Forums

Clape.ro :: Forums :: Fisiere audio, Versuri, Partituri, Armonii :: Ritmuri
 
<< Previous thread | Next thread >>
Midi to Style in Cakewalc
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
Author Post
danpa80
Sun, 04 Mar 2018, 07:54PM
Registered Member #10314
Joined: 31 Jul 2011
Posts: 199
Poate explica cineva cum se pun markerii pe un mid deschis in cakewalc ca mai apoi sa-l introducem in clapa astfel incat sa scoatem ritmul din mid????
Ma tot chinui si nu reusesc.
Sau poate vreun tutorial ceva....
Am reusit sa bag midul in clapa si sa-l transform in styl, dar imi canta stilu exact ca midul. Cate masuri am pe mid, tot atatea masuri imi pune pe styl, si imi schimba si acordurile....
Nu stiu cum sa mai fac?

Back to top
lucianG1000
Sun, 04 Mar 2018, 08:27PM

Registered Member #8217
Joined: 13 Oct 2009
Posts: 100
Nu ar fi mai ușor să faci asta cu style works ?
Are opțiunea midi(song) to style.

[ Edited Sun, 04 Mar 2018, 08:28PM ]


Back to top
danpa80
Mon, 05 Mar 2018, 06:34PM
Registered Member #10314
Joined: 31 Jul 2011
Posts: 199
Am facut si cu st works, si da..e mai usor, dar nu stiu de ce unele trakuri, in special cele de chitara gen guitar mode nu mi le punea. ba mai mult nici macar nu se auzea. Mi le stergea. Si am lasat balta.
Si stiu ca se poate si cu cakewalk dar nu stiu exact cum....

Back to top
vio42003
Mon, 05 Mar 2018, 08:03PM
Registered Member #10726
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 68
Aici ai un tutorial completo format din cinci parti LINK: Click aici!

Back to top
vio42003
Mon, 05 Mar 2018, 08:11PM
Registered Member #10726
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 68
Daca nu te descurci cu spaniola intreabama si te ajut

Back to top
danpa80
Mon, 05 Mar 2018, 10:18PM
Registered Member #10314
Joined: 31 Jul 2011
Posts: 199
multumesc

Back to top
danpa80
Tue, 06 Mar 2018, 08:16PM
Registered Member #10314
Joined: 31 Jul 2011
Posts: 199
poti explica in linii mari cam ce face asta aici?
Am facut si eu la fel cam ce a facut asta, dar la el cand a dat ''save'' ia aparut fiecare cv in parte. Mie nu...

Back to top
vio42003
Tue, 06 Mar 2018, 08:35PM
Registered Member #10726
Joined: 06 Jan 2012
Posts: 68
Dani nu stiu in care parte de-l tutorial 1 2...5 nu ai inteles eu am timp doar 1/2h la hora asta lucrez toata ziua ce zici de sambata dupa amiaza

Back to top
danpa80
Tue, 06 Mar 2018, 08:57PM
Registered Member #10314
Joined: 31 Jul 2011
Posts: 199
Multumesc de bunavointa "vio..." Si eu lucrez cam toata ziulica, si seara din cand in cand ma mai relaxez cantand pe clapa cate ceva. Nu traiesc din muzica... e doar un hobby. Ce nu inteleg din tutoriale,... le-am urmarit pe toate,..e ca nu stiu de ce a copiat efectiv midul dintr-un proiect in altul ca mai apoi sa-l salveze...
Apoi cand a dat ''save'' ia aparut in folder toate cv-urile separat. La mine nici nu sa salvat macar. Si nu a aratat cum a pus markerii.
Eu am reusit sa-i pun, cel putin asa cred, cu F11, dar nu stiu cum sai dau o delimitare anume, adica fill1 cv1 sami cante de la masura x pana la masura y asa cum e in stylw works cand alegi cate masuri vrei pe fiecare cv,,,
Si stiu ca nu e greu si nici complicat, dar daca toata ziua alerg in stanga si-n dreapta ....seara cand vin nu mai am timp suficient sa stau sa bibilesc prin cakewalc si sa fac o gramada de teste....

Back to top
 

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro


Comentarii noi


[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2 Latest comment Posted by H3PL3R on 24 Jun 2026, 14:44
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!


[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5 Latest comment Posted by ionut74 on 19 Jun 2026, 10:48
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000 Latest comment Posted by miki67 on 10 Jun 2026, 22:04
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mihai13 on 04 Jun 2026, 13:40
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.


[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x Latest comment Posted by Mcmiki on 04 Jun 2026, 11:55
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]


Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Sitemap