Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| KORG Pa4x - Diamantul | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Serghei92 |
|
||
![]() Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013Posts: 668 |
E calumea.....calumea calumea. Si tambalul la hora....l-a facut sa sune. Tehnica nu e de comentat.....pana la urma omul a vrut sa evidentieze ceva diferit si nou ce nu s-a mai auzit. Sa vedem acum o vioara pe yamaha tyros 5 ))) Bravo...bravo pe toate directiile. Oricum, sunt sigur ca asta e doar inceputul unei noi ere a samplerelor...
|
||
| Back to top |
|
||
| testiera |
|
||
![]() Registered Member #5950
Joined: 10 Feb 2009Posts: 254 |
Asa DA..Bravo Korg!
|
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Daniel_AD a scris ... Nu degeaba am numit eu KORG Pa4x - Diamantul! Prietenul meu Titu Cosmin o demonstreaza in trei demouri cu o vioara de fabrica(ROM), facuta pe gustul nostru in oscilatoare!!! LINK: Click aici! LINK: Click aici! LINK: Click aici! Auditie placuta! PS; Bravo Cosmin =d= As fi curios ca diferenta, cum ar suna aceeasi vioara cu acelesi setari si pe Pa3x...Daca s-ar putea realiza, ne-am edifica suficient... |
||
| Back to top |
|
||
| marand |
|
||
![]() Registered Member #10506
Joined: 15 Oct 2011Posts: 236 |
Iar eu aș fi curios să aud niște piese mai...."pretanțioase"...de pildă Schön rosmarin, sau altele mai concertistice.Că vioara n-a fost făcută numai pentru dârlai-dârlai... Altfel, trebuie să recunosc că pentru un ascultător senza pretanzii scârzâie destul de bine.Vorba cuiva de p`acilea...la mormanul ăsta... |
||
| Back to top |
|
||
| marukorg |
|
||
![]() Registered Member #11132
Joined: 02 Jul 2012Posts: 104 |
Ce o fii asa de senzational....si pe 3 tot ssa suna...oricum vor mai trece ani sa se apropie 90% de real..
|
||
| Back to top |
|
||
| marand |
|
||
![]() Registered Member #10506
Joined: 15 Oct 2011Posts: 236 |
marand a scris ... ...la mormanul ăsta... ...cumperi o vioară adevărată, de cântă singură și are și cutie de... bacșiș! |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
marukorg a scris ... Ce o fii asa de senzational....si pe 3 tot ssa suna...oricum vor mai trece ani sa se apropie 90% de real.. As vrea sa aud ceea ce tu afirmi! |
||
| Back to top |
|
||
| Daniel_AD |
|
||
|
Guest
|
gigiflo a scris ... Daniel_AD a scris ... Nu degeaba am numit eu KORG Pa4x - Diamantul! Prietenul meu Titu Cosmin o demonstreaza in trei demouri cu o vioara de fabrica(ROM), facuta pe gustul nostru in oscilatoare!!! LINK: Click aici! LINK: Click aici! LINK: Click aici! Auditie placuta! PS; Bravo Cosmin =d= As fi curios ca diferenta, cum ar suna aceeasi vioara cu acelesi setari si pe Pa3x...Daca s-ar putea realiza, ne-am edifica suficient... In primul rand, Pa3x nu are elementele necesare! 1. Nu are aceasta vioara in tonurile de fabrica adica in ROM! 2. Nu are functiile necesare in oscilatoare! Repet; Pa3x are 234Mb Resurse de fabrica, iar Pa4x are 2.5Gb Resurse de fabrica adica de peste 10 ori mai mult! Apropo; A AJUNS CINEVA CARE DETINE UN Pa4x pe la GUITAR MODE? |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Si totusi dl. Andronescu, pe cand o "risipire a cetii" ce s-a asternut peste Pa 4x? Si aici ma refer la un demo romanesc facut de dvs, in stilul caracteristic? Noi va asteptam inca de cand urma sa va soseasca clapa... |
||
| Back to top |
|
||
| angelitto |
|
||
![]() ![]() Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014Posts: 1130 |
Daniel_AD a scris ... Apropo; A AJUNS CINEVA CARE DETINE UN Pa4x pe la GUITAR MODE? Cu Guitar Mode? Ma indoiesc ca stie cineva sa lucreze cu asa ceva. Isi iau toti intrumente scumpe ca asa e la moda dar habar nu au sa le foloseasca. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








