Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
korg pa900
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
BoboKorg
Thu, 09 Jun 2016, 07:26PM

Registered Member #15912
Joined: 25 May 2016
Posts: 9
Salut am acest Korg Pa900 de 5 luni si din punctul meu de vedere este o orga foarte buna.Memoria mare,simplista,display bun.....Insa daca te muti de la pa2x la pa900 o sa simti diferenta la clape....Pa900 are clapa mult mai usoara decat la pa3x sau pa2x!

Back to top
Serghei92
Fri, 01 Jul 2016, 11:56PM

Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013
Posts: 668


Cam așa arata un pa900 ieșit din mâinile mele după o nunta la tara )) după un turbojet a fost ca noua.

Back to top
gigiflo
Sat, 02 Jul 2016, 12:21AM
Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015
Posts: 1327
Aoleu, dar unde-ai cântat? Ceea ce se vede sigur e si pe unde nu se vede...

Back to top
Serghei92
Sat, 02 Jul 2016, 10:41AM

Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013
Posts: 668
Într.un cămin uitat de lume...Dar nu e prima dată. A mai pățit de câteva ori așa. Ce sa.i faci...

Back to top
adryan81
Sun, 03 Jul 2016, 10:08PM
Registered Member #6917
Joined: 04 Mar 2009
Posts: 261
Vai, vai, si cand te gandesti ca poti cumpara asa ceva de second, dintr-un anunt de genul, vand.....in stare impecabila, necantata, folosita doar pentru studiu, etc. Nu fac aluzie la colegul care a postat poza, el nu are nicio vina ca a fost nevoit sa cante in asemenea conditii, vreau doar sa evidentiez riscul la care ne expunem cand cumparam un produs second hand.

Back to top
Serghei92
Sun, 03 Jul 2016, 10:40PM

Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013
Posts: 668
nah, daca stam si analizam pana la urma praful nu cred ca e asa daunator. mai daunator este un utilizator care nu stie sa foloseasca o clapa, gen apasa nu stiu cum pe butoane, sau da in clape. Nu.i nici o problema Adryan...stiu la ce ai facut referire ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Back to top
gigiflo
Sun, 03 Jul 2016, 10:51PM
Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015
Posts: 1327
Eu am cumparat ceva asemanator...Un PSR S750 de la cineva care a spus ca a folosit-o la biserica. Era plina de praf peste tot...Se vedea ceva in foto dar el o prezenta ca noua.
Era depozitata undeva langa ceva materiale de constructii. Am primit-o prin curier si a fost motivul principal pentru care am instrainat-o.
Am curatat-o eu, dar avea nevoie de o intretinere profesionala...
Asa am realizat si eu ca multe se pot intampla cu o clapa...

Back to top
gigiflo
Mon, 04 Jul 2016, 12:10AM
Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015
Posts: 1327
Serghei92 a scris ...

nah, daca stam si analizam pana la urma praful nu cred ca e asa daunator. mai daunator este un utilizator care nu stie sa foloseasca o clapa, gen apasa nu stiu cum pe butoane, sau da in clape. Nu.i nici o problema Adryan...stiu la ce ai facut referire ../../images/emotes/yahoo/yahoo_winking.gif

Poate ai dreptate, dar eu stiam ca praful este cel mai daunator pentru sculele electrice...Un electronist poate lamuri situatia mai bine.

[ Edited Mon, 04 Jul 2016, 12:10AM ]


Back to top
sarac.lipit
Mon, 04 Jul 2016, 11:07AM

Registered Member #45
Joined: 29 May 2008
Posts: 2424
Praful se aspirã
Blocãrile nu.
Gumele se schimbã
Cãzãturile de la 1,2 m....nu...

Back to top
Serghei92
Mon, 04 Jul 2016, 02:22PM

Registered Member #12541
Joined: 01 Mar 2013
Posts: 668
Bine punctat saracule... 😂😂

Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap