Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Set Marius Talent 2016
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
MariusG
Fri Apr 01 2016, 01:07PM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
Domnule AD!am si eu o intrebare la dvs.chiar nu va puteti abtine de la critici?am inteles cu mine ai facut ce ai vrut .ca aia e nu stiu cum,ca aia e albastra,ca aia e verde!ai zis ca nici un style nu e facut corect desi ai probat unul singur!despre ce vorbim aici?facem comparatie de seturi?noi,baietii care mai lucram si care mai cantam si noi,nu putem sa traim ca nu vrei tu?cine te crezi dumneata sa ne judeci pe noi?nu iti place nu cumpara!dar nu vorbi ca nu esti in masura !Crede-ma!ai vazut dumneata vreun comentariu critic de la noi la adresa setului pe care l.ai facut?nu cred!noi nu putem sa facem un lucru ca nu vrei dumneata!
Nu iti ajunge ca ai vandut 3000 de stick-uri ?ai luat 600000 impreuna cu MC music pe un set care parerea mea lasa de dorit si daca m-as apuca eu sa vb despre acel set ar trebui sa imi rezerv un an pt asta.
Poi iti permiti sa vb de seturile noastre ca sunt incomplete si al tau cojtine 32 de style care nu au toate fill-uri?ai facut style universale si la hora banat ai intro doar pe minor(ca pe major e la fel)?hora lautari nu este facuta de dumneavoastra si asta o stiti foarte bine!
MAI LASA-NE SI PE NOI SA TRAIM

Ps:Vezi ca multi care au cumparat setul tau il vand pe olx la pret de nimic!oare de ce?aaaaaa nu poate nimeni sa cante cu el?cu ale noastre canta toti!aaaaa ti-ai facit treaba!LASA-NE SI PE NOI!

Back to top
Daniel_AD
Fri Apr 01 2016, 02:40PM
Guest
MariusG a scris ...

Domnule AD!am si eu o intrebare la dvs.chiar nu va puteti abtine de la critici?am inteles cu mine ai facut ce ai vrut .ca aia e nu stiu cum,ca aia e albastra,ca aia e verde!ai zis ca nici un style nu e facut corect desi ai probat unul singur!despre ce vorbim aici?facem comparatie de seturi?noi,baietii care mai lucram si care mai cantam si noi,nu putem sa traim ca nu vrei tu?cine te crezi dumneata sa ne judeci pe noi?nu iti place nu cumpara!dar nu vorbi ca nu esti in masura !Crede-ma!ai vazut dumneata vreun comentariu critic de la noi la adresa setului pe care l.ai facut?nu cred!noi nu putem sa facem un lucru ca nu vrei dumneata!
Nu iti ajunge ca ai vandut 3000 de stick-uri ?ai luat 600000 impreuna cu MC music pe un set care parerea mea lasa de dorit si daca m-as apuca eu sa vb despre acel set ar trebui sa imi rezerv un an pt asta.
Poi iti permiti sa vb de seturile noastre ca sunt incomplete si al tau cojtine 32 de style care nu au toate fill-uri?ai facut style universale si la hora banat ai intro doar pe minor(ca pe major e la fel)?hora lautari nu este facuta de dumneavoastra si asta o stiti foarte bine!
MAI LASA-NE SI PE NOI SA TRAIM

Ps:Vezi ca multi care au cumparat setul tau il vand pe olx la pret de nimic!oare de ce?aaaaaa nu poate nimeni sa cante cu el?cu ale noastre canta toti!aaaaa ti-ai facit treaba!LASA-NE SI PE NOI!


Mai baietas, nu e vina mea ca sunteti LIMITATI! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Pe deasupra mai sunteti si grandomani, iar aici, iar nu e vina mea!
Ca nu va convine, asta e altceva si de vorbit la adresa mea, stai linistit ca sunt mai informat decat crezi!
De "branza buna in burduf de caine" sunt satul, asta e pacatul vostru nu al meu!
Ca nu va convine ca un GAGIU va da lectii, iar nu e vina mea dar, nu pot sa tac cand va vad cat de avari sunteti si plini de voi!
Chiar credeti ca sa terminat muzica la voi?!?!?
Ia scoate afara toate semplerele mele si vezi cu ce ramai, ia scoate afara toate formulele mele si vezi cu ce ramai!
Spui ca Hora Lautari nu e a mea?!?!....serios?!?!? ia arata-mi si mie un demo ceva sau un video in care are data inainte ca sa apar eu cu ea pe site-uri sau pe youtube...dupa razboi, multi viteji se arata, si ca sa vedeti ca sunteti copiatori la hora aia, asculta cum raspund tonurile voastre in ea si fa comparatie cum se aude la mine! Pacat ca aveti maini bune dar nu aveti cap, asta ne diverentiaza copile si mai e un aspect foarte important si anume, MEDIUL unde traiesti!
Stai asa, ca nu mai am mult de lucru si iar va dau la "joale"...ca doar sunt GAGIU si de data asta nu mai copiati voi nici macar Style-uri, sunt encodate si alea!
Ca am facut bani, DA, am facut foarte multi bani si inca mai fac, iar acum ma pregatesc de inca un mare tun si stii de ce?!?!
Lucrez cu cap, in anturaj de nivel inalt! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Sanatate si spor la vandut balarii.


[ Edited Fri Apr 01 2016, 02:47PM ]


Back to top
edighegoiu
Fri Apr 01 2016, 03:12PM

Registered Member #15449
Joined: Sun Oct 11 2015, 03:38PM
Posts: 290
Sunt impartial nu tin cu unu`nici cu altu`oricum un lucru e sigur setul AD nu este vreo minunatie nu ai cum sa faci o nunta , un botez cu el ca lipsesc foarte multe ritmuri la usoara iar manelele mai bine nu erau facute sunt asa ca sa fie . Eu cand am fost la Mc Music si mi-am luat korg pa900 , am luat-o la reducere cu 77mil si imi cereau pe set 3mil pai pe ce sa dau banii , mai bine platesc aici 50lei pe un abonament de o luna cu 20 download-uri(pe zi)imi iau material si imi fac propriul meu set.
Deocamdata am setul lui Marius Gerea , sunt multumit de el mai ales la manele suna foarte frumos si nu neaparat ca are intro-uri , eu nici nu le folosesc dar cred ca se putea mai bine pe partea de folclor oricum ii multumesc ca a pus setul la download .
Singurul set care mi-a placut a fost al lui Viorel de la Barlad (pa600
)la care am mai adaugat eu si l-am facut ok am mai bagat styl-uri , tonuri si cand sa-l pun pe site l-am sters din greseala , deci il aveam pe stick imi da o eroare si nu merge am incercat si pe alta clapa.

Back to top
MariusG
Fri Apr 01 2016, 03:14PM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
Mai nenicule cui ii dai tu lectii?si stai linistit ca si eu tot GAGIU sunt!la joale nu ai cum sa ne dai pt ca nu jucam fotbal!iar ca sa iti dau un argument solid la ceea ce am spus in legatura cu hora aceea hai sa analizam putin!
DE CE HORA AIA SUNA BINE SI CELELALTE SUNT VARZA?aaaa probabil pt ca e facuta de un muzicant desavarsit!seamana mult cu stilul lu MARIKANU de a acompania!!!oupssss!
2.eu unu daca as fi fost in locul dvs macar din respect pt cum canta baiatul ala cu mana nu mai vorbeam!!!conteaza ca e transpus -2, -5, -159999?cred ca nu!(tie de ex poti sa transpui cat vrei ca nu o sa canti la fel nici odata)!asta e!poate ai avut tu noroc sa dai de cine trebuie ca sa faci banii aia!dar nu se stie pana cand!oamenii avanseaza si canta bine!
ps:stai linistit ca in momentul in care ai scos hora lautari altii cantau de mult cu formulele alea!cel putin eu le aveam de ceva vreme!dar nu stiu ca ce te contrazici!

Back to top
korgg100
Fri Apr 01 2016, 03:15PM

Registered Member #12740
Joined: Fri Apr 19 2013, 09:57AM
Posts: 75
nu va mai certati ba fratilor pe seturi,cine le face le drege,fiecare dupa un ban......inca mai sunt zone la tara poti sa ai setul lui d-zeu ca tot tu esti cel care tre sa demonstrezi ca , canti .te pun oamenii sa faci si mai sta si langa tine.seturile astea merg in mare masura la incepatori.hai cu sanatate....


Back to top
korgg100
Fri Apr 01 2016, 03:19PM

Registered Member #12740
Joined: Fri Apr 19 2013, 09:57AM
Posts: 75
aaa si inca cv:ia vedeti ca mai sunt multe seturi gandite altfel fata de voi lucrate
mult mai bune

Back to top
MariusG
Fri Apr 01 2016, 03:24PM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
sunt convins de ceea ce spui korgg100,dar nu observi ca omul asta se crede DUMNEZEU!el le face cel mai bine dupa parerea lui!

Back to top
Pa1xPro
Fri Apr 01 2016, 03:37PM
Registered Member #413
Joined: Mon Jul 21 2008, 05:17AM
Posts: 18
Unde dai si unde crapa!:) Cata modestie! M-am topit.:)
"Marius Talent" este bun fratilor .......... e pacat sa vorbim urat despre el. Cel putin la manele nu stiu cati se pot ridica la nivelul lui.:) Va pwp!
Imi cer scuze ... nu vreau sa deranjez pe nimeni !
Ps: Fiti mai buni ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
Seva
Fri Apr 01 2016, 04:13PM
Registered Member #11086
Joined: Tue Jun 12 2012, 11:43AM
Posts: 88
Parerea mea ,setul AD avea tonuri bune , ritmurile nu erau toate utilizabile la nuntile noastre cel putin zona mea ... L-am avut si pe a lui Voirel de la Birlad , il am si pe al lui Marius Gerea acum si ma multumeste mai mult pe scule se aude bine ritmurile ... in principal populara, ca la nunta .Oricum toate trebuiesc adaptate pe gustul fiecaruia , un pic... iar de usoara ce sa mai vorbim ... e mult de lucru ... nu putem canta de zeci de ani aceleasi melodii ,se mai cer si noutati ,aici e mai greu cu stylurile... In rest sa fim sanatosi ,pacat ca nu se mai intorc timpurile cand cantam formula completa in formatie... ... Nu va mai certati ca nu are rost ,toti sunteti niste oameni deosebiti in ceea ce faceti !!!

[ Edited Fri Apr 01 2016, 04:18PM ]


Back to top
ciobanu
Fri Apr 01 2016, 04:19PM

Registered Member #8227
Joined: Thu Oct 15 2009, 10:18AM
Posts: 90
Foarte frumos din partea voastra..sinteti lautari buni si distepti am si setul lui Marius in orga am si setul lui Daniel,mult am invatat de la Marius Gherea si mult invat de la Ad avind acum pa 4.Dar vreau sa va intreb ce exzemplu dati voi la lautari aici si cum o sa va mai vindeti voi seturile in continuare daca tot argumentati ca aia sa furat de la ala,aia sa furat de la asta,asta nui stylul tau dar e al meu...si cit de cit e un siteu pentru a ne ajuta unul pe altul cu un set,cu un negativ,cu o vorba buna macar.Sintem in saptamina pastelui dar voi va certati ca niste pusti de la gradinita.

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap