Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
POWER OF KORG Pa4x & AD!
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
mariusnazi
Tue Jun 14 2016, 12:33AM
Registered Member #12940
Joined: Thu Jun 06 2013, 02:19PM
Posts: 435
Suna bine !

[ Edited Tue Jun 14 2016, 12:37AM ]


Back to top
Daniel_AD
Tue Jun 14 2016, 04:40AM
Guest
Sensei a scris ...

Este un partener serios pana apare Marius Gerea, Viorel de la Barlad,etc. cu un set nou si atunci isi arata coltii. Toate seturile sunt proaste,numai al lui este bun. Deschideti ochii,pentru ca asa va mint si politicienii,apoi dati vina tot pe ei. Totul e marketing! A facut acele materiale pentru a se pozitiona pe un piedestal de pe care se uita la noi cu nasul pe sus,iar cand apare cineva cu materiale mai buna decat ale lui,se transforma in badaran!



Eu cand imi dau cu parerea vin si cu argumente si nu vorbesc "prost"
Urmareste te rog acest tutorial, si ai sa vezi si auzi unde a gresit unul din cei enumerati de tine, de la semplere, setarea instrumentelor in style record si pana la mixarea trackurilor si aici e valabil pentru toti cei enumerati de tine! Am facut asta pentru ca e pacat de munca celui care incearca sa faca ceva si nu ca as avea vreo obligatie datorita unui contract! Nimeni nu ma obliga sa fac tutoriale, nimeni nu ma obliga sa va arat cum trebuie sa lucrati corect... e pacat de clapele astea performante sa nu lucrati ordonat!
LINK: Click aici !

Ce-ar face Studiourile profesionale de afara daca ar lucra dezordonat?!?!...ar fi condamnate de "au baut apa dupa romani" ?!?!
Eu am considerat ca si romanii stiu sa lucreze corect, ordonat si profesional si chiar am fost laudati pentru performanta demonstrata, chiar si la nivelul clapelor KORG!
Eu nu am secrete si de aceea incerc sa va spun cum e bine si cum nu e bine, iar daca asta irita pe unii, chiar nu e problema mea pentru ca sunt de 1000 de ori mai multi cei care apreciaza munca mea!
Cand cei care azi ma blameaza or sa realizeze ca eu chiar nu am nici cea mai mica dovada de gelozie, o sa le fie bine si rezultatele vor da roade!
Personal, alte seturi nu mai fac, tutoriale nu mai fac si probabil o sa ma opresc si din a mai comenta pe forumuri!
Am avut un contract, pe care l-am onorat cu mare succes, iar aici vorbesc strict de producerea setului AD&MC, alte contracte nu am avut si nu am, nici de promovare KORG, nici de suport video tutoriale pentru clapele KORG! Am considerat de buna cuviinta, ca trebuie sa va arat adevaratele performante, adevaratele greseli in utilizare s.a.m.d!
Repet; de acum incolo va promit ca nu o sa mai fac asta!
Multumesc lui Dumnezeu pentru tot, multumesc celor peste 3500 de utilizatori de clape KORG care mi-au cumparat seturile originale, multumesc tuturor celor care m-au injurat si ponegrit!
Consider, ca mi-am indeplinit cu succes misiunea propusa!
De acum incolo, lucrez doar pentru mine si repet, din cand in cand, mai postez rezultatele la care am ajuns!
Sanatate si numai bine va doresc tuturor.


[ Edited Tue Jun 14 2016, 04:55AM ]


Back to top
gigiflo
Tue Jun 14 2016, 08:48AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Pana sa va lasati de "meserie", mai aveti o datorie morala de facut: un demo de maxima calitate cu Pa4x la folclor romanesc.
Il astept si eu si multa lume, mai mult sau mai putin neincrezatoare...

Back to top
Daniel_AD
Tue Jun 14 2016, 09:00AM
Guest
gigiflo a scris ...

Pana sa va lasati de "meserie", mai aveti o datorie morala de facut: un demo de maxima calitate cu Pa4x la folclor romanesc.
Il astept si eu si multa lume, mai mult sau mai putin neincrezatoare...


Nu cred, ca esti indreptatis sa vorbesti de moralitate cu mine!
Cand ai sa faci 1% din ce am facut eu pentru comunitate, atunci ne tragem de sireturi!
Eu nu am obligatie fata de nimeni.
Mergi la magazin, probeaza clapa si gata...nu am nici un interes sa te conving!
Sanatate.

Back to top
gigiflo
Tue Jun 14 2016, 09:08AM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Daniel_AD a scris ...

gigiflo a scris ...

Pana sa va lasati de "meserie", mai aveti o datorie morala de facut: un demo de maxima calitate cu Pa4x la folclor romanesc.
Il astept si eu si multa lume, mai mult sau mai putin neincrezatoare...


Nu cred, ca esti indreptatis sa vorbesti de moralitate cu mine!
Cand ai sa faci 1% din ce am facut eu pentru comunitate, atunci ne tragem de sireturi!
Eu nu am obligatie fata de nimeni.
Mergi la magazin, probeaza clapa si gata...nu am nici un interes sa te conving!
Sanatate.

Despre moralitate se poate vorbi oricand, indiferent cine te numesti.
De sireturi nu ma trag cu nimeni, nu-mi sta in caracter si nici nu cred ca ne potrivim ca profil. As fi preferat sa vedeti comentariul meu echilibrat si echidistant.
Cand m-am referit la o datorie morala, asa cum am exprimat-o, am avut in vedere si perioada in care nu mai conteneati cu elogiile la Pa4x.
Pe mine nu mai trebuie sa ma convingeti, ati facut-o acum.
Pacat ca nu v-ati pastrat un sustinator!


Back to top
sorin_korg
Tue Jun 14 2016, 11:39AM
Registered Member #11111
Joined: Sat Jun 23 2012, 09:53AM
Posts: 86
Daniele,nu ai ma probleme cu dantura de cat iti racesti gura degeaba?Ai vreun dinte fara plomba?Dumnezeu iti da traista ma,dar nu iti baga in ia.Lasa-i asa ca e bine.
Am ascultat si eu seturile astea care sunt pe "val" si in afara faptului ca sunt egalizate ca volum si bibilite ici colo,din punct de vedere tehnic si setari ,lasa de dorit la multe capitole.Sa o spunem pe aia buna frate....se lucreaza prost ,se merge cu prosteala pe fata,imbarligaturi specific lautaresti si tot asa.Sa fim seriosi.Pai sa auzi clapa lui Sergiu Vasile cum suna....hmmm ,si e doar un Le.Dar suna mult peste ce am auzit aici.Dar si-a dat interesul si a reusit.



[ Edited Tue Jun 14 2016, 11:39AM ]


Back to top
Daniel_AD
Tue Jun 14 2016, 12:41PM
Guest
gigiflo a scris ...

Despre moralitate se poate vorbi oricand, indiferent cine te numesti.
De sireturi nu ma trag cu nimeni, nu-mi sta in caracter si nici nu cred ca ne potrivim ca profil. As fi preferat sa vedeti comentariul meu echilibrat si echidistant.
Cand m-am referit la o datorie morala, asa cum am exprimat-o, am avut in vedere si perioada in care nu mai conteneati cu elogiile la Pa4x.
Pe mine nu mai trebuie sa ma convingeti, ati facut-o acum.
Pacat ca nu v-ati pastrat un sustinator!




1. Chiar crezi ca nu stiu cine esti?
2. Chiar crezi ca Pa4x are nevoie de "elogiile" mele?
3. Nici nu vreau sa te conving cu ceva, eu in general ma adreses celor care vor sa lucreze cu instrumentele si nu celor care au impresia ca stiu ceva despre clape!
4. Adevarul este , ca l-am pierdut eu pe tata, un "sustinator" e cantitate foarte neglijabila! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

sorin_korg a scris ...

Daniele,nu ai ma probleme cu dantura de cat iti racesti gura degeaba?Ai vreun dinte fara plomba?Dumnezeu iti da traista ma,dar nu iti baga in ia.Lasa-i asa ca e bine.
Am ascultat si eu seturile astea care sunt pe "val" si in afara faptului ca sunt egalizate ca volum si bibilite ici colo,din punct de vedere tehnic si setari ,lasa de dorit la multe capitole.Sa o spunem pe aia buna frate....se lucreaza prost ,se merge cu prosteala pe fata,imbarligaturi specific lautaresti si tot asa.Sa fim seriosi.Pai sa auzi clapa lui Sergiu Vasile cum suna....hmmm ,si e doar un Le.Dar suna mult peste ce am auzit aici.Dar si-a dat interesul si a reusit.




Mai Sorine, adevarul este, ca inca stau bine cu dantura, probabil de aia sunt si tare in gura cu cine trebuie! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Sunt convins ca suna bine clapa lui Sergiu, doar am stat cu el zile, luni, ani, e prietenul meu adevarat si nu ma dezamagit niciodata!
Nu conteaza ca are KORG Pa3xLe, pentru ca acest model este super performant si la un pret foarte acceptabil dar, daca vorbesti cu mine, stii sigur ca Pa4x e cu totul altceva, la alt nivel, mai ales daca o spun si eu!
Eu mi-am propus sa stau asa pe tusa, un an, poate doi, sa vedem la ce rezultate ajung si altii...doar ma stii foarte bine, stiu cand sa scot capul si cum sa-l scot! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Bafta Sorine si toate cele bune.

[ Edited Tue Jun 14 2016, 12:45PM ]


Back to top
gigiflo
Tue Jun 14 2016, 01:04PM
Registered Member #15184
Joined: Mon May 11 2015, 09:37PM
Posts: 1395
Daniel_AD a scris ...

1. Chiar crezi ca nu stiu cine esti?
2. Chiar crezi ca Pa4x are nevoie de "elogiile" mele?
3. Nici nu vreau sa te conving cu ceva, eu in general ma adreses celor care vor sa lucreze cu instrumentele si nu celor care au impresia ca stiu ceva despre clape!
4. Adevarul este , ca l-am pierdut eu pe tata, un "sustinator" e cantitate foarte neglijabila! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Sa fie asa cum vreti!..
Eu stiam o vorba : "Cine nu are batrani, sa-și cumpere!". Probabil are si ea exceptii...

[ Edited Tue Jun 14 2016, 01:57PM ]


Back to top
Daniel_AD
Tue Jun 14 2016, 03:47PM
Guest
gigiflo a scris ...

Sa fie asa cum vreti!..
Eu stiam o vorba : "Cine nu are batrani, sa-și cumpere!". Probabil are si ea exceptii...


Uite cum trebuie....e chiar emotionant! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Asa ceva trebuie semplat imediat si promit ca-l dau gratis tuturor...




[ Edited Tue Jun 14 2016, 04:48PM ]


Back to top
adryan81
Tue Jun 14 2016, 04:54PM
Registered Member #6917
Joined: Wed Mar 04 2009, 09:35PM
Posts: 288
Numa' sa-l si acordezi inainte sa ni-l dai, sa nu creada unii ca e noua tehnologie dnc 3 ../../images/emotes/yahoo/yahoo_big_grin.gif

[ Edited Tue Jun 14 2016, 04:54PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap