Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Divertisment |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Colectie de bancuri ... | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
Bulă se plimba cu taică-su prin munţi. Deodată, taică-su dispare. Bulă, agitat, întreabă: - Tată, ai căzut în prăpastie? - Daaaa. - Şi ai păţit ceva? - Nuuuu, se aude din prăpastie. - Dar e adîncă prăpastia? - Încă n-am ajuns... |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
Cica era Bulă cu doi prieteni şi se tot lăudau care a avut cea mai bătrînă bunică. - Bunica mea a avut 78 de ani cînd a murit. - Slab, bunica mea a avut 94 de ani cînd a murit. Bula: - Şi mai slab, păi bunica mea a fost aşa de bătrînă încît a trebuit să o scoată tata în curte să o împuşte, că nu mai murea nicicum. |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
În toiul nopţii, Bulă, cu vînătăi pe faţă şi cu două valize în mîini, sună la uşa casei lui taică-său. - Ce-i cu tine, Bulă, la ora asta şi în halul ăsta? - M-am certat cu nevastă-mea. - Şi a îndrăznit curva aia să dea în tine? Eu, în locul tău, o făceam bucăţi! Bula, rînjind: - Dar ce credeai că am în valize? |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
La o inspecţie, învăţătoarea le arată copiilor fotografii cu personaje cunoscute. Arată poza cu Lăcătuş: - Cine e acesta? Bulă ridică mîna: - Lăcătuş! - Bravo, dar acesta? arătînd poza lui Hagi. - Hagi, strigă Bulă. - Bravo, văd că te descurci bine, iar învăţătoarea le arată poza cu Ceauşescu. Nimeni nimic. - Nu se poate să nu îl cunoaşteţi, nici tu, Bulă, nu ştii? - Nu, că pe ăştia de la Craiova nu-i cunosc. |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
De ziua soacrei, Bulă se prezintă cu un pacheţel într-o mînă şi cu o puşcă în cealaltă. - La mulţi ani, mamă soacră! Ţi-am adus o pereche de cercei de aur. - Mulţumesc, ginerică. Da' cu puşca ce vrei să faci? - Păi de găuri în urechi nu ai nevoie? |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
Bulă face rost de o ţigară cu marihuana. Iese pe balcon şi o aprinde. Trage 2-3 fumuri... nimic! - Ia uite, am dat şi o groază de bani pe ea şi nimic. Deodată prin faţă îi trece un glob mare de foc. - Ce dracu se întîmplă, dau ăştia cu bombe? Mai stă şi fumează, înjurînd că nu are nici un efect cînd iar îi trece prin faţă un glob mare de foc. - Ce dracu'? Enervat, stinge ţigara şi intră în casă. - Pe unde ai fost, mamă? îl întreabă maică-sa. - Am fumat o ţigară pe balcon. - Două zile, mamă? |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
O bătrînică intră în cancelarie la şcoală. - Sînt bunica lui Bulă, aş dori să îl învoiţi de la ultima oră să mă ajute. - Cred că nu se poate, Bulă nu a venit azi la şcoală. - Dar unde este? - Cred că la înmormîntarea dv. |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
Profesorul de ORL al lui Bulă urma să se pensioneze. Fiecare elev din clasă i-a făcut cîte un cadou. Profesorul a luat fiecare cadou în parte, s-a bucurat, etc. A venit şi rîndul lui Bulă să-i dea cadoul. Bulă, fiind sărac, dar talentat, a desenat pe tablă o ureche mare şi profesorul cum iese din ea cu un buchet de flori în mînă... Cînd vede profu' asta, începe să rîdă. Într-o scurtă pauză între două hohote de rîs, spune: - Bulă, tocmai mi-am amintit că peste 2 săptămîni iese la pensie profesorul de ginecologie! |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
Copiii la şcoală discută despre felul cum fumează taţii lor. Ionel: Tata scoate fum pe gură şi pe nas. Gigel: Mare scofală. Al meu scoate fum pe gură, pe nas şi pe urechi. Fănel: Să-l vezi pe al meu, cînd scoate fum şi pe ochi. Bulă: Ce vorbiţi voi acolo? Tata scoate fum pe gură, pe nas, pe urechi, pe ochi şi pe c*r. - Ce spui, Bul?? L-ai văzut tu scoţînd fum pe c*r? - Nu, dar i-am văzut chiloţii plini de nicotină. |
||
| Back to top |
|
||
| adrianmarian |
|
||
|
Guest
|
Ardeleanul se întoarce de la spitalul unde bunica familiei fusese internată în stare gravă. - Ei, care-i baiul? îl întreabă cei de-acasă, nerăbdători să afle veştile. - No, bine, răspunde ardeleanul. Doctorii spun că a ieşit din criză... - Asta-i fain! exclamă cineva din familie. - ... şi a intrat în comă. Ce-o fi asta numai doctorii ştiu. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]



