Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Discutii, dezbateri despre clape
 
<< Previous thread | Next thread >>
Clapa pt. tonuri
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
remo
Wed Dec 31 2008, 12:48AM
Registered Member #3020
Joined: Sun Nov 09 2008, 03:03AM
Posts: 118
as vrea sa ma sfatuiti ce clapa as putea alege pt. solistica si in special pentru populara deci fara aranjor pt ca am un tyros 3 pentru ritmuri.Deci caut o a doua clapa numai pt tonuri,bune atat interne cat si semplate.Eventual as da la schimb un pa 500 plus diferenta pt asa ceva

[ Edited Wed Dec 31 2008, 01:18PM ]


Back to top
Nicu Pa500
Wed Dec 31 2008, 01:17AM

Registered Member #906
Joined: Mon Aug 18 2008, 12:39PM
Posts: 135
LINK: Click aici ! Ce parere ai de asa ceva,ti/ar fi de ajutor?

Back to top
geogenesys
Wed Dec 31 2008, 04:06AM

Registered Member #648
Joined: Wed Aug 06 2008, 10:52PM
Posts: 380
Pai la ce-ti mai trebuie? La cat Ram are clapa aia semplezi cam ce vrei.
Ma rog daca ai bani...ia un Roland Gw 8 am inteles ca are tonuri bune, moderne. Sau daca esti banatean o Yamaha dx 11. Si daca tot vrei sa sune si ai bani de dat pe alta clapa, dar e scumpa, ia-ti Ketron Audya, dar tr sa mai astepti vreo luna pana apare pe piata. La tonuri mi se pare cea mai buna la ora actuala. Ca sa nu mai zic cum se aud ritmurile pe ea(basul, toba, chitarile). Asculta demo la ea, insa nu cred ca e tocmai ce cauti

Back to top
ValiS
Wed Dec 31 2008, 08:56AM

Registered Member #4
Joined: Thu May 22 2008, 08:11AM
Posts: 1307
Bravo,George...! (geogenesis)..Recomanzi omului intai gw8,iar apoi...Ketron Audya...!!!!! Ai ales extremele...! Eu as zice de un Korg x5d...o Yamaha dx 21 sau v50..ceva mai usurel la bani si cu care iti poti face treaba elegant...De ce nu Korg Oasys...?

Back to top
elgi
Wed Dec 31 2008, 09:19AM

Registered Member #196
Joined: Fri Jun 27 2008, 09:43AM
Posts: 777
Domnule Remo, dacă matale ai cel mai tare arranger aflat la ora actuală pe piaţă, cu cele mai bune tonuri interne, cu posibilitatea de a sempla un giga de tonuri, matale mai ai nevoie de a doua clapă de tonuri? Dacă ai avion cu reacţie, ce mai ai nevoie şi de trotinetă? Nu pricep şi gata...
Învaţă să te foloseşti de sculă şi vei vedea că ai posibilităţi nenumărate. Învaţă, deci, mai întâi să o foloseşti la maxima ei capacitate, pe cât este posibil, şi după aia vezi dacă mai ai nevoie de altceva.
Ai pe ea semplat din fabrică tot ce ai avea nevoie. Numai să ştii unde să cauţi şi cum să îţi aranjezi.
Auzi, să ai Tyros 3 şi să mai ai nevoie de un GW8... A înnebunit lupul...
Pace şi sănătate tuturor!

Back to top
Kendo
Wed Dec 31 2008, 12:21PM
Guest
remo a scris ...

as vrea sa ma sfatuiti ce clapa as putea alege pt. solistica si in special pentru populara deci fara aranjor pt ca am un tyros 3 pentru ritmuri.Deci caut o a doua clapa numai pt tonuri,bune atat interne cat si semplate.Eventual as da la schimb un pa 500 plus diferenta pt asa ceva


Daca tot vrei sa mai ai ceva deosebit langa Tyros 3, vezi aici :
LINK: Click aici !

Back to top
Matrafox
Wed Dec 31 2008, 01:14PM
Guest
Cu cel care a zis ca T3 e cel mai tare arranger de pe piata nu pot sa fiu nicicum si nicicand de acord vad ca incet iar trage focul sub oala firmei la care ii face reclama fara nimic concret doar vorbe.Deocamdata ce am mai facut eu si am mai aranjat pe GW8 suna mai bine fata de ce a demonstrat el cu acest T3 in afara de vorbe.Cel putin in cazul lui se vede clar ca nu s-a nascut invatat si din pacate inca ii trebuie mult.

Back to top
tiberius
Wed Dec 31 2008, 02:43PM

Registered Member #591
Joined: Sun Aug 03 2008, 01:52PM
Posts: 203
Pentru remo : incearca un korg trinity
am avut o ruda care avea un korg i30 si deasupra un trinity si pot sa zic ca suna fain

Back to top
FlorinM
Wed Dec 31 2008, 03:54PM
Registered Member #142
Joined: Fri Jun 20 2008, 10:39AM
Posts: 159
Tyros 3...cea mai tare aranjor aflat la ora actuala pe piata!!!! asta e tare de tot! Ha-Ha, intradevar vad ce altii nu pot vedea, o clapa aranjata bine din fabrica si atat, nimic mai mult! exceptand povestea semplerelor, care e cu totul altceva si si aici nu sta bine !!!

Si revenind la topic, eu zic o clapa ieftina si buna, la tonuri pentru ce iti trebuie tie, ar fii GW-8, perfecta si la un pret atat de mic.....o combinatie ideala. Alegerea insa e a ta! Succes!

[ Edited Wed Dec 31 2008, 03:58PM ]


Back to top
cminor
Wed Dec 31 2008, 04:54PM

Registered Member #55
Joined: Fri May 30 2008, 10:44PM
Posts: 2872
Eu am luat un Fantom-XR doar pentru tonuri (pe langa dance, adica ce imi trebuia, are si multe tonuri naturale, chitari, trompeti, sax, viori etc.)
Acum sa fiu sincer, daca o iei doar pt tonuri, cauta ceva cu multa polifonie si multe usere.
Parerea mea este sa faci cinste la cate un user sa auzi langa clapa tonurile decat din vorbe ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif
oricum, cauta ceva cu 00 daca o vrei de front ca solistica pt ca daca iei ceva moale nu faci nimic.
daca tot o vrei de tonuri, ia ceva cu smanes nu o clapa care sa sune spart, sau mai rau decat ce ai pe spate.
parerea mea este sa le auzi singur, fa un drum la un mag de muzica, si roaga-l pe ala sa te lase sa asculti cateva tonuri. crede-ma , eu am fost fan triton pana sa aud un fantom.
acum eu nu cant populara sa zic ce sa iei ci doar ca trebuie sa auzi tu intai de toate.
Si LA MULTI ANI!

Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap