Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Convertirea seturilor | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| davidpa2x |
|
||
![]() Registered Member #16669
Joined: 09 Aug 2017Posts: 12 |
Am tot auzit in ultima perioada ca seturile de pa3x de pot convertii pentru pa2x si sunt foarte curios cum se poate realiza asta, deoarece eu am un pa2x si mi ar fii de folos ! Va multumesc anticipat !
|
||
| Back to top |
|
||
| DCM |
|
||
![]() Registered Member #16541
Joined: 07 May 2017Posts: 32 |
Iti dau eu un pa600 si nu mai esti nevoit sa convertesti si imi dai pa2-ul tau si ai rezolvat problema.
|
||
| Back to top |
|
||
| newoton |
|
||
![]() Registered Member #11789
Joined: 25 Nov 2012Posts: 85 |
Salut poti converti setul folosind korg pa manager.
|
||
| Back to top |
|
||
| bebykorg |
|
||
![]() Registered Member #533
Joined: 29 Jul 2008Posts: 1000 |
Referitor la convertirea seturilor.. sfatul meu este sa lucrezi pe clapa care o ai fiecare styl. Chiar si dupa convertire.. tot ai de munca o gramada. Asa.. fa-ti o baza de samplere in limita memoriei care o ai si styl-uri pentru korg.. slava domnului. Doar timp, rabdare si pricepere sa ai ca sa iti faci un set asa cum doreste inimioara ta.
|
||
| Back to top |
|
||
| davidpa2x |
|
||
![]() Registered Member #16669
Joined: 09 Aug 2017Posts: 12 |
bebykorg a scris ... Referitor la convertirea seturilor.. sfatul meu este sa lucrezi pe clapa care o ai fiecare styl. Chiar si dupa convertire.. tot ai de munca o gramada. Asa.. fa-ti o baza de samplere in limita memoriei care o ai si styl-uri pentru korg.. slava domnului. Doar timp, rabdare si pricepere sa ai ca sa iti faci un set asa cum doreste inimioara ta. Pai dupa convertire la ce ar mai trebuii sa lucrez? N am incercat niciodata pentru ca nu am stiut cum.. |
||
| Back to top |
|
||
| davidpa2x |
|
||
![]() Registered Member #16669
Joined: 09 Aug 2017Posts: 12 |
newoton a scris ... Salut poti converti setul folosind korg pa manager. Este greu de utilizat? |
||
| Back to top |
|
||
| newoton |
|
||
![]() Registered Member #11789
Joined: 25 Nov 2012Posts: 85 |
Salut . Nu este foarte greu de utilizat ,trebuie totusi sa cunosti putin modul de lucru al clapelor korg.Sincer nu am incercat sa convertesc un set cu acest program de oare ce nu am avut nevoie, eu am pa600 și am găsit ceva materiale. Dar din cate am auzit alți colegi au reușit să facă ce vrei tu. Vezi ca sunt și tutoriale făcute de creatorii aplicației.Bafta.
|
||
| Back to top |
|
||
| davidpa2x |
|
||
![]() Registered Member #16669
Joined: 09 Aug 2017Posts: 12 |
Mersii frumos newton !
|
||
| Back to top |
|
||
| davidpa2x |
|
||
![]() Registered Member #16669
Joined: 09 Aug 2017Posts: 12 |
newoton a scris ... Salut . Nu este foarte greu de utilizat ,trebuie totusi sa cunosti putin modul de lucru al clapelor korg.Sincer nu am incercat sa convertesc un set cu acest program de oare ce nu am avut nevoie, eu am pa600 și am găsit ceva materiale. Dar din cate am auzit alți colegi au reușit să facă ce vrei tu. Vezi ca sunt și tutoriale făcute de creatorii aplicației.Bafta. Am incercat cu PaManager si nu poti convertii decat sound-ul...alta solutie mai exista? |
||
| Back to top |
|
||
| victorr |
|
||
![]() Registered Member #9068
Joined: 16 Mar 2010Posts: 828 |
Cu StyleWorks convertesti style-urile sau le poti exporta midi.
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]









