Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Cine ma ajuta cu acest styl | ||
| Go to page >> | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| mihay_gw8 |
|
||
![]() Registered Member #8740
Joined: 11 Jan 2010Posts: 155 |
Vreau și eu acest styl îmi place cum suna cu tot cu intro pentru pa600 sau pa3 pe site la m găsit midi nu ma pricep să-l fac styl și mai e o varianta pentru pa700 dar nu merge la mine . Aceste LINK: Click aici! styl ul.
|
||
| Back to top |
|
||
| GabiSet |
|
||
![]() Registered Member #16998
Joined: 03 Feb 2018Posts: 6 |
Am eu stylul pt aceasta melodie dar nucel original. Daca il ai midi mil poti trimite pe email si il fac eu
|
||
| Back to top |
|
||
| mihay_gw8 |
|
||
![]() Registered Member #8740
Joined: 11 Jan 2010Posts: 155 |
cum ti l trimit ?
|
||
| Back to top |
|
||
| mihay_gw8 |
|
||
![]() Registered Member #8740
Joined: 11 Jan 2010Posts: 155 |
asta e LINK: Click aici! suna impecabil
|
||
| Back to top |
|
||
| lucianG1000 |
|
||
![]() Registered Member #8217
Joined: 13 Oct 2009Posts: 100 |
Salut, eu am urcat style-ul și CV-urile. Eu am PA700 și nu cred că e mare diferență la meniu față de PA600. Înainte de a începe pune pe un stick usb CV-urile și introdu-l în clapă. Ca să creezi ritmul din CV-uri urmează pașii de mai jos: 1. Apeși ''record'', și bifezi ''record new style'' ![]() 2. Apeși butonul ''menu'' și apeși ''import export'' ![]() 3.Va apărea un ecran unde apeși pe ''select'' ![]() 4.După ce apeși ''select'' vei selecta USB și vei alege din el V1-CV1.mid. Asta însemnând variatiunea 1 a ritmului. ![]() 5.Apeși ''execute'' și gata,ai creat variațiunea 1. 6.Pentru var2, 3, 4.... intro 1,2 repeți pași de mai sus. După ce ai terminat de încărcat CV-urile va trebui să pui tu tonurile care îți plac(basul,tobele, etc) Sper că m-am făcut înțeles. Nu ar trebui să fie mari diferențe la meniuri între clape... asta e procedura pe care trebuie s-o urmezi. Dacă ai nelămuriri, întreabă. Baftă ! |
||
| Back to top |
|
||
| dan_68 |
|
||
![]() Registered Member #4847
Joined: 07 Jan 2009Posts: 335 |
Ai putea sa ne spui si cam ce instrumente folosesti in ritm (denumirea)...macar sa ne dam seama cam ce am putea adapta de la noi ...multumesc.
|
||
| Back to top |
|
||
| mihay_gw8 |
|
||
![]() Registered Member #8740
Joined: 11 Jan 2010Posts: 155 |
Mulțumesc te anunț dacă am putut face ceva |
||
| Back to top |
|
||
| lucianG1000 |
|
||
![]() Registered Member #8217
Joined: 13 Oct 2009Posts: 100 |
uite instrumentele: drum: toba manea 2017 perc: percu1 bas: bass kenson acc1: Fender Guitar MT acc2: Nylon G800 acc4: mussete fr7 acc5: r3 (rototum) |
||
| Back to top |
|
||
| Kmcoio |
|
||
![]() Registered Member #8319
Joined: 02 Nov 2009Posts: 722 |
lucianG1000 a scris ... Salut, eu am urcat style-ul și CV-urile. Eu am PA700 și nu cred că e mare diferență la meniu față de PA600. Înainte de a începe pune pe un stick usb CV-urile și introdu-l în clapă. Ca să creezi ritmul din CV-uri urmează pașii de mai jos: 1. Apeși ''record'', și bifezi ''record new style'' ![]() 2. Apeși butonul ''menu'' și apeși ''import export'' ![]() 3.Va apărea un ecran unde apeși pe ''select'' ![]() 4.După ce apeși ''select'' vei selecta USB și vei alege din el V1-CV1.mid. Asta însemnând variatiunea 1 a ritmului. ![]() 5.Apeși ''execute'' și gata,ai creat variațiunea 1. 6.Pentru var2, 3, 4.... intro 1,2 repeți pași de mai sus. După ce ai terminat de încărcat CV-urile va trebui să pui tu tonurile care îți plac(basul,tobele, etc) Sper că m-am făcut înțeles. Nu ar trebui să fie mari diferențe la meniuri între clape... asta e procedura pe care trebuie s-o urmezi. Dacă ai nelămuriri, întreabă. Baftă ! Cu precizarea ca Cv1/CV2 etc. reprezinta chord variation si pot fi mai multe intr-o variatiune, pana la 6 parca. |
||
| Back to top |
|
||
| Sorin22 |
|
||
![]() Registered Member #17039
Joined: 28 Feb 2018Posts: 1 |
Pentru Korg pa 800 ar mege treaba aceasta cu CV-urile?
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page >> | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]










