Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Set Marius Talent 2016
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
This thread is now closed
Author Post
nelu_nelu
Fri Apr 01 2016, 04:57PM
Registered Member #12927
Joined: Tue Jun 04 2013, 04:47PM
Posts: 221
korgg100 a scris ...

nu va mai certati ba fratilor pe seturi,cine le face le drege,fiecare dupa un ban......inca mai sunt zone la tara poti sa ai setul lui d-zeu ca tot tu esti cel care tre sa demonstrezi ca , canti .te pun oamenii sa faci si mai sta si langa tine.seturile astea merg in mare masura la incepatori.hai cu sanatate....


mai ales la tine la Glodeni ))

Back to top
alexroland
Fri Apr 01 2016, 07:03PM
Registered Member #15797
Joined: Sat Mar 26 2016, 11:23AM
Posts: 17
Orice ar fi Daniel AD nu o sa fie nici odata la nivelul lui Marius. Manual nici nu vorbim ce face marius si ce face andronescu.asa ca eu unul zic ca e un pret pe care omul si l a ales pentru ca e munca lui ...nimeni nu te obliga andronescule sa dai pretul asta si parerea mea ca setul lui marius e mult peste cea ce faci tu

Back to top
gigiflo
Fri Apr 01 2016, 07:45PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Mai oameni buni, si aici ca mai peste tot e vorba si de gusturi. Voi nu ati invatat despre asta, ca fiecaruia îi place altceva?
Mie imi place AD, altcuiva Viorel sau Marius, etc. Fiecare are stilul lui, valoarea lui si locul lui. E bine sa existe diversitate, motiv pentru care nu inteleg de ce nu acceptati acest lucru. De aici mai departe concurenta si progresul. Si o "viata artistica" mai buna si pentru noi.
Ei au interes in a se critica unul pe altul, desi atacul la persoana nu face bine nici pentru propria imagine, dar noi, stim noi toate dedesubturile?
Si inca ceva evident pe care eu nu-l consider de neglijat: din munca lui AD beneficiaza fiecare roman prin taxele pe care le plateste de pe urma profitului. Daca nu ar fi vorba de Romania, as argumenta mai mult de atat, dar sigur veti spune ca acei bani nu ajung niciodata acolo unde ar trebui. Dar aici nu mai e vina lui AD...
Ceilalti, se lamenteaza ca se imbogatesc altii de pe urma lor...


[ Edited Fri Apr 01 2016, 07:47PM ]


Back to top
nelu_nelu
Fri Apr 01 2016, 08:40PM
Registered Member #12927
Joined: Tue Jun 04 2013, 04:47PM
Posts: 221
mare dreptate are aceasta* Monica Tatoiu a ,,, clape .ro ))

[ Edited Fri Apr 01 2016, 08:41PM ]


Back to top
MariusG
Fri Apr 01 2016, 08:46PM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
Domnu' gigiflo daca iti place Ad e strict alegerea ta care nu se comenteaza!eu am subliniat faptul ca el critica pe toata lumea aiurea!nici eu,nici Marius Talent nu cred ca am bagat mana in buzunar la nimeni si nu am obligat pe nimeni sa cumpere de la noi !in schimb el prin comentariile lui fara rost vrea sa ne faca antireclama si nu cred ca vreunu din noi a procedat astfel

Back to top
gigiflo
Fri Apr 01 2016, 09:01PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
MariusG a scris ...

Domnu' gigiflo daca iti place Ad e strict alegerea ta care nu se comenteaza!eu am subliniat faptul ca el critica pe toata lumea aiurea!nici eu,nici Marius Talent nu cred ca am bagat mana in buzunar la nimeni si nu am obligat pe nimeni sa cumpere de la noi !in schimb el prin comentariile lui fara rost vrea sa ne faca antireclama si nu cred ca vreunu din noi a procedat astfel

Domnul Marius, imi sunteti pe plac si voi...Ideea e ca din concurenta voastra sa se ajunga la ceva mult mai bun, nu sa va (auto)distrugeti in cuvinte jignitoare pe care in zilele noastre si copii de la gradinita pot sa le rosteasca...

Back to top
ValiCretu
Fri Apr 01 2016, 09:21PM

Registered Member #9701
Joined: Fri Aug 06 2010, 06:28PM
Posts: 71
Blestemul Romanesc, sa vedem paiul din ochiul celuilalt iar
barna din ochiul nostru nu! Ce usor este sa judecam munca altora iar pe a noastra nu!
Sa vehiculat ca anumite styles din setul domnului Andronescu nu sunt ale lui!
Intradevar daca analizezi bine setul, observi ca sunt minim trei executanti care au lucrat la el:
1 Unul dintre executanti este foarte bun si are bogate cunostinte in domeniul styles
2 Al doilea executant este de nivel mediu, dar compenseaza prin master(pe care il stapaneste destul de bine)
3 Iar ultimul este slabut, superficial are doar impresia ca stie sa faca styles si nu stapaneste nimic!
Felicitari pentru primul si al doilea executant!

Iar in privinta celuilalt, indraznesc sa va sugerez intreruperea colaborari cu el!
Nu este admis ca pe un set "profi" sa ai lipsa Fill,Ending si Intro incomplet (Intro1,2,3 major minor)!
Daca ar fi fost personalizate (Capitane de judet) o ritornela era suficienta,
dar fiind universale trebuiau sa existe 3Intro major si 3Intro minor!
Continuati colaborarea cu primi doi si indraznesc sa va fac o mica remarca,
doar 32 styles dupa atati ani de programare in Korg (o medie de 2-3 styles pe an) sunt sigur ca puteti mai mult!
Haideti sa fim mai buni in perioada asa a anului iar postul pastelui sa ne faca mai ingaduitori

Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 02 2016, 01:19AM
Guest
ValiCretu a scris ...

Blestemul Romanesc, sa vedem paiul din ochiul celuilalt iar
barna din ochiul nostru nu! Ce usor este sa judecam munca altora iar pe a noastra nu!
Sa vehiculat ca anumite styles din setul domnului Andronescu nu sunt ale lui!
Intradevar daca analizezi bine setul, observi ca sunt minim trei executanti care au lucrat la el:
1 Unul dintre executanti este foarte bun si are bogate cunostinte in domeniul styles
2 Al doilea executant este de nivel mediu, dar compenseaza prin master(pe care il stapaneste destul de bine)
3 Iar ultimul este slabut, superficial are doar impresia ca stie sa faca styles si nu stapaneste nimic!
Felicitari pentru primul si al doilea executant!

Iar in privinta celuilalt, indraznesc sa va sugerez intreruperea colaborari cu el!
Nu este admis ca pe un set "profi" sa ai lipsa Fill,Ending si Intro incomplet (Intro1,2,3 major minor)!
Daca ar fi fost personalizate (Capitane de judet) o ritornela era suficienta,
dar fiind universale trebuiau sa existe 3Intro major si 3Intro minor!
Continuati colaborarea cu primi doi si indraznesc sa va fac o mica remarca,
doar 32 styles dupa atati ani de programare in Korg (o medie de 2-3 styles pe an) sunt sigur ca puteti mai mult!
Haideti sa fim mai buni in perioada asa a anului iar postul pastelui sa ne faca mai ingaduitori


Teorectic si practic, istoria acestui SET AD&MC a fost asa;
1. Acest SET a fost facut in prima parte ca sa se dea gratis in momentul cand a aparut Pa600!
2. Dupa succesul nesperat al acestui Pa600 si al Set-ului, au fost cerinte foarte mari si la celelalte modele, asa ca am adaptat acest material pentru toate modelele cu sampler, chiar daca nu a fost perfet si complet!
3. Nu puteam sa fac altceva mult mai complex pentru modelele mai performante pentru ca-mi sareau ceilalti in cap!
4. Timp de 6 luni acest SET sa dat gratuit pe celtuiala MC MUSIC, dupa care sa trecut la faza a doua adica, sa nu se mai dea gratuit!
5. Aceste Style AD&MC au fost date la liber, encodate fiind doar tonurile si asta ca un test pe termen mai lung!
6. La acest SET AD&MC "au lucrat" doar EU( Daniel_AD) si am fost ajutat in anumite situatii de Fernando Draganici cu informatii legate de acordajul corect al unor piese de percutie! Am fost ajutat de Echipa MC Music, sa ajung pe standul de programare al firmei KORG cu encodarea si cel mai mare ajutor, MC Music a pus banul jos cand KORG a cerut 45 euro pentru fiecare encodare, c-am atat!
7. MC Music mi-a propus ca ei sa-si recupereze investitia si eu sa iau restul, iar eu nu am fost de acord pentru ca nu era corect, asa ca am stabilit ca profitul sa fie egal 50%- 50%, asa e corect si cinstit...puteam sa iau 75% ca doar am muncit, dar nu.
8. Pentru mine acesta perioada, a fost o perioada de testare si sa intamplat exact cum am banuit, de aia am lasat Style-urile la liber!
Oare nu v-ati intrebat, de ce nu am scos SET de Pa4x pana acum?!?!? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Partea frumoasa e ca urmatorul SET AD&MC, o sa fie(sper) valabil pentru toate modelele cu sampler, incepand cu Pa2xPro/Pa800 si pana la modelele noi existente si care or sa vina...e gandit pe termen lung!
Ce fac eu poate face oricine care lucreaza cu cap, iar aici talentul mainilor nu face doi bani daca nu exista cap, cunostinte muzicale si cunostinte IT!

Pana sa apara Set-ul AD&MC, eram condamnat ca nu eu fac tonurile, iar cand le-am encodat, intentionat am dat multe gratuit inainte, ca sa se convinga lumea ca varianta adevarata a mea e diferita de cea free, asa i-am linistit pe cei care "vorbesc mult si prost"!
REPET; intentionat am dat Styleurile la liber, ca lumea sa vada importanta tonurilor mele!
In tot acest timp cand altii se chinuie sa schimbe materialele mele si sa faca alta scriere MIDI, eu am avut tot timpul din lume sa gandesc alta stategie si sa fac alte materiale la cu totul alt nivel!
Eu astept pe bani si in acelas timp lucrez in liniste!
Sa fi sigur d-le Vali Cretu, ca urmatorul material AD&MC, e lucrat milimetric, iar in paralel, mai colaboram si cu firma KORG, pentru implementare unor "lipsuri" pentru modelele actuale si ce vor apare!
De 10 ani astept si eu pe altii sa faca ceva mai bine ca mine, si tot balarii apare!
Oricine face un Set de la ZERO, poate sa mearga la MC Music si sa profite de toate facilitatile de care am beneficiat eu dar, acolo trebuie sa mergi cu demnitate, corectitudine si modestie, altfel nu ai nici o sansa....la fel si la KORG, asta e prima regula!
Daca te duci cu "cat imi dai pe Set-ul asta?", nu faci decat sa te pui singur jos si sa fi refuzat!
REPET; O casa se ridica, caramida cu caramida...nu pui tot peretele odata!
Asa de mult imi doresc sa ma scoata si pe mine la pensie, altii, pentu ca nimeni nu e de neinlocuit!!!



[ Edited Sat Apr 02 2016, 01:43AM ]


Back to top
Serghei92
Sat Apr 02 2016, 01:31AM

Registered Member #12541
Joined: Fri Mar 01 2013, 02:50PM
Posts: 711
Oricum ar fi un lucru e clar...500 de euro e din cale afară. Eu unul sincer, de când am pa900 în casă, nu am luat nimic de la nimeni. Am cumpărat clapa de la un magazin de renume din zona mea, si am găsit.o cu un set cu de toate. De.acolo a început toată treaba...le.am sucit si învârtit style.urile si tonurile până am ajuns la o formulă plăcută mie. Am pus si pe site ceea ce am avut eu gratis. Și să știți...sunt tutoriale si video.urî cu și fără Domnul AD în care ne sunt explicate foarte multe chestii legate de reglarea unui ton, unui style, intro.urî...s.a.m.d . Poti sa dai o căruță de bani pe orice Set...tot nemulțumit vei fi, si tot va trebui să.l butonezi la greu până să ajungă sa.ți placa ceva. Setul prezentat aici nu are ceva atât de deosebit față de restul seturilor precedente...e doar o colecție mai mare. Încă nu s.a născut Set bunisor pentru pa4x...cu setări, tonuri, style la adevărata valoare. Mai durează puțin...abia când va ieși si pa5, vor fi materiale bune pentru pa4. Este strict părerea mea și mi.o mențin!

Back to top
Daniel_AD
Sat Apr 02 2016, 06:25AM
Guest
Serghei92 a scris ...

... Încă nu s.a născut Set bunisor pentru pa4x...cu setări, tonuri, style la adevărata valoare. Mai durează puțin...abia când va ieși si pa5, vor fi materiale bune pentru pa4. Este strict părerea mea și mi.o mențin!


Atata timp cat se folosesc tonuri de acum 10 ani si Pa5x o sa sune la fel!
Pa4x are mare potential si ai dreptate, o sa treaca ani multi pana lumea o sa realizeze, asa a fost cu fiecare model nou!
Castiga sute de mii de euro, doar cine are cap, restul se amagesc si raman cu buza umflata cand isi vede "setul" aici la Download sau in alte parti...apoi comenteaza in gol.
Pentru mine, setul meu e cel mai bun si nu ca ar suna perfect si ar fi cel mai tare dar, ma uit in buzunar si realizez, ca e mai mult decat perfect si sa nu uitam ca SET-ul AD&MC a fost scos la sfarsitul lui 2012 si inca se vinde foarte bine in toata lumea!
Totul are un scop, corect?!?...ca doar nu facem munca voluntara!!!
Anii de binefacere au trecut de mult, acum rezultatele se vad in buzunar....
Oricum in maxim o luna, acest SET ZEBRA ROSIE 500 EURO, o sa fie aici la Download ...asa ca rabdare! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

[ Edited Sat Apr 02 2016, 06:52AM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 18:45
Am reusit sa incarc style doar dupa ce am incercat sa incarc setul in Direct. Atunci clapa l-a convertit si asa am reusit sa incarc stylurile din folderul convertit. Setul este BET [more ...]


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by bliviu27 on 30 Apr : 17:14
La mine in pa1000 desi am incasrcat pe rand nu se incarca Style





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap