Forums
| Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Ritmuri |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Style Jos palaria pentru femei | ||
| Go to page << >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| costel67 |
|
||
![]() Registered Member #16373
Joined: 15 Feb 2017Posts: 40 |
angelitto a scris ... Ei, asa da. Alin pune stylu acesta. Costel pe cel cu Hora Primaverii. Daca toti ar proceda asa, eu cred ca am avea numai de castigat. Bravo baieti! Acum am urcat style-ul care am facut demo. Sper sa va fie de folos. |
||
| Back to top |
|
||
| Puica |
|
||
![]() Registered Member #15476
Joined: 23 Oct 2015Posts: 94 |
costel67 a scris ... angelitto a scris ... Ei, asa da. Alin pune stylu acesta. Costel pe cel cu Hora Primaverii. Daca toti ar proceda asa, eu cred ca am avea numai de castigat. Bravo baieti! Acum am urcat style-ul care am facut demo. Sper sa va fie de folos. Frumos ..bravo mie îmi place ...dacă poți..încearcă te rog sa faci și unul de etno nuca |
||
| Back to top |
|
||
| duomusic |
|
||
|
Guest
|
E frumos style-ul dar sună mult mai bine după parerea mea cel de la Vagabontul vietii mele , un pic modificat , am pus un tambal pe el , si am schimbat fill-urile cu altele de intrare . O să îl pun cand am timp sa va exprimati parerea și dacă vă place îl urc pe aici . Cât despre ton , sună bine , dar parerea mea , mergea o vioară acustică combinată cu un saxofon ( vioara adusă in față ) , si ca in melodia originală mergea iară pe spate o MANDOLINĂ să faca tremolo . Fiecare cu parerea lui dar sună bine si style-ul tau , sănătate multă !
[ Edited Sun, 05 Mar 2017, 03:58PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Puica |
|
||
![]() Registered Member #15476
Joined: 23 Oct 2015Posts: 94 |
duomusic a scris ... E frumos style-ul dar sună mult mai bine după parerea mea cel de la Vagabontul vietii mele , un pic modificat , am pus un tambal pe el , si am schimbat fill-urile cu altele de intrare . O să îl pun cand am timp sa va exprimati parerea și dacă vă place îl urc pe aici . Cât despre ton , sună bine , dar parerea mea , mergea o vioară acustică combinată cu un saxofon ( vioara adusă in față ) , si ca in melodia originală mergea iară pe spate o MANDOLINĂ să faca tremolo . Fiecare cu parerea lui dar sună bine si style-ul tau , sănătate multă ! Chiar aștept sa aud si ideea ta 😘 bafta și succes |
||
| Back to top |
|
||
| Kmcoio |
|
||
![]() Registered Member #8319
Joined: 02 Nov 2009Posts: 722 |
Am vazut threadul asta si mi s-a parut a fi o provocare. De ce sa adaptam, cand putem sa facem de la zero? Exemplu de style in lucru, lucrat de la zero, asta seara, in vreo 3 ore. Inca e in lucru, reglajele nu sunt finite, si nici style-ul, vreau sa il mai cizelez. Ce parere aveti? Demo aici: LINK: Click aici! [ Edited Sat, 11 Mar 2017, 12:04AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| florin_yamaha |
|
||
![]() Registered Member #2169
Joined: 10 Oct 2008Posts: 114 |
Eu il cant pe o "rumba " mai periata.. putin. LINK: Click aici! |
||
| Back to top |
|
||
| Eduard1231 |
|
||
|
Guest
|
@florin_yamaha, frumos, imi place cum suna ! , cat despre @Kmcoio, parerea mea este ca acel style nu este pentru carciuma, ci este ceva mai select...mai pentru studio, un spectacol...chestii de genu. La carciuma trebuie sa se simta ritmul...toba . Asta e parerea mea ! Multa sanatate si spor va doresc !
|
||
| Back to top |
|
||
| duomusic |
|
||
|
Guest
|
Sunt de acord cu Eduard , dar daca ai baga o toba ar fi perfect Kmcoio . Felicitări !
|
||
| Back to top |
|
||
| Kmcoio |
|
||
![]() Registered Member #8319
Joined: 02 Nov 2009Posts: 722 |
Va fi si track de tobe pe alta variatie, style-ul nu este terminat. Vreau sa ii fac si intr-ul ca in piesa originala.
|
||
| Back to top |
|
||
| duomusic |
|
||
|
Guest
|
Așteptăm style-ul daca doriți să il impartasiți cu noi
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]








