Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Yamaha |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Set nou Vasy Onica | ||
| Go to page << | |
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| djbossbest |
|
||
![]() Registered Member #11441
Joined: 01 Oct 2012Posts: 387 |
marius9 a scris ... djbossbest a scris ... Setul este foarte bine aranjat, in demo este foarte putin prezentat, dar sunt style-uri complet noi care suna mult mai bine, tonuri noi foarte bune. Si pe amplificare suna bine, are "vana" aia care lipsea pana acuma la yamaha. Bineinteles ca depinde mult de gustul auditiv al fiecaruia si de zona folclorica a tarii, nu se poate sa fie toti multumiti. Ne puteti ajuta cu un demo sau mai multe informatii (sa le enumerati eventual) despre tonurile si style-urile acestea noi? Momentan nu pot da detalii maxime pentru ca nu am decat 512 mb in clapa si de la Vasi am 2 pack-uri care au vreo 800 mb. Mi-a incarcat el ce era necesar sa ma pot incadra in cei 512mb. Ca sa nu fiu inteles gresit am spus ca sunt style-uri noi in sensul ca sunt formule noi pe track-uri, alte intro(fara returnele) si break, sunt diferite de setul precedent. Personal imi place mai mult cum suna comparativ cu setul vechi si cu cel al lui Iulik de T5. Style-urile noi sunt la un volum mult mai mare comparativ cu cele din clapa. Am gasit niste tonuri de fr8 si fr7 care nu le gaseam nicaieri pentru yamaha plus ceva tonuri de orchestra. Ce nu imi place ca nu sunt tonurile echilibrate ca volum. Daca vreti sa vedeti ce contine exact pot sa pun pack-urile in yem si sa fac niste foto. |
||
| Back to top |
|
||
| CrysMM |
|
||
![]() Registered Member #16489
Joined: 10 Apr 2017Posts: 1003 |
Poate ne urci si noua ritmurile pe site.
|
||
| Back to top |
|
||
| sVipper |
|
||
![]() Registered Member #10465
Joined: 10 Oct 2011Posts: 195 |
CrysMM a scris ... Poate ne urci si noua ritmurile pe site. E atât de ușor..a cere.....)) |
||
| Back to top |
|
||
| CrysMM |
|
||
![]() Registered Member #16489
Joined: 10 Apr 2017Posts: 1003 |
Poate nu intelegi rostul forumului. Daca am "cerut" ceva nu este si obligatoriu sa primesc. Nu cersesc, nu dau cu parul, am facut doar o cerere, nu vad rostul comentariului tau. Am luat comentariul tau drept un afront. |
||
| Back to top |
|
||
| marius9 |
|
||
![]() Registered Member #14557
Joined: 09 Oct 2014Posts: 167 |
djbossbest a scris ... Momentan nu pot da detalii maxime pentru ca nu am decat 512 mb in clapa si de la Vasi am 2 pack-uri care au vreo 800 mb. Mi-a incarcat el ce era necesar sa ma pot incadra in cei 512mb. Ca sa nu fiu inteles gresit am spus ca sunt style-uri noi in sensul ca sunt formule noi pe track-uri, alte intro(fara returnele) si break, sunt diferite de setul precedent. Personal imi place mai mult cum suna comparativ cu setul vechi si cu cel al lui Iulik de T5. Style-urile noi sunt la un volum mult mai mare comparativ cu cele din clapa. Am gasit niste tonuri de fr8 si fr7 care nu le gaseam nicaieri pentru yamaha plus ceva tonuri de orchestra. Ce nu imi place ca nu sunt tonurile echilibrate ca volum. Daca vreti sa vedeti ce contine exact pot sa pun pack-urile in yem si sa fac niste foto. Multumim pentru detalii. |
||
| Back to top |
|
||
| djbossbest |
|
||
![]() Registered Member #11441
Joined: 01 Oct 2012Posts: 387 |
CrysMM a scris ... Poate ne urci si noua ritmurile pe site. Sa nu ma intelegeti gresit, ca si eu am profitat de pe urma acestui site cu multe materiale, dar nu ar fi corect fata de Vasi, pentru ca e munca lui si nu stiu daca a mai dat la cineva pack-urile ppf. Daca vrea cineva si e de ajutor as putea sa pun setul vechi, sau setul Iulik daca reuseste cineva si vrea sa incerce sa treaca de encodare(am dat 200 E pe acest set). |
||
| Back to top |
|
||
| CrysMM |
|
||
![]() Registered Member #16489
Joined: 10 Apr 2017Posts: 1003 |
Nu am cerut PPF-ul, doar ritmurile. Nu ma intereseaza samplerele. Setul vechi este deja pe site. Toate cele bune. |
||
| Back to top |
|
||
| CrysMM |
|
||
![]() Registered Member #16489
Joined: 10 Apr 2017Posts: 1003 |
Ritmurile se pot scoate si dintr-un pack codat cu Music downloader si clapa conectata la PC.
|
||
| Back to top |
|
||
| Go to page << | |
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






