Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Legislatie, Economie si Politica
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ne-am luat ţara înapoi?
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
OzzY
Thu Feb 18 2016, 11:15AM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
sarac.lipit a scris ...

din ce discutaţi voi aici...senatul a înnebunit?
legea este lege
un abuz este un abuz.
se pare că noi confundăm termenii.

că am aflat discuţiile tată-fiică e ok! e kaka-maka... toţi şi oricine la fel ar face.
io's curios discuţiile anaf-denea...cum şi pe cine termină...că unii n-au nici o greaţă... şi au spart aşa...vre-o 4 melearde... nu 60 meleoane şi recuperate...

Din cate imi aduc aminte ,domnul AD era un sustinator infocat al Udrei la campania prezidentiala,deci nu te astepta la o parere obiectiva. Pana si basistii (Rares Bogdan) au spus ca e un abuz. Eu am cerut aici pareri obiective,nu afirmatii de genul "Lasa-i sa-i inchida,ca merita" sau "la cat au furat ,merita inchise". Ei bine aici e vorba de lege. Putea fi orice trust de presa, inclusiv B1,Realitatea,Digi,tot as fi fost consternat. Este imposibil de acceptat intr-o tara democratica sa ti se bage pumnul pe gat daca nu placi sistemul. Seamana a anii '80.


Back to top
admin
Thu Feb 18 2016, 11:34AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
@OzzY: - faptul că există un prejudiciu de 60 de milioane de euro, este un fapt dovedit iar o instanță din România s-a pronunțat în acest sens, respectiv a spus că, statul român a fost păgubit de 60 de milioane de euro și că trebuie să-și recupereze paguba. Drept urmare, proprietăți și bunuri au fost trecute în proprietatea privată a statului (prin confiscare!);

Buuunnnn ... Ce poate face statul? Logic, vrea să-și recupereze prejudiciul. Cum poate face asta? Vinde bunurile confiscate.

Toată treaba asta se știa de prin vreo 2014, de când s-a pronunțat instanța. Respectiv, cei de la Antene știau că proprietățile sunt în proprietatea statului român, că nu mai sunt ale lor.
Și-atunci, nu e logic că, îți cauți naibii un alt sediu? Ai avut timp o groază de vreme să faci asta ...
Și chiar au făcut-o. Antenele se vor muta în clădirea Willbrook, din Otopeni, practic în aceeași clădire în care își are sediul Realitatea TV și Samsung. Pregătiri în noul sediu se fac de mai bine de 1 an de zile ...

http://i.imgur.com/uQWZKQw.jpg

Dar, pe Antena 3 este afișat permanent un banner cum că, mai sunt 2 zile până când statul român închide Antenele... Manipulare ordinară, marca Antena 3.

http://i.imgur.com/pbvRPrn.jpg

Nu-i așa că ai pus și tu botul? La fel ca la toate celelalte inepții debitate de Antena 3.

[ Edited Thu Feb 18 2016, 12:14PM ]


Back to top
OzzY
Thu Feb 18 2016, 11:45AM

Registered Member #14132
Joined: Tue Apr 22 2014, 03:10PM
Posts: 272
Eu nu am pus botul la nimic. Eu am pus botul la Codul de procedura civila. Treaba e simpla. Deci statul vrea sa vanda sediul. Cine are drept de preemtiune? Evident antenele.
Nu vreau sa intru in detaliile procesului sa vorbesc de acel prejudiciu de 60 de milioane de euro stabilit de "un expert" angajat al DNA. Trecem peste asta si vorbim strict de starea de fapt din momentul asta.
Dupa ce s-a pronuntat instanta in 2014 si sediul a trecut in proprietatea PRIVATA a statului, trustul a trimis numeroase "scrisori",mai exact vreo 20 in care cereau sa cumpere sau sa inchirieze sediul,pentru ca beneficiau de drept de preemtiune. Ei bine nu s-a raspuns la niciuna dintre aceste adrese.
Nu se poate intampla asa ceva intr-un stat democratic cu o televiziune,indiferent de numele ei doar pentru simplul fapt ca nu place "campului tactic".

Back to top
marukorg
Thu Feb 18 2016, 12:06PM
Registered Member #11132
Joined: Mon Jul 02 2012, 11:00PM
Posts: 119
Bravo admin..an sfarsit cineva care antelege jocul ordinar al antenelor..

Back to top
sarac.lipit
Thu Feb 18 2016, 12:38PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
aşa..aflăm încet(supărător de încet...) mici mijmaşuri.
acu' sunt curios în drum...ce mai fac tinerii frairi şi tineri mîine...

referitor la ''democraţia'' de studio...
aţi auzit ce amendă are de plătit maestrul senator?
juma' dă meleon lei roni noi, mari, grei, puternici...
cine şi cum calculează? mor de curiozitate!

apropos...ca să ştiţi cine vă execută... fostul mare şăf anaf...cică-i mare afacerist...
actualul... ce-o mai fi? că aşa află prostuţul... după ce-i furat...


[ Edited Thu Feb 18 2016, 12:46PM ]


Back to top
admin
Thu Feb 18 2016, 01:38PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Exact același lucru l-au făcut Antenele și în 2014. Uite:

http://i.imgur.com/VlsZHw4.jpg

Suntem în februarie 2016 și Antenele sunt tot acolo, în același sediu, nimeni nu i-a scos afară, deși nu mai este proprietatea lor.

Vedeți un articol din 18 August 2014: LINK: Click aici !

Deci, vreme de mai bine de 1 an și jumătate, ei nu și-au mutat catrafusele, dar sar în sus acum, ca mușcați de fund, că ANAF le-a spus că în 5 zile trebuie să elibereze sediul!

Totul este doar un joc de imagine, un plan de marketing foarte bine pus la punct de către specialiștii în marketing ai Antenelor, din care Antenele vor câștiga enorm: popularitate, rating, cotă de piață. Mă aștept la o cotă de piață de vreo 80%, după întreg circul mediatic pe care l-au făcut și pe care au de gând să-l dezvolte în continuare. O să vedem iarăși mitinguri de protest, "vedete" Antena 3 pe scene și pe străzi, discursuri "mobilizatoare" pentru un electorat eminamente nătâng și multe altele. Și uite-așa, Antenele i-și vor mai "trage" încă o uriașă campanie de promovare, pe spatele și cu ajutorul fraierilor creduli și tâmpiți.

Și Antenele vor rămâne în același sediu, ori în cel mai rău caz se vor muta în noua lor locație ... Iar politicienii care au sărit în apărarea Antenelor, vor fi bine primiți (și ridicați în slăvi) în emisiunile Antenelor ... Doar vine campania electorală, nu? Iar politicienii au nevoie spațiu de publicitate pe TV, nu?

Iar dacă le iese bine "planul", în 2017, așa mai prin vară, o să-l vedem pe Dan Voiculescu eliberat din închisoare, pe diverse motive ...
Mai vorbim în 2017, nu uitați ce v-am zis!

[ Edited Thu Feb 18 2016, 02:04PM ]


Back to top
sarac.lipit
Thu Feb 18 2016, 01:46PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Întrebare simplã.
De ce nu i-au mãtrãșit din prima zi?

Dup'aia...vedem cum e cu imaginea...
Clãdirea aparține ministerului agriculturii? Cã ãsta-i parte "belitã" în proces...
Nu.
Dacã nu, pe ce se bazeazã "procesul"?

Întrebãru sumple...probabil exustã și rãspunsuri...la fel

Nu-mi plac antenele
Dar nici ce se-ntîmplã acum...
Parcâ se predau-primesc noi sevicii de asuprire a tãntãlãului ce se încãpãțîneazã sã nu plece naibii de aici...desigur dupã ce lasã statului hoț tot ce are..

[ Edited Thu Feb 18 2016, 01:54PM ]


Back to top
admin
Thu Feb 18 2016, 01:52PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
sarac.lipit a scris ...

Întrebare simplã.
De ce nu i-au mãtrãșit din prima zi?

Dup'aia...vedem cum e cu imaginea...


Întrebarea asta pune-io lui:
- Victor Ponta și PSD-ului,
- PC-ului (Partidul Conservator al lui Dan Voiculescu),
- lui Tăriceanu & ALDE,
- lui Oprea & UNPR,
... pentru că, ei erau la butoane pe vremea aia.

Chiar, și eu sunt curios! De ce?


[ Edited Thu Feb 18 2016, 01:58PM ]


Back to top
sarac.lipit
Thu Feb 18 2016, 01:57PM

Registered Member #45
Joined: Thu May 29 2008, 12:31AM
Posts: 2458
Da' parcã anafu e independent!!! Sã nu-mi zici cã rãspunde comenzilor politice...
Ce teeabã am cu ceilalți?
Sunt convins cã celor menționați le tremurã chiloții..ei sunt biete cozi de mop în istoria scrisã azi.

[ Edited Thu Feb 18 2016, 01:59PM ]


Back to top
admin
Thu Feb 18 2016, 06:44PM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
Ha, haaaa, haaaa ... Am râs bine.



Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap