Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg Pa4x intre entuziasm si dezamagire! | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| robi_paradox |
|
||
![]() Registered Member #127
Joined: 18 Jun 2008Posts: 42 |
eu oricum ma intorc la 1.13 pana se va remedia problema.
|
||
| Back to top |
|
||
| robi_paradox |
|
||
![]() Registered Member #127
Joined: 18 Jun 2008Posts: 42 |
Am gasit semplerul care imi fasaie dar numai atunci daca nu-l compresez,asta din ce cauza poate fi?
|
||
| Back to top |
|
||
| mariuspantera |
|
||
![]() Registered Member #8221
Joined: 13 Oct 2009Posts: 346 |
Am obervat ca, la unele semplere chiar daca nu da eroare la incarcare cred ca au alte probleme! Setul mt 2013 chiar nu da nici o eroare la incarcare dar are tonuri lipsa si la cateva tonuri pocneste de zici ca explodeaza si se blocheaza clapa! Acum nu stiu daca e bug sau e din cauza sempîerelor dar nu mi se pare normal sa se blocheze! Are probleme tonul ,semplerul sa nu se auda sau sa se auda cu fasait, distors etc dar nu sa pocneasca de iti rupe boxele si ingheata clapa! Oricum, cam multe probleme cu Diamantul!! [ Edited Mon, 11 Apr 2016, 05:41PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| robi_paradox |
|
||
![]() Registered Member #127
Joined: 18 Jun 2008Posts: 42 |
mie inca nu m-i s-a blocat clapa niciodata,doar acuma mi-a fasait un sempler , acuma am decompresat semplerul si merge perfect. (doar un singur sempler a trebuit sa decompresez, in rest imi merge si necompresat)
|
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
Mai fratilor, dar ce este cu Diamantul asta mat, ca tocmai am renuntat a doua oara la achizitia lui, tocmai pentru review-urile referitoare la calitatile lui?! In loc sa auzim demo-uri cu el, auzim de lucruri cu care nici Roland, care acum face pionierat cu EA7, nu se confrunta... Probabil asta-i finalul seriei Pa...Mai bine se opreau la 3...😞 [ Edited Mon, 11 Apr 2016, 09:32PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| ciobanu |
|
||
![]() Registered Member #8227
Joined: 15 Oct 2009Posts: 88 |
Nu mas intoarce la 3 pentru nimic,asta ca mai face pa4 cite o eroare nui nimic de mirare a facut si pa1,2,3..dar clapa e foarte faina..eu stiu o treaba ca maxim un an o sa fie toti cu pa4.Si daca va amintiti cind treceau toti de la pa2 la 3 cita vorbarae si cite injuraturi erau..dar acum is toti multumiti de pa3.Depinde mult de setul care il ai in orga si desigur de minele tale care cinti si nu in ultimul rind sa stii sa butonezi orga.
|
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
ciobanu a scris ... Nu mas intoarce la 3 pentru nimic,asta ca mai face pa4 cite o eroare nui nimic de mirare a facut si pa1,2,3..dar clapa e foarte faina.. Sunteti masochisti? Atatea probleme nerezolvate si atat de putin oferit de aceasta clapa? |
||
| Back to top |
|
||
| mr.morojac |
|
||
![]() Registered Member #11959
Joined: 14 Dec 2012Posts: 148 |
gigiflo a scris ... Mai fratilor, dar ce este cu Diamantul asta mat, ca tocmai am renuntat a doua oara la achizitia lui, tocmai pentru review-urile referitoare la calitatile lui?! In loc sa auzim demo-uri cu el, auzim de lucruri cu care nici Roland, care acum face pionierat cu EA7, nu se confrunta... Probabil asta-i finalul seriei Pa...Mai bine se opreau la 3...😞 Nu te grabi,asteapta si tu sa iasa pe piatza BUG Pa5X, pardon,am dorit sa spun Korg Pa5X )[ Edited Mon, 11 Apr 2016, 10:40PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| mr.morojac |
|
||
![]() Registered Member #11959
Joined: 14 Dec 2012Posts: 148 |
gigiflo a scris ... Mai fratilor, dar ce este cu Diamantul asta mat, ca tocmai am renuntat a doua oara la achizitia lui, tocmai pentru review-urile referitoare la calitatile lui?! In loc sa auzim demo-uri cu el, auzim de lucruri cu care nici Roland, care acum face pionierat cu EA7, nu se confrunta... Probabil asta-i finalul seriei Pa...Mai bine se opreau la 3...😞 Nu te grabi,asteapta si tu sa iasa pe piatza BUG Pa5X, pardon,am dorit sa spun Korg Pa5X [ Edited Mon, 11 Apr 2016, 10:41PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| mariuspantera |
|
||
![]() Registered Member #8221
Joined: 13 Oct 2009Posts: 346 |
ciobanu a scris ... Nu mas intoarce la 3 pentru nimic,asta ca mai face pa4 cite o eroare nui nimic de mirare a facut si pa1,2,3..dar clapa e foarte faina..eu stiu o treaba ca maxim un an o sa fie toti cu pa4.Si daca va amintiti cind treceau toti de la pa2 la 3 cita vorbarae si cite injuraturi erau..dar acum is toti multumiti de pa3.Depinde mult de setul care il ai in orga si desigur de minele tale care cinti si nu in ultimul rind sa stii sa butonezi orga. Ce treaba are cantatul sau butonatul daca clapa se blocheaza ? Aici vorbim de buguri nu de interpretare,creare editare style. Cum suna e alta poveste! Si daca tot o lauzi atat pune un demo sa ne uimesti si pe noi ! |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








