Forums
| Clape.ro :: Forums :: Instrumente cu clape :: Accesorii clape |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| start-stop korg pa 1000" | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| muset |
|
||
![]() Registered Member #76
Joined: 04 Jun 2008Posts: 289 |
buna ziua baieti. o intrebare : la korg pa 1000" exista vreo setare sa avem posibilitate de start-stop style rytm printr-un foot switch la iesirea out >damper ? mutumesc frumos.
|
||
| Back to top |
|
||
| vermona |
|
||
![]() Registered Member #307
Joined: 10 Jul 2008Posts: 54 |
da este
|
||
| Back to top |
|
||
| elgi |
|
||
![]() Registered Member #196
Joined: 27 Jun 2008Posts: 767 |
Global - Controllers - Foot - De la Function alegem din acel meniu Style Start-Stop. Nu am Korg... |
||
| Back to top |
|
||
| muset |
|
||
![]() Registered Member #76
Joined: 04 Jun 2008Posts: 289 |
multumesc frumos elgi". maine dimineata testez.
|
||
| Back to top |
|
||
| muset |
|
||
![]() Registered Member #76
Joined: 04 Jun 2008Posts: 289 |
upsss..problema! treaba asta start -stop merge pe intrarea assignable dar eu vreau sa folosesc si pedala de volum[expresie] .era bine daca mergea pe intrarea damper.
|
||
| Back to top |
|
||
| vermona |
|
||
![]() Registered Member #307
Joined: 10 Jul 2008Posts: 54 |
vezi ca ai dou intrari
|
||
| Back to top |
|
||
| muset |
|
||
![]() Registered Member #76
Joined: 04 Jun 2008Posts: 289 |
avem doua intrari : 1 assignable , 2 damper. pe assignable am pedala de volum [expresie] si pe 2 am pedala care tine efectul prelungit. intrebare : pot sa setez pe intrarea damper start =stop? ca eu nu reusesc.toate setarile sint pentru intrarea 1 assignable . damperul ramine dedicat pentru effectul prelungit in special pentru piane. sau nu stiu eu?
|
||
| Back to top |
|
||
| vermona |
|
||
![]() Registered Member #307
Joined: 10 Jul 2008Posts: 54 |
o sa probez dar ca varianta de rezerva poti sa asignezi pe intrarea midi o pedala midi cu functii mai multe start stop..variation..etc sau poti si cu midi comander pe intarea de usb ..sa comnazi tot prin midi chiar si din telefon descarci programul dupa net midi comader si asignezi ..
|
||
| Back to top |
|
||
| muset |
|
||
![]() Registered Member #76
Joined: 04 Jun 2008Posts: 289 |
salut vermona" eu am si Roland - FC-300 | MIDI Foot Controller. dar nu stiu sa il folosesc sa -i fac setarile pentru compatibilitate. ca ar fi extraordinar!
|
||
| Back to top |
|
||
| vermona |
|
||
![]() Registered Member #307
Joined: 10 Jul 2008Posts: 54 |
citeste in manualul clapei acolo scrie tot care sunt mesajele midi start stopul este cc 103 la korg ..asta trebuie sa setezi pe pedala .. este mult de explicat citeste tutoriale pe net dar cel mai bine manualul acolo scrie exact ce mesaje trebuie sa trimiti din pedala catre clapa este simplu
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]






