Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Ajutor PSR 9000 | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
multumesc pentru explicatie cu tonurile ! mam lamurit ! dar cu auto load nu merge , pun pe ON si salvez BUF si nu salveaza , am incercat sa fac vre-o scimbare in function si sa salvez si nu se salveaza . Se primeste ca cu clapa mea nu pot face vre-o salvare cu scimbari in function . intrun cuvint nu salveaza . ma folosesc de un folber BUF din internet dar acolo sunt diferite scimbari in functii si eu nu le pot scimba . Am o nevoe de un folber BUF sa fie numai la auto load , ma ajutati ? [ Edited Tue, 24 Nov 2015, 05:34PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
Stimati coleji , de ce nu se salveaza scimbarile facute in function/utility/parameter lock ? Cine foloseste asa clapa , va rog ajutor . |
||
| Back to top |
|
||
| elgi |
|
||
![]() Registered Member #196
Joined: 27 Jun 2008Posts: 767 |
Eu nu am avut PSR 9000 niciodată, dar din ce mai ştiu şi eu, zic să încerci aşa: de pe afişajul mare, apeşi butonul A din stânga ecranului, îşi apare să salvezi un system nu ştiu mai cum, salvezi de acolo, Save, OK, bla, bla... şi ar trebui să meargă! Succes!
|
||
| Back to top |
|
||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
elgi ! iti doresc multa multa sanatate ! eu credeam ca clapa mea e stricata si nu salveaza , eu am mai scris aici ca la mine nu se incarca la auto load , eu puneam pe ON dar nu salvam Back Up cu minunea asta de buton A . Nici nu-ti pot transmite bucuria pe cara m-ai facuto la sarbatori . Multumesc din tot sufletul .
|
||
| Back to top |
|
||
| vovelu06 |
|
||
![]() Registered Member #14528
Joined: 27 Sep 2014Posts: 54 |
Salut frati muzicanti ! am asa o intrebara , la psr 9000 v 3 in style creator cum scimb tonalitatea ( mam lamurit , Multumesc frumos ) dar pot scimba si efectele ? de exemplu la gitara sa scimb PAN POT sau REVERB . Eu stiu ca pot face scimbari si sa le salvez , dar ma intereseaza daca le pot scimba in style creator , ca cum scimb si tonalitatea . |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]





