Forums
| Clape.ro :: Forums :: Mic forum pentru incepatori ! :: Sfaturi, raspunsuri pentru incepatori |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| 2 intrebari. | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| edighegoiu |
|
||
![]() Registered Member #15449
Joined: 11 Oct 2015Posts: 267 |
Buna ziua! As vrea sa reglez un ton de acordeon si sa il fac cu cat apas mai tare pe o clapa sa sune mai tare sau invers, cum fac acest lucru? Si o a doua problema... Am intr-un set niste strigaturi si vreau sa le transfer in alt set dar problema este ca daca le transfer nu mai striga nimic:))ci doar se aude un bas, nu prea pot sa il descriu.Care este problema? Korg pa900 Multumesc anticipat! [ Edited Fri, 26 Aug 2016, 09:43AM ] |
||
| Back to top |
|
||
| gigiflo |
|
||
![]() Registered Member #15184
Joined: 11 May 2015Posts: 1327 |
La prima intrebare este vorba de touch response (keyboard expresion) si se poate seta din meniul Global (nu stiu cu exactitate calea, dar se gaseste destul de usor: probabil General settings sau Preferance) La o doua intrebare cred ca este vorba de necesitatea de a reasigna tonul/pad-ul respectiv. |
||
| Back to top |
|
||
| c00oll |
|
||
![]() Registered Member #15974
Joined: 09 Jul 2016Posts: 3 |
edighegoiu a scris ... Buna ziua! As vrea sa reglez un ton de acordeon si sa il fac cu cat apas mai tare pe o clapa sa sune mai tare sau invers, cum fac acest lucru? Si o a doua problema... Am intr-un set niste strigaturi si vreau sa le transfer in alt set dar problema este ca daca le transfer nu mai striga nimic:))ci doar se aude un bas, nu prea pot sa il descriu.Care este problema? Korg pa900 Multumesc anticipat! Legat de problema cu strigaturile: Banuiesc ca sunt PAD-uri, nu? In cazul in care vorbim despre PAD-uri, ele sunt mici inregistrari in seqvencer, facute sa se repete. Fiecare PAD are setat cate un instrument/sampler. Incarca setul in care merg ele perfect apoi urmeaza pasii: 1. RECORD 2. Selectează Record/Edit new PAD 3. Vezi ce sampler are asignat. 4. Incarca setul celalalt impreuna cu PAD-ul cu strigaturi si samplerul lui 5. Repeta pasul cu RECORD 6. Schimba samplerul padului cu cel corect pe care l-ai incarcat 7. Salveaza Pad-ul asa. Sper sa te ajute! Daca nu, imi poti trimite un mesaj sau email si modific eu Padul. Succes! |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]






