si manelele care li-ati postat dumniavoastre.


Eu nu contest,posibil sa fie la Download!
Eu doar l-am curatat de erori,Am prelucrat fiecare sampler in parte,am remixat pentru a nu se simtii trecerea de la un style la altul,adica sa fie util si organizat,plus economisirea enorma de memorie RAM de la 140Mb compresati la 11MB compresati,cred ca aici e ceva!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
E GRATUIT, de aia l-am facut pentru toate modelele,pentru ca difere setarea in Style de la Pa600 la restul modelelor mai avansate! Pa600 au setate Style-urile cu tonuri din USER 2,iar cele avansate cu USER 4! Importane este ca le-am facut utile!
Citeste ce am scris in prima postare te rog! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Ce am realizat; Manele canti cu 20 Mb necompresati,asta e limita valorica!
E vorba doar de scriere midi diferita,la manele nu ai nevoie de multe resurse!

[ Edited Mon Oct 26 2015, 12:25PM ]


Back to top
ciobanu
Mon Oct 26 2015, 01:15PM

Registered Member #8227
Joined: Thu Oct 15 2009, 10:18AM
Posts: 90
aha am inteles o zi buna abea astept cu pa 4 ceva demouri ca si eu sint in asteptare acestei orgi,straniu ca a ajuns deja in romania si eu ca ma aflu in italia imi ajunge asa greu deja am credca o luna de cind astept.Bine ca inca nu am vindut pa 3

Back to top
admin
Mon Oct 26 2015, 02:37PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Daniel_AD a scris ...

PS: Admin,scuze pentru postarea link-urilor directe si gratuite,ma limitez doar la postarea lor pe pagina mea de Facebook! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Nu o se mai intample,promit.


Daniel, există un regulament care este valabil pentru toți membrii, fără excepții. Pentru că ... fișierele hostate pe servere de file hosting, dispar după o vreme, în funcție de fiecare server în parte. Sunt servicii gratuite și ca orice serviciu gratuit nu-ți pune la dispoziție resurse nelimitate, doar resurse temporare - în cazul site-urilor de file hosting free, vorbim de perioadă limitată. La cele mai multe dintre ele, după 3 luni de zile fișierul este automat șters de pe server - este și logic, la câtă lume încarca fișiere pe un serviciu gratuit, ar însemna să-și epuizeze spațiul de pe mediile de stocare în doar câteva luni de zile ... ori, pe Clape.ro, de bine de rău găsești la download materiale și de acum 5 ani (tocmai pentru că nu este un serviciu public, fiind destinat doar membrilor Clape.ro!)...

A doua mare problemă (cea mai mare, zic eu) este că după o anumită perioadă de timp, fișierele de pe serverele publice pot fi descărcate doar prin intermediul unui așa zis "Download manager", un software scris de către cei care au serverul și care odată descărcat și instalat pe calculatorul utilizatorului, instalează tot felul de măgarii pe calculator (adware, etc) care de cele mai multe ori sunt de fapt niște viruși creați ori pentru a-ți livra diverse reclame sau pagini, ori în cazurile mai grave pentru a fura informații din calculator.
Pe Clape.ro nu se întâmplă asta, downloadurile sunt "curate", eventual cu excepția (care se întâmpla extrem de rar) când utilizatorul rău intenționat încarca cu bună știință un fișier virusat - fapte pe care le-am sancționat drastic imediat după ce am eliminat fișierele virusate de pe server.

Din aceste motive, este specificat în regulament ca fișierele să fie încărcate la secțiunea "Upload" de pe Clape.ro și nu pe alte surse externe.

[ Edited Mon Oct 26 2015, 02:45PM ]


Back to top
florin123
Mon Oct 26 2015, 05:15PM
Registered Member #3549
Joined: Thu Nov 27 2008, 04:32PM
Posts: 316
[CENZURAT]

Nu asta e setul care l ai primit?

[ Edited Tue Mar 15 2016, 01:38AM ]


Back to top
Daniel_AD
Mon Oct 26 2015, 05:42PM
Guest
Am inteles Admin de aia am si facut precizare!

florin123 a scris ...

Nu asta e setul care l ai primit?


PS; florin123,iar e "seceta"???...cat costa? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Ala l-ai pus la susta,poate nu se prinde nimeni..ai grija ca Admin este destul de perspicace!
NU e ala Setul care l-am pus eu! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

[ Edited Mon Oct 26 2015, 08:29PM ]


Back to top
florin123
Mon Oct 26 2015, 05:48PM
Registered Member #3549
Joined: Thu Nov 27 2008, 04:32PM
Posts: 316
Nu e la susta, ideea e ca asta e un set de manele care circula pe internet recent, și nu l am probat pe al dumneavoastră.

Back to top
ciobanu
Mon Oct 26 2015, 06:21PM

Registered Member #8227
Joined: Thu Oct 15 2009, 10:18AM
Posts: 90
nu e ala florine dar are in set si aia ce este in setul asta

Back to top
ciobanu
Mon Oct 26 2015, 06:23PM

Registered Member #8227
Joined: Thu Oct 15 2009, 10:18AM
Posts: 90
am dat eu 100 lei pe setul ala care lai vazut pe yotube sa nul cumparati cai varza il vinde Aniche Gabriel.

Back to top
alinbz
Mon Oct 26 2015, 10:33PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
Setu asta se vindea şi se revindea de zeci de ori..eu l am postat aici pe site pentru a opri cât se poate bisnita... între timp nişte cetăţeni au făcut nişte demo pe yotube... cu aceste manele şi alte style din care şi câteva din seturile AD. Din întâmplare acele persoane sunt din jutet cu mine... din spusele lor domnule AD i-aţi contactat şi le-aţi cerut o sută de mii Euro daună că va folosit materialele... Aşa este?

[ Edited Mon Oct 26 2015, 10:36PM ]


Back to top
TiNeLpa800
Tue Oct 27 2015, 02:40AM

Registered Member #9365
Joined: Fri May 21 2010, 04:24PM
Posts: 172
mariusnazi a scris ...

Cine le poate exporta sa vedem si noi cei cu pa2x/pa800 despre ce set este vorba ?



Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap