Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
POWER OF KORG Pa4x & AD!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
mariusnazi
Thu May 26 2016, 11:30PM
Registered Member #12940
Joined: Thu Jun 06 2013, 02:19PM
Posts: 435
Daniel_AD a scris ...

Prea mult "fum" pentru nimic! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Style-ul e de fabrica(Electro House) de la sectiunea Disco din Pa4x, eu doar am scris Pad-ul care contine ton semplat si am modificat putin cateva formule in Style pe variatiuni!
Poate in Romania nu se canta asa ceva la nunti dar, in lumea in care traiesc, se canta genul asta!
Era doar un simplu demo, pe care l-am facut ieri, am fost liber ca a plouat si de plictiseala m-am jucat putin la orga asa. ca nu mai fiti stresati sau acidulati, ca nu deranjati pe nimeni!
Fac cate un demo, asa din cand in cand....sa nu-mi pierd obiceiul, chiar daca la unii nu convine, e problema lor, nu-i pune nimeni sa deschida pagina mea youtube sau facebook! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Sanatate si numai bine va doresc tuturor.

Asemenea ,sanatate !


Back to top
Sensei
Fri May 27 2016, 12:01AM

Registered Member #15908
Joined: Tue May 24 2016, 10:23PM
Posts: 30
Cand vede ca majoritatea sunt impotriva lui,o da in latura cealalta,face pe omul milostiv si ne ureaza sanatate tuturor. Toate astea vor dura pana cand va scoate Marius Gerea sau Viorel un nou set si fiti siguri ca se va activa! Sunteti prea iertatori. Draga Olteanu Matei spunea odata ca suntem prea iertatori si ca daca nu il omoram pe Ceausescu in acea graba,daca il mai lasam cateva zile,ni se facea mila de el si il crutzam."
PS: Lumea simte,vrea fapte,nu cuvinte!

Back to top
Daniel_AD
Fri May 27 2016, 12:10AM
Guest
Sensei a scris ...

Cand vede ca majoritatea sunt impotriva lui,o da in latura cealalta,face pe omul milostiv si ne ureaza sanatate tuturor. Toate astea vor dura pana cand va scoate Marius Gerea sau Viorel un nou set si fiti siguri ca se va activa! Sunteti prea iertatori. Draga Olteanu Matei spunea odata ca suntem prea iertatori si ca daca nu il omoram pe Ceausescu in acea graba,daca il mai lasam cateva zile,ni se facea mila de el si il crutzam."
PS: Lumea simte,vrea fapte,nu cuvinte!


Am sa-mi dau cu parerea de fiecare data cand apare ceva bun sau prost, indiferent cine le face!
Degeaba faci un set cu returnele iar semplerel sunt varza, formulele din arranger sunt varza si setul in sine e varza!
Eu prefer sa lucrez in liniste, mai ales ca am experienta anilor si cam stiu ce va doare pe fiecare in parte!
Eu intotdeauna am demonstrat cu fapte si nu cu vorbe si sunt cam singurul care a reusit sa duca un proiect pana la capat, chiar daca asta convine sau nu! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Inainte de a incepe un set, trebuie stiut modul de functionare, limitele minime si maxime ale unei clape, doar acolo te poti incadra!
Cand vorbim de Pa4x, e o clapa care depaseste cu mult maximele majoritatii!
Eu doresc succes tuturor care vrea sa lucreze, pentru ca va spun din experienta, se poate castiga bani foarte multi, conditia e sa lucrezi ordonat si cu cap, altfel 'istoria' a demonstrat repercursiunile!
Cine a invatat din istorie, e bine, cine nu, o mai fura odata!!!
Sanatate.

[ Edited Fri May 27 2016, 12:14AM ]


Back to top
MariusG
Fri May 27 2016, 09:15AM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
Ad-ule spui cateodata niste vorbe de ma ung la suflet ,dar pana nu dai cu batul in balta nu te lasi!
Bun setul meu e varza!accept ideea asta!
Al tau nu e ?

Back to top
Daniel_AD
Fri May 27 2016, 10:37AM
Guest
MariusG a scris ...

Ad-ule spui cateodata niste vorbe de ma ung la suflet ,dar pana nu dai cu batul in balta nu te lasi!
Bun setul meu e varza!accept ideea asta!
Al tau nu e ?


Din fericire, setul meu nu are erori, iar materialele din setul meu au o logica! Acum ca nu e complex pentru a acoperii toate zonele sau stilurile muzicale, e alta treaba dar am lasat portita deschisa pentru update si o sa dau update, o data ce o sa fie gata! Ai sa vezi ca o sa ai de lucru la adaptat tonurile tale pe style-urile mele noi! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Eu nu va spun cu rautate, voi o luati ca o rautate!
Eu am spus unde gresiti, atat doar...de ce se blocheaza clapele s.a.m.d!
Pana la urma e loc pentru toata lumea dar, depinde de fiecare ce loc isi alege...fiecare se incardreaza singur, in functie de ce si cum face!

Sa revenim la subiect, incearca sa faci si tu sau cei care faceti seturi, un PAD in genul la ce am facut eu in postarea mea pe subiect! Sa faci un ton semplat sa-ti raspunda in scrierea midi din PAD(32 bare 4/4 in 6CV-uri) cum se aude la mine in DEMO!
Sanatate si mult succes.



[ Edited Fri May 27 2016, 10:52AM ]


Back to top
MariusG
Fri May 27 2016, 11:19AM

Registered Member #15614
Joined: Fri Jan 08 2016, 12:31PM
Posts: 199
Ce sa mai!esti piste...

Back to top
miki
Fri May 27 2016, 11:46AM

Registered Member #2509
Joined: Wed Oct 22 2008, 11:15AM
Posts: 106
mariusnazi a scris ...

miki a scris ...

mariusnazi a scris ...

miki a scris ...

Ba (vorba lu' Banciu) unii dintre voi sunteți duși cu pluta sau prea mici în meserie și lătrați aiurea. Pune omul un style de ușoară care suna foarte frumos și voi începeți ca tatele, cum? nu e populara? nu e manea? Faceți voi cei care lătrați... De nu faceți? Nu puteți? Atunci stați în banca voastră, sunteți penibili. Acest style probabil va face parte din setul pentru PA4x, și e foarte bine. Deocamdată e singurul care face ceva de calitate și 90 % intra pe acest site pentru a vedea dacă a postat AD ceva. Va luați asa de el de parca ar avea vreo datorie la voi. Poate sa nu mai facă nimic de acum încolo, sau sa facă ce vrea el, care e problema. Sunt user vechi aici și de-alungul timpului prin postările voastre am ajuns sa va cunosc indirect. Concluzia? Nu ați evoluat deloc, ați rămas tot jos și la meserie și la caracter.


Nu te mai aprinde asa sa nu faci atac de cord ! Noi nu avem pa4 si tocmai de aceea vrem sa vedem cat de mult a evoluat diamantul ! Daca ai tu ,lumineaza-ne mintile cu un demo specific romanesc . Daca nu ,nu te mai lauda ca esti atat de vechi ,se vede cat de mult ai "pasit" in aceasta comunitate in toti acesti ani . Pana una alta ,asteptam ceea ce ne intereseaza nu altii care ne "trag de urechi" sau sa ne faca observatii .

Pune mana și muncește dacă vrei sa vezi cum evoluează PA4x, luminează-te singur sau ai ai mâinile în aracet. Nu le cere tu unora sau altora sa facă demo-uri. Sunt angajați tai cumva?


Atacantule ,opreste-te ! Nu vezi ca esti in afara discutiei complet ? Eu muncesc pe clapa mea ca atat imi permit ,daca ai pa4 arata-ne tu talentul tau in ale clapelor si fa o demonstratie cu ceea ce poate instrumentul acesta. Nu trebuie sa fie angajatii ( "angajatii " se scrie cu 2 "i" ) cuiva ca sa arate ce poate clapa ,sau faci si tu parte din echipa Korg si noi nu stim ? Te plateste cineva sa aberezi ?Pana atunci te rog sa iesi din congelator si sa incetezi sa te mai lingi singur pe fata !


Fundasule esti la ciclu? Treci in camera si da-ti doua palme si nu mai da tu ordine sa se puna nu stiu ce demo-uri ca sa vezi tu cum sta treaba si apoi sa dai note de trecere.Deci (angajati tai) se scrie cu doi de i? eu credeam ca se scrie cu trei de i! pentru ca angajati vine de la a angaja angajamentul pe care il ai angajand angajati si angajamentele lor intr-un angajament abstract si angajat intr-o angajare plenipotentiala si angajatoare precum si angajamentul pe care te-ai angajat sa-l angajezi intr-o discutie. Acum e scris corect?


Back to top
pustiulica
Fri May 27 2016, 12:20PM


Registered Member #11427
Joined: Fri Sep 28 2012, 01:47PM
Posts: 1626
Va rog sa va opriti din atacuri la persoana si sa reveniti On-Topic!


Back to top
mariusnazi
Fri May 27 2016, 12:24PM
Registered Member #12940
Joined: Thu Jun 06 2013, 02:19PM
Posts: 435
miki a scris ...

mariusnazi a scris ...

miki a scris ...

mariusnazi a scris ...

miki a scris ...

Ba (vorba lu' Banciu) unii dintre voi sunteți duși cu pluta sau prea mici în meserie și lătrați aiurea. Pune omul un style de ușoară care suna foarte frumos și voi începeți ca tatele, cum? nu e populara? nu e manea? Faceți voi cei care lătrați... De nu faceți? Nu puteți? Atunci stați în banca voastră, sunteți penibili. Acest style probabil va face parte din setul pentru PA4x, și e foarte bine. Deocamdată e singurul care face ceva de calitate și 90 % intra pe acest site pentru a vedea dacă a postat AD ceva. Va luați asa de el de parca ar avea vreo datorie la voi. Poate sa nu mai facă nimic de acum încolo, sau sa facă ce vrea el, care e problema. Sunt user vechi aici și de-alungul timpului prin postările voastre am ajuns sa va cunosc indirect. Concluzia? Nu ați evoluat deloc, ați rămas tot jos și la meserie și la caracter.


Nu te mai aprinde asa sa nu faci atac de cord ! Noi nu avem pa4 si tocmai de aceea vrem sa vedem cat de mult a evoluat diamantul ! Daca ai tu ,lumineaza-ne mintile cu un demo specific romanesc . Daca nu ,nu te mai lauda ca esti atat de vechi ,se vede cat de mult ai "pasit" in aceasta comunitate in toti acesti ani . Pana una alta ,asteptam ceea ce ne intereseaza nu altii care ne "trag de urechi" sau sa ne faca observatii .

Pune mana și muncește dacă vrei sa vezi cum evoluează PA4x, luminează-te singur sau ai ai mâinile în aracet. Nu le cere tu unora sau altora sa facă demo-uri. Sunt angajați tai cumva?


Atacantule ,opreste-te ! Nu vezi ca esti in afara discutiei complet ? Eu muncesc pe clapa mea ca atat imi permit ,daca ai pa4 arata-ne tu talentul tau in ale clapelor si fa o demonstratie cu ceea ce poate instrumentul acesta. Nu trebuie sa fie angajatii ( "angajatii " se scrie cu 2 "i" ) cuiva ca sa arate ce poate clapa ,sau faci si tu parte din echipa Korg si noi nu stim ? Te plateste cineva sa aberezi ?Pana atunci te rog sa iesi din congelator si sa incetezi sa te mai lingi singur pe fata !


Fundasule esti la ciclu? Treci in camera si da-ti doua palme si nu mai da tu ordine sa se puna nu stiu ce demo-uri ca sa vezi tu cum sta treaba si apoi sa dai note de trecere.Deci (angajati tai) se scrie cu doi de i? eu credeam ca se scrie cu trei de i! pentru ca angajati vine de la a angaja angajamentul pe care il ai angajand angajati si angajamentele lor intr-un angajament abstract si angajat intr-o angajare plenipotentiala si angajatoare precum si angajamentul pe care te-ai angajat sa-l angajezi intr-o discutie. Acum e scris corect?



Nu e scris corect obraznicule , mai invata si apoi stam de vorba ! "Angajatii" in contextul in care l-ai folosit este un substantiv la plural ,de aceea se scrie cu 2 "i" ! Ti-am mai spus ,nu te mai crede miezul din nuca ,esti prea plin de tine si te agiti ca ... Nu stau sa fac lectii cu tine ,imi pierd timpul inutil cu unul ca tine care nu inceteaza sa se linga singur pe fata !

Back to top
mariusnazi
Fri May 27 2016, 12:26PM
Registered Member #12940
Joined: Thu Jun 06 2013, 02:19PM
Posts: 435
pustiulica a scris ...

Va rog sa va opriti din atacuri la persoana si sa reveniti On-Topic!


Din respect pentru baietii care activeaza pe acest site ,cedez eu si e mai bine !

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Grand piano yamaha pentru korg Posted by Catalin73 on 24 Mar : 12:34
Este setul de piane facute de reuben-salamander dar au probleme cu un fâşâit de fundal(asa au fost trase si nu mai pot fi rezolvate)😔


[download] Set Korg pa50 populara bun 2017 Posted by mssha on 22 Mar : 15:28
неможу загрузити


[download] Set ABX Korg Pa4X februarie2024 Posted by claudyucla on 20 Mar : 12:15
multumim sa fii sanatos


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by myrcyone on 20 Mar : 12:00
Multumim frumos !:)>-


[download] Pa5x Studio Romania 2024 KST partea 1 Posted by xadiop on 19 Mar : 16:29
Salut. Pentru cei ce intampina probleme cu dezarhivarea vin cu urmatoarele precizari.Sunt trei arhive facute cu winrar de mine.(pentru ca nu pot uploada mai mult de 300Mb un fisier [more ...]





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap