Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ajut cu Korg Pa Manager v.4
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
miki67
Fri Jul 27 2018, 08:00PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
angelitto
fad in la samplere stiu la ce foloseste dar fad out la tobe? si inca ceva,linia care se formeaza cand faci fade out,cred ca o putem taia ca nu prea mai are rost,sau....ca nu aud nimic pe ea.e linie moarta? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
angelitto
Fri Jul 27 2018, 09:20PM


Registered Member #14155
Joined: Mon Apr 28 2014, 05:16PM
Posts: 1168
”Fade in” si ”fade out” inseamna centrarea wavului si e bine sa fie facut pe fiecare wav in parte. Dar inainte de ”fade out”, tai wavul daca e prea lung si abia apoi faci ”fade out”

Back to top
vitallis
Fri Jul 27 2018, 09:31PM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
fade out se da la sfirsitul wawului daca nu are loop. Si de asta spun ca tobele nu au loop si trebuie de dat fade out. Fade in centreaza wawul la inceput si fade out la sfirsit.
angelitto stiu ca e multa munca eu lucrez cate oleaca cu ESC si poate intro luna il termin.
Clapa are o functie la editor sound se numeste use zero dupa ce il activezi muti startul wawului inainte si clapa automat iti gaseste 0 adica centrul wawului peurma dai trim crop si il tai. La final ramine doar salvat

Back to top
miki67
Fri Jul 27 2018, 10:20PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
vitallis a scris ...

fade out se da la sfirsitul wawului daca nu are loop. Si de asta spun ca tobele nu au loop si trebuie de dat fade out. Fade in centreaza wawul la inceput si fade out la sfirsit.
angelitto stiu ca e multa munca eu lucrez cate oleaca cu ESC si poate intro luna il termin.
Clapa are o functie la editor sound se numeste use zero dupa ce il activezi muti startul wawului inainte si clapa automat iti gaseste 0 adica centrul wawului peurma dai trim crop si il tai. La final ramine doar salvat

pai asta ce ai spus ca faci iin clapa vroiam sa spun ca am vazut la d-nul Andronescu.si nu este de ajuns asa?


Back to top
miki67
Fri Jul 27 2018, 10:25PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
vitallis a scris ...

fade out se da la sfirsitul wawului daca nu are loop. Si de asta spun ca tobele nu au loop si trebuie de dat fade out. Fade in centreaza wawul la inceput si fade out la sfirsit.
angelitto stiu ca e multa munca eu lucrez cate oleaca cu ESC si poate intro luna il termin.
Clapa are o functie la editor sound se numeste use zero dupa ce il activezi muti startul wawului inainte si clapa automat iti gaseste 0 adica centrul wawului peurma dai trim crop si il tai. La final ramine doar salvat

pai sa nu fie cu suparare,vad ca stii mai multe si ai si programul esc cu ajutorul caruia poti face ce mi-ai cerut.deci cu ce te pot ajuta,sa le fac eu in locul tau?!? ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif

Back to top
vitallis
Sat Jul 28 2018, 09:41AM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
la esc se cenreaza mai greu. Korg pa manager este utilita mai perfecta pentru editarea semplerilor- adica e mai usor.Eu trebuie sa incarc semplerele in clapa peurma sa le export pe usb peurma sa le centrez in esc peurma sa le inpaketez cu adobe audition si in sfirsit sa le inport din nou in clapa. Korgpamanager le despaketeaza direct din set si editarea semplerelor e simpla de tot. Si totul ramine pe loc nu trebuie exportat, inportat. In ori ce caz merci

Back to top
vitallis
Sat Jul 28 2018, 09:48AM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
apropo Andronescu daca numa insel nu a aratat cum sa centrezi semplerul cu functia use zero el numai a activato si a spus ca Korg a facut funtia asta ca clapa automat sa inceapa sunetul de la zero insa nu a editat semplerul. Si functia asta nu ajuta la toate semplere - sunt semplere descentrate complect si nu poti gasi zero bun....adica centrul. Fade in aduce portiunea selectata la 0 chiar daca semplerul e descentrat complect. Este o solutie mai buna fade in dechit use zero.

Back to top
miki67
Sat Jul 28 2018, 05:22PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
vitallis a scris ...

la esc se cenreaza mai greu. Korg pa manager este utilita mai perfecta pentru editarea semplerilor- adica e mai usor.Eu trebuie sa incarc semplerele in clapa peurma sa le export pe usb peurma sa le centrez in esc peurma sa le inpaketez cu adobe audition si in sfirsit sa le inport din nou in clapa. Korgpamanager le despaketeaza direct din set si editarea semplerelor e simpla de tot. Si totul ramine pe loc nu trebuie exportat, inportat. In ori ce caz merci

am fost un pic rautacios...oricum,sincer chiar nu dispun de timpul necesar pentru a te ajuta cu atatea wavuri.sunt 5383 samplere in setul lui MariusT de pa4x.daca te pot ajuta cu altceva,te rog sa apelezi cu incredere.
Numai bine!


Back to top
vitallis
Sat Jul 28 2018, 05:51PM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
fara rau. Imi cer ertare daca am scris ceva obijduitor. Eu pur si simplu am constatat factul. Si te cred ca nu ai timp fiindca toti noi oamenii de arte au timp putin. Sper ca o sa reusim sa scoatem ceva frumos - ma refer la seturi de buna calitate lucrind imreuna. Sincer vorbind despre setul lui Marius - nu este adus la o calitate buna are multe greseli si styluri varza. Are styluri care circula pe net din 2014 poate si mai devreme si cere o sumedenie de euro pentru cea ce poti sa faci singur intr-o saptamina de lucru. Miki numai bine si succese in continuare

Back to top
miki67
Sat Jul 28 2018, 06:05PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 634
vitallis a scris ...

fara rau. Imi cer ertare daca am scris ceva obijduitor. Eu pur si simplu am constatat factul. Si te cred ca nu ai timp fiindca toti noi oamenii de arte au timp putin. Sper ca o sa reusim sa scoatem ceva frumos - ma refer la seturi de buna calitate lucrind imreuna. Sincer vorbind despre setul lui Marius - nu este adus la o calitate buna are multe greseli si styluri varza. Are styluri care circula pe net din 2014 poate si mai devreme si cere o sumedenie de euro pentru cea ce poti sa faci singur intr-o saptamina de lucru. Miki numai bine si succese in continuare

nu este nevoie sa ceri iertare.tu ai cerut un ajutor,nimic rau.eu nu sunt artist (as fi vrut eu ../../images/emotes/yahoo/yahoo_happy.gif dar totusi am putin timp.serviciu,familie,etc.totusi,daca as stii exact ce trebuie sa fac si mai ales cum sa fac,te-as ajuta macar cu o mica parte din aceste wavuri.am incercat cateva wavuri si daca le fac zoom imi arata ca pleaca de la zero.probabil astea sunt bune.trebuie luate la mana unul cate unul.

[ Edited Sat Jul 28 2018, 06:08PM ]


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Set Pa1000 2023 ABX Posted by bliviu27 on 07 May : 16:11
Descrierea nu este corecta. Nu contine preseturi TC Helicon. Folderul Voicepreset este gol.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by acery71 on 05 May : 22:45
Are tonuri ok , pentru cine vrea sa lucreze ,ca nu este tot setul asa cum spera fiecare , asta este , se cumpara pa4x/pa5x , nu mai sunt probleme de memorie si s-a rezolvat tot. Or [more ...]


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by mark on 02 May : 21:26
Salut , da este vechi pentru ca nimeni nu face pentru pa600.Toti le repeta cu balarii.Am cumparat multe seturi,asta mi-sa parut cit de cit bunicel desi are multe defecte.


[download] SET KORG PA600 S.R. Posted by ciobanu on 02 May : 21:06
NIMIC BUN VECHITURI


[Content] Am donat Posted by hantatar on 01 May : 21:01
Salut! Am donat 10 EUR si astept sa primesc accesul la download.Multumesc anticipat!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap