Forums
| Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Discutii generale |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Tyros 2 vs Korg PA 800 | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| viorel t |
|
||
![]() Registered Member #162
Joined: 23 Jun 2008Posts: 198 |
sunt 1001 de pareri ,bineinteles ca sunt si ajutatoare unele dintre ele ,pana la urma trebuie sa te decizi singur !!cum a spus si un coleg mai sus e bine sa mergi pe aceeasi firma ca iti vine mai usor .Eu am korg dar pot spune ca am auzit un tyros 2 care suna bine de tot si la populara ,depinde cum e preparata.SUCCES!!
|
||
| Back to top |
|
||
| florin_yamaha |
|
||
![]() Registered Member #2169
Joined: 10 Oct 2008Posts: 114 |
poate se aude mai bine wav ca mp3 (sincer nam testat) dar este mult mai usor de lucrat cu mp3 adica il iei si il pui direct in clapa.de exemplu ce faci daca la o nunta mireasa vrea o melodie la inceputul nuntii si iti sticku cu melodia respectiva si tu ce ii spui:cucoana scuzama dar clapa nare mp3 suporta wav(nu cred ca ai sa faci asta).Dar daca vrea neaparat purtam laptopul dupa noi la nunti.Bafta in coninuare si multumesc de comentarii lui Danbyel
|
||
| Back to top |
|
||
| ALIN PA800 |
|
||
![]() Registered Member #210
Joined: 28 Jun 2008Posts: 72 |
Aceiasi poveste de secole X vs Y si tot asa va fi mereu Daca X are yamaha si lui ii place o lauda si o considera mai buna , daca Y are korg atunci a lui e mai buna, parerea mea ca mai buna e aia cu care te descurci si faci bani , nu aia cu carcasa alba ca e la moda. keyboards
|
||
| Back to top |
|
||
| Andrei |
|
||
![]() Registered Member #1137
Joined: 30 Aug 2008Posts: 185 |
Eu cred ca amblele clape sunt buna.....mai mult imi place jorgul dar trecem peste asta.Tyros 2-ul suna clad si placut, pe cand pa800 are sunete puternice.e maibine cu pa800 .(parerea mea)
|
||
| Back to top |
|
||
| remo |
|
||
![]() Registered Member #3020
Joined: 09 Nov 2008Posts: 100 |
eu cred ca amundoua clapele sunt bune si nu poti spune ca te-ai pacalit daca ai cumparat una dintre ele.Depinde mult de cum la aranjezi,dar sunt super amundoua
|
||
| Back to top |
|
||
| FlorinM |
|
||
![]() Registered Member #142
Joined: 20 Jun 2008Posts: 156 |
danielpro9000 a scris ... fara nici un fel de comentariu....Yamaha este peste Korg cu mult in primul rand din punct de vedere al constructiei..Korgul suna dar parca este cutie de porumbei cand o desfaci.pe cand Yamaha.este clapa...stitzi voi vorba Italianu e' ca romanu face ce face si hop se opreste....Japonezii sunt mama si tata clapelor.parerea mea... Pai daca asa suna Korg-ul, saracii e ei, ai auzit vreodata o motoreta de la Yamaha cum se chinuie??? de ce crezi ca la clape ar fi altfel, tot Yamaha e! 917_roflol . Raman la parerea ca Yamaha e o clapa pentru persoanele feminine, adica facuta asa sa placa la prima vedere, doar parerea mea!!! ...alegerea o face cel care cumpara o clapa si asemenea topicuri, chiar ca sant fara rost!!! da cel care intreaba crede ca ii va placea ce mie imi place??? gustul muzicii difera fratiilor!!! de aceea sant mai multe branduri de clape, ca daca nu ar fi fost numai unul......da care???? :ppp
|
||
| Back to top |
|
||
| Andrei |
|
||
![]() Registered Member #1137
Joined: 30 Aug 2008Posts: 185 |
FlorinM a scris ... danielpro9000 a scris ... fara nici un fel de comentariu....Yamaha este peste Korg cu mult in primul rand din punct de vedere al constructiei..Korgul suna dar parca este cutie de porumbei cand o desfaci.pe cand Yamaha.este clapa...stitzi voi vorba Italianu e' ca romanu face ce face si hop se opreste....Japonezii sunt mama si tata clapelor.parerea mea... Pai daca asa suna Korg-ul, saracii e ei, ai auzit vreodata o motoreta de la Yamaha cum se chinuie??? de ce crezi ca la clape ar fi altfel, tot Yamaha e! 917_roflol . Raman la parerea ca Yamaha e o clapa pentru persoanele feminine, adica facuta asa sa placa la prima vedere, doar parerea mea!!! ...alegerea o face cel care cumpara o clapa si asemenea topicuri, chiar ca sant fara rost!!! da cel care intreaba crede ca ii va placea ce mie imi place??? gustul muzicii difera fratiilor!!! de aceea sant mai multe branduri de clape, ca daca nu ar fi fost numai unul......da care???? :ppp care sa fi fost singurul model de clapa?ar fi fost prea tare.Eu cred k ar fi fost bine sa fie numai brandul Korg....problema-i alta, ce model? PP |
||
| Back to top |
|
||
| miki |
|
||
![]() Registered Member #2509
Joined: 22 Oct 2008Posts: 97 |
ce mi-a placut aia cu CUTIA DE PORUMBEI.de unde le scoate fratiilor!
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








