Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Problema Korg PA80
Moderators: admin, pustiulica, angelitto
Author Post
tavy1979
Tue, 13 Sep 2016, 09:32PM
Guest
Salutare! Am un P80 la care in momentul cand fac ceva modificari si salvez se salveaza modificarile dar nu mai raspunde la nici o comanda. In afara de claviatura la care se poate canta nu mai primeste nici o comanda de la nici un buton pana nu o opresc si o repornesc. Culmea este ca dupa repornire setarea pe care am facut-o ramane salvata. A mai intalnit careva problema asta?

[ Edited Tue, 13 Sep 2016, 09:33PM ]


Back to top
Minel
Tue, 13 Sep 2016, 10:43PM

Registered Member #13587
Joined: 21 Nov 2013
Posts: 426
Instaleaza-i sistemul de operare.Daca tot la fel face,inseamna ca ai ritmuri convertite prost,si probabil iti blocheaza clapa. Atunci cand se blocheaza,apasa butonul shift si butonul start-stop.De cele mai multe ori,combinatia asta de butoane deblocheaza clapa.

Back to top
tavy1979
Wed, 14 Sep 2016, 08:04AM
Guest
Sistemul de operare abia l-am instalat. O sa incerc cu combinatia asta de butoane sa vad. Merci!

Back to top
Minel
Wed, 14 Sep 2016, 11:41AM

Registered Member #13587
Joined: 21 Nov 2013
Posts: 426
Incearca sa bagi alt set. Mai mult ca sigur ai ritmuri convertite,si de aia iti blocheaza clapa.

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] SET Florin pastor - Yamaha Tyros 4 Latest comment Posted by Nox21 on 05 Sep 2025, 00:40
Las' să fie acolo😅


[Content] Cerere pentru descarcare Latest comment Posted by Excl on 04 Sep 2025, 23:47
Salutare ! Doresc si eu acces la descarcare ,macar o descarcare pe saptamana , sunt membru de ceva timp si am postat si voi mai posta si ajuta ! Multumesc anticipat !


[download] SET sârbesc Boki KST - Korg PA5x, Part.1 Latest comment Posted by iulinzx on 03 Sep 2025, 22:06
Hi Jovba, to get access to any downloads on the site you need to be active. That means: Uploading Files (MIDI files, Korg/Yamaha etc SET folders, sounds for different keyboards, et [more ...]


[download] SET sârbesc Boki KST - Korg PA5x, Part.1 Latest comment Posted by Jovba13 on 03 Sep 2025, 19:09
İzPermisiunea de a descărca acest set pentru pa5x.Vă mulțumim anticipat pentru timpul petrecut producând și împărtășind cu alți muzicieni 🙏


[Content] Seara buna! cer din nou acces la download, am lipsit o perioada ca am avut cantari dar am revenit. Latest comment Posted by iulinzx on 02 Sep 2025, 21:58
Seara buna! cer din nou acces la download, am lipsit o perioada ca am avut cantari dar am revenit.


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap