Forums

Clape.ro :: Forums :: Alte subiecte :: Caut instrumentisti, solisti, etc ...
 
<< Previous thread | Next thread >>
Caut compozitori si textieri !
Go to page       >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
luchiana
Sat Jan 24 2009, 04:58PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
Salut!! am o mare mare problema....am un grup de copii extrem de talentati....cu care am reusit sa fac o sumedenie de lucruri frumoase.... sa obtin ...multe premii.......cantam de ne rupem cam orice fel de gen (fara manele) pe voci..... in unison... muzica romaneasca, totusi nu ofera prea multe piese pentru copii...Problema mea este urmatoarea: ma poate ajuta cineva....sa-mi compuna cateva piese (vreo 2,...3...) sa fie cu caracter dansant...specific varstei de 11-14 ani....si cu text frumos? Ne intelegem la pret si la restu........multumesc mult...:))

[ Edited Sat Jan 24 2009, 05:45PM ]


Back to top
minigutza
Sat Jan 24 2009, 06:26PM

Registered Member #6
Joined: Thu May 22 2008, 03:45PM
Posts: 270
Daca ai avea negativele (instrumentalele) pieselor as putea incerca sa te ajut !

Back to top
luchiana
Sat Jan 24 2009, 06:45PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
scuze... nu ai inteles ...:) deci daca poate cineva sa-mi compuna o piesa ptr copii, ceva nou...ca-s satula de copiat....as fi tare fericita.......ei sunt extrem de talentati ...daca vrei uite am sa-ti trimit cateva voci ca sa iti dai seama.....noi tot am facut coveruri dar ...nu prea gasim piese romanesti care sa nu fie stii ...de dragoste...in fine...intelegi tu...faza e ca am apelat pe la marii " compozitori" pentru copii ...mafie mare....

Back to top
minigutza
Sat Jan 24 2009, 07:28PM

Registered Member #6
Joined: Thu May 22 2008, 03:45PM
Posts: 270
Urca totul intr-o arhiva la upload si dai nume voci pentru minigutza ca sa imi dau seama si dupa ce o iau o sterg.nu face mai multe ci toate intruna.Sa vad mai bine la ce te referi ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
luchiana
Sat Jan 24 2009, 08:46PM

Registered Member #2199
Joined: Sat Oct 11 2008, 06:29PM
Posts: 671
da...recunosc, sunt varza:) eu pot sa uploadez melodii (ca un demo) ce contin vocile copiilor mei (inregistrate neprofesional, recunosc) ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif ca sa-ti poti face o idee cum canta ei ... sunt melodii de muzica usoara rom si straine...
in fine... sper ca am inteles bine si nu...altfel...sper ca la asta te refereai. ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif (recunosc, am probl de exprimare)... o seara buna:))

Back to top
minigutza
Sat Jan 24 2009, 08:51PM

Registered Member #6
Joined: Thu May 22 2008, 03:45PM
Posts: 270
Cateva observatii :
In primul rand nu vad de ce razi atat si nu iei treaba asta putin mai in serios... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif (razi de fiecare data la sfarsit)
2.Nu deti un studiou.Cum ai tras vocile daca nu sunt profesionale ? (macar poate au un reverb,delay sau ceva pe ele aplicat)
3.Daca vrei sa imi arati cateva fa-i o arhiva rar/zip si urc-o pe site pentru ca sa o iau eu de acolo dupa care o sterg (nu pune separat ca nu cumva sa le dau drumul din greseala pe site la astfel de pozitive ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif ).
Mult noroc ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

Back to top
ioana72
Sat Jan 24 2009, 10:25PM

Registered Member #4293
Joined: Fri Dec 19 2008, 09:48AM
Posts: 80
pentru texte ma ofer!

Back to top
simandan
Sun Jan 25 2009, 12:01AM

Registered Member #4366
Joined: Sun Dec 21 2008, 08:26PM
Posts: 21
Ai nevoie de compozitor de muzica pentru copii. De copiatori si facatori de negative, e plina tara. Profesionisti sunt putini, dar la ei trebuie sa apelezi. M-a deranjat atitudinea unora care cred ca stiu totul...


Back to top
Ionutz_pa
Sun Jan 25 2009, 12:50AM

Registered Member #12
Joined: Thu May 22 2008, 07:20PM
Posts: 584
minigutza a scris ...

Cateva observatii :
In primul rand nu vad de ce razi atat si nu iei treaba asta putin mai in serios... ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif (razi de fiecare data la sfarsit)
2.Nu detin un studiou. Cum ai tras vocile daca nu sunt profesionale ? (macar poate au un reverb,delay sau ceva pe ele aplicat)
3.Daca vrei sa imi arati cateva fa-i o arhiva rar/zip si urc-o pe site pentru ca sa o iau eu de acolo dupa care o sterg (nu pune separat ca nu cumva sa le dau drumul din greseala pe site la astfel de pozitive ../../images/emotes/yahoo/yahoo_rofl.gif ).
Mult noroc ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_tongue.gif

"Să nu-mi fie cu bănat", dar nu te înţeleg minigutză şi nici întervenţia ta. Doamna s-a exprimat destul de clar că vrea să cumpere câteva piese noi de la un compozitor, melodii specifice copiilor. Pentru ce îţi trebuie demo, nu ştiu. Vrei să compui tu ceva ? Dacă da, iartă-mă, nu vreau să fiu tăios ! ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif
Ca să revin la subiectul thread-ului, am 2 prieteni care se mai ocupă şi cu aşa ceva, dar nu ştiu de ce buget dispune grupul dumneavoastră. Ştiţi că o piesă în primă audiţie costă destul de mult...

Later Edit: dacă doriţi unele din negativele pieselor care au intrat şi s-au cântat în "Mamaia", se pot comanda pentru suma de 7o lei/buc. Vi se trimite în primă fază o listă şi vă alegeţi ce vă place. Pot să mă interesez de un număr de telefon...

[ Edited Sun Jan 25 2009, 12:54AM ]


Back to top
admin
Sun Jan 25 2009, 03:25AM


Registered Member #1
Joined: Wed May 21 2008, 07:43PM
Posts: 1805
ioana72 a scris ...

pentru texte ma ofer!


Orice gen ? Da nu, atunci ce gen ?


Back to top
Go to page       >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!


[download] ABX 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 10:58
Cu plăcere ! Mă bucur că sunteți mulțumiți. Dați și voi un Rate, așa vor descarcă liniștiți și alții interesați.Sanatate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap