Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Update O.S Korg Pa600? | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| dughir |
|
||
|
Guest
|
Pot sa-ti confirm faptul ca merge marita. Inca nu am reusit sa o fac, pentru ca unele fisiere sunt criptate, dar da, se poate 100% mari si chiar la 1GB.
|
||
| Back to top |
|
||
| claaxy |
|
||
![]() Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013Posts: 282 |
dughir a scris ... Pot sa-ti confirm faptul ca merge marita. Inca nu am reusit sa o fac, pentru ca unele fisiere sunt criptate, dar da, se poate 100% mari si chiar la 1GB. cum ti-ai dat seama de acest lucru? |
||
| Back to top |
|
||
| alinas |
|
||
![]() Registered Member #2999
Joined: 08 Nov 2008Posts: 24 |
Cum sar putea face sa ne strangem cat mai multi posesori de korg PA600 sa le cerem celor de la Korg sa deblocheze aceasta functie in OS.Oare chiar nu near baga in seama?
|
||
| Back to top |
|
||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
Salutare. Update-ul V2 costa 60 USD= 240 lei. Consider ca nu este o suma foarte mare, pentru cel care doreste si stie si vrea sa "bibileasca" in meniul de sampler, sa se joace cu tonurile si sa piarda noptile. Korg poate scoate, poate nu scoate un nou update. O zi buna. |
||
| Back to top |
|
||
| dughir |
|
||
|
Guest
|
claaxy a scris ... dughir a scris ... Pot sa-ti confirm faptul ca merge marita. Inca nu am reusit sa o fac, pentru ca unele fisiere sunt criptate, dar da, se poate 100% mari si chiar la 1GB. cum ti-ai dat seama de acest lucru? In fisierul de reset e un script care face partitii in functie de tipul clapei. Teoretic, poti sa repartitionezi Storage-ul intern al clapei si poti lua din cei 1GB pentru user si sa ii aloci la sampler. |
||
| Back to top |
|
||
| dughir |
|
||
|
Guest
|
alinas a scris ... Cum sar putea face sa ne strangem cat mai multi posesori de korg PA600 sa le cerem celor de la Korg sa deblocheze aceasta functie in OS.Oare chiar nu near baga in seama? Pe korg nu-i intereseaza. Filozofia lor e asta: Ne-ai luat clapa? Sa fi sanatos! Vrei sampler, vrei spatiu de sampler mai mare? Ia-ti pa900. Cam asa gandesc japonezii (pardon, italienii) aia. Pe mine ce ma seaca e ca la Yamaha ai softul de facut sampler gratis, chiar si pentru PSR S670, la Korg e pe bani. Rusine Korg! Daca e sa comparam Pa900 cu PSR S970, avem 192MB sampler la korg vs 512MB Yamaha. In aceeasi clasa de pret. Din nou: rusine korg! Am luat korg doar pentru ca la yamaha clapele sunt de jucarie (rezolvam cu o clapa midi externa), nu au decat 2 tonuri la mana dreapta (exceptie tyors, care e peste buget) si pentru ca nu are editor de style cu cv-uri direct in clapa. Daca aveau cele 3 chestii, nici n-as fi stiut ce-i aia korg... poate doar din poze...
|
||
| Back to top |
|
||
| costy38 |
|
||
![]() Registered Member #12119
Joined: 04 Jan 2013Posts: 72 |
claxi ai mai auzit ceva?
|
||
| Back to top |
|
||
| claaxy |
|
||
![]() Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013Posts: 282 |
costy38 a scris ... claxi ai mai auzit ceva? Nu |
||
| Back to top |
|
||
| newoton |
|
||
![]() Registered Member #11789
Joined: 25 Nov 2012Posts: 85 |
Va salut. Cu acest os se pot crea KMP-uri si tonurii pe pa600.
|
||
| Back to top |
|
||
| claaxy |
|
||
![]() Registered Member #13424
Joined: 03 Oct 2013Posts: 282 |
newoton a scris ... Va salut. Cu acest os se pot crea KMP-uri si tonurii pe pa600. da se poate, ce are pa900 pe linie de editare sample ,are si acest os. |
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








