Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| yamaha psr 9000.problema hardisc si conexiune la pc | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
am un hdd de 560mb in clapa,(am instalat os-ul cel mai nou imi vede si hardul clapa,am si formatat hdd ul,dar mia facut numai o partitie(hd00_00).pot sa fac salvari pe hdd fara nici o problema. problema incepe cand imi scot hardul din clapa si vreau sa il conectez la laptop,prin rack extern usb pur si simplu nu se conecteaza.mentionez ca cu acelasi cablu si rackul extern si acelasi laptop, am lucrat cu hdd din alta clapa psr 9000 si imi recunostea laptopul din prima. intrebarea mea arfi,care este broblema acestui hard,cum sa procedez,cum sa conectez hardul acesta la laptop(am incercat si la pc,dar nimic.)trebuie sa imi iau alt hard?si daca da cum procedez sa nu am probleme,adica cum se face partitia,?sau face treaba asta clapa?va rog din tot sufletul sa ma ajute cineva.multumesc. |
||
| Back to top |
|
||
| sarac.lipit |
|
||
![]() Registered Member #45
Joined: 29 May 2008Posts: 2424 |
nu are vre-un jumper hdd'ul? |
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
habar nu am
|
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
chiar nimeni nu poate sa ma ajute?
|
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
azi am cumparat un hard de 40gb si am pus in clapa,am formatat cu clapa,si numai o partitie mia facut,dupa care il scot sa il conectez la laptop si nu imi apare ca mass storage,adica nici nu im vede ca hard.????????ajutor varog
|
||
| Back to top |
|
||
| VaseaB |
|
||
![]() Registered Member #49
Joined: 30 May 2008Posts: 391 |
Salut Istvan! Fa 3 partitii de maxim 2 Giga fiecare (atat va vedea clapa ), formatate FAT16. Restul de spatiu lasa-l nealocat. Le faci cu Partition Magic 8.0 ( ar trebui sa vezi hard-ul in partion magic, asta doar daca nu are un defect fizic ) . Bagi hardul in clapa si daca iti cere, formateaza cele 3 partitii. Ar trebui sa functioneze! Succes!
[ Edited Tue, 26 Jan 2016, 11:12AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
ms,frumos vasea,,,,acus ma apuc de treaba
|
||
| Back to top |
|
||
| 80.istvan |
|
||
![]() Registered Member #10776
Joined: 20 Jan 2012Posts: 206 |
problema e ca am descarcat partition magic 8.si nu am optiunea fat 16.
|
||
| Back to top |
|
||
| VaseaB |
|
||
![]() Registered Member #49
Joined: 30 May 2008Posts: 391 |
Imi cer scuze, cred ca m-am inselat in privinta variantei de Partition Magic . Pe forumuri scrie ca 6.0 ar face FAT16. Iti spun sigur ca trebuie sa mearga cu Partition Magic deoarece am folosit acest program cand am pus harddisk la clapa mea.
[ Edited Tue, 26 Jan 2016, 01:08PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| s_cristi |
|
||
![]() Registered Member #1965
Joined: 03 Oct 2008Posts: 342 |
Ai sters mai intai toate partitiile de pe hard? Si apoi sa faci 3 partitii de maxim 2GB, cum a zis Vasea. Daca ai partitii mai mari de 2GB nu o sa ai optiunea FAT16. [ Edited Tue, 26 Jan 2016, 01:22PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







