Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| KORG PA 600 - import SMF in Style | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
Salutare, rog sa ma ajutati cu urmatoarea chestiune: Doresc sa creez INTRO 1 intr-un style, folosind functia IMPORT SMF. Problema apare dupa ce execut Import SMF, adica: INTRO 1 imi canta 1 masura "blank"...adica fara sa se auda nimic. Apoi incepe masura 2 si se aude midi-ul importat. Adica...daca midi-ul are 1 masura.....in INTRO 1 imi reda 2 masuri, prima masura fiind goala. Daca midiul are 4 masuri, in INTRO 1 imi reda 5 masuri, prima masura fiind goala. Inregistrarea SMF o fac tot in clapa, in sequencer----> Quick Record. Unde gresesc? Ce trebuie facut sa nu mai imi cante prima masura goala ? Multumesc. [ Edited Mon, 03 Apr 2017, 11:24AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
M-am mai gandit...posibil sa fie o problema la inregistrarea SMF-ului in Sequencer ?! La inregistrare in Sequencer....dupa prima masura Metronom....incep inregistrarea direct a SMF-ului. Trebuie selectat ceva...pe undeva ? Multumesc. |
||
| Back to top |
|
||
| angelitto |
|
||
![]() ![]() Registered Member #14155
Joined: 28 Apr 2014Posts: 1130 |
Asa e la Korg. Nu e nicio problema, acea masura de la inceput se sterge din Record/Menu/style edit/cut. Setezi "start:1" si "cut length:1" si dai Execute. Astfel se taie prima masura. Apoi din prima pagina setezi "Rec length" si "CV length" sa fie la fel. Salvezi si e gata. Bafta!
|
||
| Back to top |
|
||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
Multumesc Angelitto. Mare domn, mare caracter!
|
||
| Back to top |
|
||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
Salutare din nou. Am o alta intrebare, referitor la speta anterioara: INTRO 1 are 6 masuri. Dupa masura 6 intra Variatia 1. Cum as putea face, astfel incat, un instrument din INTRO 1 ( masura 6) sa se suprapuna cu jumatate de masura din Variatia 1 ??? Adica sa imi sara in Variatia 1 dar sa am o continuitate a unui intrument de solistita de pe INTRO 1 (jumatate de masura) Este posibil acest lucru ? Multumesc. |
||
| Back to top |
|
||
| costy38 |
|
||
![]() Registered Member #12119
Joined: 04 Jan 2013Posts: 72 |
nu merge. fa introul din nou in seqventer si mai faci o masura in plus ci stil normal si apoi faci modificarea la solistica nu stiu daca am fost prea explicit,sper ca ai inteles
|
||
| Back to top |
|
||
| turkish-man |
|
||
![]() Registered Member #9037
Joined: 11 Mar 2010Posts: 149 |
Multumesc...am inteles, trebuie doar sa incerc sa vad cum iese.
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]







