Forums

Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Korg
 
<< Previous thread | Next thread >>
Ajut cu Korg Pa Manager v.4
Go to page   <<        >>  
Moderators: admin, Robert Craciun, pustiulica, angelitto
Author Post
vitallis
Sat Jul 28 2018, 06:08PM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
stiu ca nu are zoom insa daca deschizi wawul si misci oleaca fade in apoi il salvezi el automat se centreaza

Back to top
miki67
Sat Jul 28 2018, 06:24PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 633
vitallis a scris ...

stiu ca nu are zoom insa daca deschizi wawul si misci oleaca fade in apoi il salvezi el automat se centreaza

am sa vad ce pot face.deci fade in la toate samplerele in afara de tobe,iar la tobe doar fade out?bineinteles la cele cu loop,atentie sa nu stric loop-ul... ce zici?

Back to top
vitallis
Sat Jul 28 2018, 06:31PM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
fade in doar la cele cu loop iar la cele fara de loop dai si fade in si fade out.multumesc mult cred camunca ta va fi apreciata. daca vrei poti si sa ei parale pe el ca va fi semlerele curatite de erori

Back to top
miki67
Sat Jul 28 2018, 06:48PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 633
vitallis a scris ...

fade in doar la cele cu loop iar la cele fara de loop dai si fade in si fade out.multumesc mult cred camunca ta va fi apreciata. daca vrei poti si sa ei parale pe el ca va fi semlerele curatite de erori

ok.am inteles.fara parale ca nu ma ocup cu asta.in masura timpului care imi va permite sa lucrez la centrarea acestor wavuri,voi incerca sa fac
ce pot.apropo,acea linie de la sfarsitul wav-ului,eu o tai,asa mai micsoram dimensiunea wavului.este corect?


Back to top
vitallis
Sat Jul 28 2018, 07:14PM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
da corect. Numai ea seama sa nu afectezi loop. Defapt poti taea totul ce este dupa loop. Daca nu ne ocupam cu centrarea wawurilor asa si a sa circule pe net numai wawuri cu greseli care strica clapele. si alde MT si VB si MG habar nu au ca strica clapele cu seturile lor.

[ Edited Sat Jul 28 2018, 07:17PM ]


Back to top
miki67
Sat Jul 28 2018, 07:49PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 633
vitallis a scris ...

da corect. Numai ea seama sa nu afectezi loop. Defapt poti taea totul ce este dupa loop. Daca nu ne ocupam cu centrarea wawurilor asa si a sa circule pe net numai wawuri cu greseli care strica clapele. si alde MT si VB si MG habar nu au ca strica clapele cu seturile lor.

ai dreptate,dar ei au luat bani pentru seturile astea,asa cum or fi ele cu erori,dar bineinteles,este munca lor.iti dai seama ce inseamna sa luam toate seturile la mana sa le punem la punct.si in schimb la ce?cum pot sa-ti cer eu bani pe un ajutor care mi l-ai cerut?nu stiu...o sa ma mai gandesc daca se merita sa-mi pierd atata timp.am vazut ca nici normalizate nu sunt wavurile,la multe este loop dar prost si nici macar nu este necesar.de exemplu chitara,unele wavuri din acelasi sampler au loop altele nu.chiar nu vad ce sens are.e de treaba si necesita foarte,foarte mult timp si rabdare.de rabdare nu duc lipsa...

Back to top
vitallis
Sat Jul 28 2018, 08:48PM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
miki te cred pe cuvint. Eu am incarcat doar o bucata din semplere in pa700 si peurma am dat factory restor fiindca toate wawurile erau descentrate si prost aranjate. De exemplul tambalul avea aproape de 20mb- asta da memorie erosita. A lucrat la setul asta marius dar nu de ajuns ca sa coasta 350 euro eu as spune ca coasta mai putin si de 100. Miki d-voastra cu pamenegerul puteti face seturi unul dupa altul si sa le dai peste nas la MG MT VB

Back to top
miki67
Sat Jul 28 2018, 10:53PM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 633
vitallis a scris ...

miki te cred pe cuvint. Eu am incarcat doar o bucata din semplere in pa700 si peurma am dat factory restor fiindca toate wawurile erau descentrate si prost aranjate. De exemplul tambalul avea aproape de 20mb- asta da memorie erosita. A lucrat la setul asta marius dar nu de ajuns ca sa coasta 350 euro eu as spune ca coasta mai putin si de 100. Miki d-voastra cu pamenegerul puteti face seturi unul dupa altul si sa le dai peste nas la MG MT VB

incet vitallis,sa nu exageram.nu ma pot compara cu MT MT VB.Crezi ca daca am programul asta pot deveni maestru la facut seturi? am inteles,pot lucra wavurile,pot face un set din mai multe seturi,dar de exemplu un style scris prost,il repari in clapa,nu cu softul asta.corect?si cu toate astea,chiar daca reusesc sa le repar tot nu le pot da peste nas la oamenii astia.


Back to top
vitallis
Sun Jul 29 2018, 09:48AM

Registered Member #14462
Joined: Fri Aug 29 2014, 10:35PM
Posts: 59
Din seturile vindute de dinsii sunt mai mult de 50 % luate de pe net. Si poate 50% leau scris cu mina lor dar si la asta ma indoi. Denis Zlei este prietenul meu - suntem departe unul de altul si iti spui cu incredere el nu a facut nici un styl de la inceput pina la urma. De modificat, lea modificat. Semplere nu cred ca lea scris singur, adica tot de pe net lea cules - dar are un pret acceibil la seturi si sunt mai bine aranjate decit ciar si a lui MT. Da are si el o problema - nu se uita la calitatea wawului - adica cum le scoate de pe net asa si le baga in set.Sa fim sinceri - dai o suma valoroasa ca sa ne cada intr-o zi clapa. Eu de exemplu am adunat un an de zile ca sa mi-o procur si mai dau inca bani ca sa mi-o stric cu seturile lor.

Back to top
miki67
Sun Jul 29 2018, 10:23AM

Registered Member #8203
Joined: Sun Oct 11 2009, 04:46PM
Posts: 633
vitallis a scris ...

Din seturile vindute de dinsii sunt mai mult de 50 % luate de pe net. Si poate 50% leau scris cu mina lor dar si la asta ma indoi. Denis Zlei este prietenul meu - suntem departe unul de altul si iti spui cu incredere el nu a facut nici un styl de la inceput pina la urma. De modificat, lea modificat. Semplere nu cred ca lea scris singur, adica tot de pe net lea cules - dar are un pret acceibil la seturi si sunt mai bine aranjate decit ciar si a lui MT. Da are si el o problema - nu se uita la calitatea wawului - adica cum le scoate de pe net asa si le baga in set.Sa fim sinceri - dai o suma valoroasa ca sa ne cada intr-o zi clapa. Eu de exemplu am adunat un an de zile ca sa mi-o procur si mai dau inca bani ca sa mi-o stric cu seturile lor.

da,am inteles ce vrei sa spui.fiecare cum se descurca.cati crezi ca stiu de treaba asta cu centratul wavului?1 la suta din utilizatori.si pe cati crezi ca-i intereseaza chestia asta.si mai putini.sunt de acord cu tine ca un sampler facut bine ,trebuie sa lucrat mult ,cu atentie si pricepere.dar dupa cate vad eu nu prea este apreciata treaba asta.important este ca setul sa aiba styluri cu intro, restul e superficial(pentru foarte multi care chiar fac bani din muzica,nu ca mine care pentru mine este un hooby).


Back to top
Go to page   <<        >>   

Jump:     Back to top

Syndicate this thread: rss 0.92 Syndicate this thread: rss 2.0 Syndicate this thread: RDF
Powered by Clape.ro

! În atenţia noilor înregistraţi pe site!


Comentarii noi


[download] Metoda de acordeon - Misu Iancu & Petre Romea Posted by Florinh87 on 24 Apr : 18:56
Multumesc mult, cu siguranță imi va fi de folos!


[Content] Acces Posted by Excl on 18 Apr : 13:36
Salutare ! Doresc si eu acces la download !! Am incarcat ceva seturi (au ceva download-uri ) si am raspuns si la forum-uri ! Voi posta seturi in continuare dar doresc si eu acces l [more ...]


[download] Ketron SD1 for Thomann AK-X1100 and Medeli AKX10 Posted by mihaidor on 17 Apr : 20:10
Aceste styl-uri Ketron SD 1 sună foarte profi pe Thomann AK-X1100.Nu există style convertit care să sune foarte bine din prima. Trebuie să mai modifici parametri pe care nu îi înca [more ...]


[download] Zece Ramy Posted by sebycog on 14 Apr : 18:22
Salut, imi poti trimite setul de pa2x cu zece și ete?


[download] FOLCL USOARA SR 2024 PA4X V2.SET Posted by miki67 on 12 Apr : 11:01
Cu plăcere! Nu uitați să dați un Rate, pentru a descărca cu încredere și alții interesați.Sănătate!





Facebook page





Îţi place siteul ? Susţine acest site: adăugă codul de mai jos pe siteul tău.
Clape.ro



Siteul Muzicantilor


Mobile Theme Setări confidenţialitate

Zuma Deluxe Sitemap