Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Korg Triton Classic + EXB MOSS | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| mr.morojac |
|
||
![]() Registered Member #11959
Joined: 14 Dec 2012Posts: 148 |
De curand am achizitonat un Korg Triton Classic + EXB MOSS. Folositi acest model, si in special EXB MOSS? ![]() ![]()
|
||
| Back to top |
|
||
| albundy |
|
||
![]() Registered Member #10099
Joined: 28 Mar 2011Posts: 576 |
N-ai hard la el?
|
||
| Back to top |
|
||
| mr.morojac |
|
||
![]() Registered Member #11959
Joined: 14 Dec 2012Posts: 148 |
albundy a scris ... N-ai hard la el? Este echipat cu SCSI, 64MB si EXB-MOSS.Asa l-am luat. |
||
| Back to top |
|
||
| ionut extreme |
|
||
![]() Registered Member #16
Joined: 23 May 2008Posts: 235 |
Bine ai venit in fan club...de aseara m-am reintors si eu la Korg Triton ( echipata cu EXB-MOSS , EXB-SCSI , EXB-PCM02-Studio Essentials , 64 mega ram sample) , pe care o folosesc pentru prim ! albundy , din cate stiu eu singura varianta de instalare a unui hard internal este cumpararea HD KIT-ului de la Musitronics , dar nu cred ca renteaza ca si pret ! cu un Iomega Zip Drive se rezolva problema !
|
||
| Back to top |
|
||
| mr.morojac |
|
||
![]() Registered Member #11959
Joined: 14 Dec 2012Posts: 148 |
ionut extreme a scris ... Bine ai venit in fan club...de aseara m-am reintors si eu la Korg Triton ( echipata cu EXB-MOSS , EXB-SCSI , EXB-PCM02-Studio Essentials , 64 mega ram sample) , pe care o folosesc pentru prim ! albundy , din cate stiu eu singura varianta de instalare a unui hard internal este cumpararea HD KIT-ului de la Musitronics , dar nu cred ca renteaza ca si pret ! cu un Iomega Zip Drive se rezolva problema ! Mersi Ionut Extreme! |
||
| Back to top |
|
||
| albundy |
|
||
![]() Registered Member #10099
Joined: 28 Mar 2011Posts: 576 |
Cea mai buna varianta este le sau tr ca ai cardul dupa care incarci samplere . Nu mai stai cu scsi si hardurii externe cu mufe si cabluri . Iar mossul ala mi se pare scump pt un bank de tonuri La cat investesti azi intrun triton.mai bine iei m3. Sau krome. Pacat de ele dar au ajuns ca g800 ,clape cate au intrat in istorie . [ Edited Mon, 18 Jul 2016, 10:33AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| mr.morojac |
|
||
![]() Registered Member #11959
Joined: 14 Dec 2012Posts: 148 |
albundy a scris ... Cea mai buna varianta este le sau tr ca ai cardul dupa care incarci samplere . Nu mai stai cu scsi si hardurii externe cu mufe si cabluri . Iar mossul ala mi se pare scump pt un bank de tonuri La cat investesti azi intrun triton.mai bine iei m3. Sau krome. Pacat de ele dar au ajuns ca g800 ,clape cate au intrat in istorie . Nu conteaza tonurile de fabrica MOSS; conteaza felul in care se poate edita cu aceasta tehnologie. [ Edited Mon, 18 Jul 2016, 11:05AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| albundy |
|
||
![]() Registered Member #10099
Joined: 28 Mar 2011Posts: 576 |
Sa nu vorbesc prostii dar din cate stiu eu, tehnologia MOSS se aplica doar in bancul F de MOSS. Sau se aplica pt toate bancurile?
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]









