Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Pa 4x!! se sterge scrisul din dreptul butoanelor!!!!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
alinbz
Sat Feb 13 2016, 05:52PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
pe facebook se descuta intens pe tema asta...daca chestia asta este stipulata in garatie atunci nui problema.....teoretic nu ne obliga nimeni sa le cumparam...de aceea riscurile sunt de partea noasta si ce cumparam ne apartine in totalitate cu avantaje si dezavantaje...bine ca nu a luat foc...domne fereste...!

Back to top
gigiflo
Sat Feb 13 2016, 05:59PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
alinbz a scris ...

pe facebook se descuta intens pe tema asta...daca chestia asta este stipulata in garatie atunci nui problema.....teoretic nu ne obliga nimeni sa le cumparam...de aceea riscurile sunt de partea noasta si ce cumparam ne apartine in totalitate cu avantaje si dezavantaje...bine ca nu a luat foc...domne fereste...!

Nu am sesizat niciun emoticon care sa-mi spună ca ai glumit...
Cum poți sa vezi lucrurile asa, in alb si negru: "ai plătit, ti-am oferit".
Clapa nu-i o marfa perisabila si deci, numai de aici si trebuie sa indeplineasca niste standarde de calitate. Nu cred ca 3600 € da pe cineva afara din casa...

[ Edited Sat Feb 13 2016, 06:00PM ]


Back to top
alinbz
Sat Feb 13 2016, 06:07PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
exact!orce comerciant se bazeaza pe inocenta si entuziasmul cumparatorului...standerdele sunt implinite odata ce a iesit pe poarta fabrici...restul Dumnezeu cu mila.....asa e la noi in romania..totul negru....spre maroniu..:)) ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

Back to top
mariuspantera
Sat Feb 13 2016, 06:08PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
alinbz a scris ...

pe facebook se descuta intens pe tema asta...daca chestia asta este stipulata in garatie atunci nui problema.....teoretic nu ne obliga nimeni sa le cumparam...de aceea riscurile sunt de partea noasta si ce cumparam ne apartine in totalitate cu avantaje si dezavantaje...bine ca nu a luat foc...domne fereste...!


Adica cum? Daca cumpar o masina de la reprezentanra si cade bordul peste mine nu tine de garantie ca doar la motor si la rugina am garantie??


Back to top
OzzY
Sat Feb 13 2016, 06:13PM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Mariuspantera asteptam o poza cu clapa ta,chiar sunt curios.. nu am pa4x..dar daca ce zici e adevarat,atunci e grav pentru korg.

Back to top
mr.morojac
Sat Feb 13 2016, 06:15PM

Registered Member #11959
Joined: Fri Dec 14 2012, 07:18PM
Posts: 155
Daca nu este vb de un fake, atunci fabricantul trebuie sa dea explicatii.

Comerciantul nu este de vina.

Solutie: se ia putina acetona concentrata si se pune pe o bucata de material bumbac, 100%.Apoi, se freca pe suprafata cu "defect de fabrica" pina isi revine la normal ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif .

[ Edited Sat Feb 13 2016, 06:16PM ]


Back to top
alinbz
Sat Feb 13 2016, 06:22PM

Registered Member #10218
Joined: Mon Jun 13 2011, 12:18PM
Posts: 561
scrie totul in garantia clapei....inclusiv daca pierd afurisita aia de hartie nu se poate beneficia de service...am citit acum de 5 ori acea hartie..maine o s o inramez pe perete:)

Back to top
gigiflo
Sat Feb 13 2016, 06:32PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
mr.morojac a scris ...

Daca nu este vb de un fake, atunci fabricantul trebuie sa dea explicatii.

Comerciantul nu este de vina.

Solutie: se ia putina acetona concentrata si se pune pe o bucata de material bumbac, 100%.Apoi, se freca pe suprafata cu "defect de fabrica" pina isi revine la normal ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif .

Adică stergem tot?

[ Edited Sat Feb 13 2016, 06:33PM ]


Back to top
Daniel_AD
Sat Feb 13 2016, 06:41PM
Guest
Atata scandal pentru nimic dar, uite o sa va lamuresc eu cum stau lucrurile!
Daca se constata ca este defect de fabricatie, categoric KORG o sa rezolve pentru ca nu-si permit o astfel de eroare! Se intampla erori si la case mai mari, exp; APPLE a chemat la SERVICE sute de mii de iPhone6+...sa nu mai vorbesc de firmele mari producatoare de autoturisme!
Eu nu am patit acesta "problema" si lucrez la ea de-i sar capacele zilnic...ma mir ca nu sa dus vopseaua de pe clapele negre!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Insa va mai spun ceva; Daca se demonstreaza ca vopseaua sa luat din cauza lipiri de folie(aurie, alba, rosie sau transparenta) nu mai face obiectul garantiei, eu am spus si celui care face afacere cu asemenea folii!
Trebuia sa faca o proba inainte de a pune acele folii, logic!
Inca ceva; clapa care este postata pe FB, nu e cumparata de la MC MUSIC! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Chiar sunt curios daca cei care spun ca li sa luat vopseaua a cumparat Pa4x de la MC Music!!! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
De ce va spun eu de cel putin 6 ani; CUMPARATI DE LA MAGAZINE AFILIATE OFICIAL, PENTRU A BENEFICIA DE GARANTIE?!?!

PS: Na, ca am folosit si eu "emoticoane" si merg!!!

Sanatate si numai bine va doresc la toti

[ Edited Sat Feb 13 2016, 06:45PM ]


Back to top
mariuspantera
Sat Feb 13 2016, 06:43PM

Registered Member #8221
Joined: Tue Oct 13 2009, 03:44PM
Posts: 357
Asta e începutul !! Am dat un pic cu degetul pe litera a si se ia de parca ar fi din scrum făcută!! Si daca va vine sa credeți nu am șters-o niciodată de când o am!!



[ Edited Sat Feb 13 2016, 06:44PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap