Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ne-am luat ţara înapoi?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
admin
Thu Feb 18 2016, 12:37AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Cum ți-am mai spus, n-ai urmărit discuțiile din senat (cap-coadă) dar emiți păreri ...

Cioloș a spus în senat, că:
- legea stipulează clar că, bunurile confiscate aflate în proprietatea privată a statului român, se scot la vânzare (și nu pot fi închiriate) pentru că (fucking logic) d-aia au fost confiscate ca să fie vândute, ca să fie recuperat prejudiciul (sau o parte din prejudiciu);
- spui că "Dacă era interesat de bani închiria sediul sau îl vindea.". Păi tocmai asta face statul: scoate la vânzare bunurile confiscate! De închiriat nu poate, pentru că sunt bunuri confiscate! Statul poate închiria doar proprietăți sau alte bunuri aflate în proprietatea privată a statului și care nu sunt obiectul confiscării în vederea recuperării unor prejudicii!
- nu mai contează dacă 60 de milioane de euro reprezintă doar sediul Antenelor sau și alte proprietăți ori bunuri confiscate și/sau sechestrate! Statul confiscă ce poate și încearcă să recupereze din prejudiciu cât poate, nu cât vrea! Ori, din nou nu contează că sediul Antenelor nu valorează 60 de milioane de euro, chiar dacă valorează doar 1 milioan de euro, se presupune că, pentru a cumpăra cu 1 milion de euro, dispui de acel milion de euro!
Și din nou (fuck logic), dacă ai 1 milion de euro, îi dai statului în contul prejudiciului! Ori, tocmai spuneau Antenele & Voiculescu, că, de fapt nu au din ce să platească prejudiciul de 60 de milioane! Că dacă ar fi existat un milion de euro bani, statul ar fi confiscat bunuri în valoare de 59 de milioane de euro, nu de 60 de milioane! Și-atunci (fuck logic), CINE MINTE ???






[ Edited Thu Feb 18 2016, 12:39AM ]


Back to top
OzzY
Thu Feb 18 2016, 12:52AM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Trustul INTACT este detinut de Camelia Voiculescu,nu Dan Voiculescu!
Trustul ≠ teren+cladire , adica banii antenelor nu sunt banii lui Voiculescu.

[ Edited Thu Feb 18 2016, 12:55AM ]


Back to top
admin
Thu Feb 18 2016, 01:08AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
OzzY a scris ...

Trustul INTACT este detinut de Camelia Voiculescu, nu Dan Voiculescu!
Trustul ≠ teren+cladire , adica banii antenelor nu sunt banii lui Voiculescu.


Well ... cu asta ai spus tot! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Te-am crezut mai inteligent, totuși ...

Într-adevăr, Voiculescu n-are absolut nici o legătură cu trustul INTACT. Voiculescu este un biet sărman, care ... n-are nimic, frate!
Și într-adevăr, Camelia Voiculescu este un geniu al economiei, care a reușit să facă (printre multe alte averi), cel mai mare trust de presă din România. Cu forțe proprii, evident ... și cu banii ei, obținuți din muncă cinstită.

De fapt, până la urmă, Camelia Voiculescu probabil nici măcar nu este fiica lui Dan Voiculescu, e doar o pură coincidență de nume ... în realitate, n-au nici o legătură.

E bineee ... Așteptam următoarele alegeri. O să iasă tot ei, ăia care trebuie. Este cine să-i voteze.


[ Edited Thu Feb 18 2016, 08:54AM ]


Back to top
gigiflo
Thu Feb 18 2016, 06:04AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Politica e prea "parsiva" pentru a putea fi deslusita...Nu o sa o scoatem noi la capat, pentru ca ea nu are un final, ci se tot "reinventeaza, reformuleaza, etc".
Eu ma gandesc asa: daca azi primeo prima, evident o duc mai bine, pot sa fac ceva cu suma suplimentara de bani. Daca statul recupereaza "o prima", ar trebui sa o duca mai bine si sa se simta si la noi, cei care il formam.
Si cate "prime" nu sunt de recuperat si noi nu simtit deloc imbunatatirea vietii de zi cu zi...
PS: Evident ca prejudiciul trebuie recuperat, iar daca el nu poate fi acoperit de bunurile detinute, "creatorul prejudiciului" ar trebui sa munceasca in contul prejudiciului, ca avem destule de facut ( drumuri, cai ferate, constructii, etc). Ar trebui un plan national de gestionare a muncii in folosul comunitatii...

[ Edited Thu Feb 18 2016, 06:13AM ]


Back to top
admin
Thu Feb 18 2016, 08:44AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Definiția "Yes Man-ului":
Men without balls who will answer yes to any query from their boss/superior regardless of the question's intelligence, bearing, or appropriateness. It is usually intended to farther the yes man's carreer by getting and staying on the boss's good side, but may have the opposite effect.


Interceptări telefonice din dosarul Antenelor:

Dan Voiculescu: Păi, sigur că da. Miting cu Mihai Gâdea, în faţă la RCS&RDS!
Dan Voiculescu: Deci, eu vreau luni dimineaţă...
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: Să am un denunţ calomnios împotriva... un denunţ calomnios şi măcar o plângere penală prealabilă. Există şi plângere penală prealabilă în care spui că urmează documente.
Camelia Voiculescu: Da. OK!
..............
Dan Voiculescu: Să facă, n-am nicio problemă, da' eu vreau trei lucruri: denunţ calomnios...
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: plângere penală prealabilă...
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: şi o delegaţie de la Antena 1, n-ar trebui Mihai (n.n.Gâdea)...
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: de la Antena 1, ba poate şi Mihai (n.n.Gâdea).
Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: Vorbiţi voi, vedeţi cine, care să se ducă la uşă la RCS... Camelia Voiculescu: Da.
Dan Voiculescu: şi să ceară: "Vrem să vorbim cu domnu' Bendei!"


Adică, bătrânu' zice: Așa faceți, aia să faceți, așa să faceți, etc...
Iar Camelia răspunde: Da, să trăiți, Da să trăiți, Da să trăiți, ...

Evident, trebuie să fii geniu ca să-ți dai seama cine conduce Antenele, nu?

http://i.imgur.com/8U2qsZi.jpg

[ Edited Thu Feb 25 2016, 09:26AM ]


Back to top
Daniel_AD
Thu Feb 18 2016, 10:21AM
Guest
Avem un presedinte vanzator, Klaus Iohanis...GHINION ../../images/emotes/yahoo/yahoo_sad.gif
Are dreptate domnul Cristoiu; moment istoric, a iesit la iveala pactul secret intre Iohanis si Voiculescu!
In curand, Antenele, pardon, HAZNALELE or sa conduca Romania, iar dupa alegeri, Gadea o sa fie Prim Ministru.
Ramai cu "bine" Romania.

[ Edited Thu Feb 18 2016, 10:34AM ]


Back to top
admin
Thu Feb 18 2016, 11:02AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Daniel_AD a scris ...

Are dreptate domnul Cristoiu; moment istoric, a iesit la iveala pactul secret intre Iohanis si Voiculescu!

Eu cred că ai supraevaluat (la fel ca și Cristoiu) inteligența lui Iohannis: nu-i chiar atât de deștept pe cât ai crezut ...


[ Edited Thu Feb 18 2016, 11:02AM ]


Back to top
sarac.lipit
Thu Feb 18 2016, 11:03AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
din ce discutaţi voi aici...senatul a înnebunit?
legea este lege
un abuz este un abuz.
se pare că noi confundăm termenii.

că am aflat discuţiile tată-fiică e ok! e kaka-maka... toţi şi oricine la fel ar face.
io's curios discuţiile anaf-denea...cum şi pe cine termină...că unii n-au nici o greaţă... şi au spart aşa...vre-o 4 melearde... nu 60 meleoane şi recuperate...

[ Edited Thu Feb 18 2016, 11:09AM ]


Back to top
admin
Thu Feb 18 2016, 11:10AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@sarac.lichit: - Legea este un abuz, potrivit unora ...

Pe de altă parte, ANAF n-a făcut altceva decât să aplice legea, așa cum e ea, bună sau rea. Numai că, legea aplicată de ANAF este exact legea dată de parlamentari (senatori & deputați) - adică, exact de acei parlamentari care l-au chemat pe Cioloș în senat să-l tragă de urechi pentru că o instituție din subordinea prim-ministrului a aplicat o lege făcută chiar de către parlamentari ...
Tu-mă-n ea de logică și de senatori tâmpiți.


[ Edited Thu Feb 18 2016, 07:01PM ]


Back to top
sarac.lipit
Thu Feb 18 2016, 11:15AM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
probabil ai dreptate
dar cînd aştepţi un an jumate să ''aplici legea'' sincer... nu abuz...cred că e bătatie de batjocură...
în ziua 2 după sentinţă, trimis act de evacuare
au aşteptat să vadă dacă... ''bate vîntul bine'' sau îi terminăm?

se joacă cu singurul mod de a scoate omu'n drum... şi a-l transforma în armă...

s-a mai folosit la ''evacuarea'' guvernului Ponta.

se pare că am fost, suntem şi vom fi o ţară securistă...

întrebare simplă
ăştia de la hantene nu au avocaţi?
ori o pun de-un tun... dau statu'n judecată şi mai cer ceva meleoane despăgubiri...că tăntălăul plăteşte... doar sunt banii tuturor... şi economic vorbind...atîta poate... 170 salar şi să plătească nemernicilor despăgubiri de milioane...

[ Edited Thu Feb 18 2016, 11:28AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap