Forums
| Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Software |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Mp3 to midi | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Minel |
|
||
![]() Registered Member #13587
Joined: 21 Nov 2013Posts: 426 |
Salutare. Are careva idee daca exista vreun software care converteste mp3 in midi? Am gasit ceva online, insa il face midi pe un singur canal. Adica tot ce exista in mp3-ul ala, il converteste pe un singur canal. Pe mine ma intereseaza sa il converteasca pe mai multe tracuri separate. Ca sa exemplific: Ati vazut ca atunci cand bagi un midi in clapa, toba se duce pe trakul 10,basul pe 9 si tot asa. Eu ce am gasit, mi le duce pe toate pe tracul 10.Stie careva ceva? [ Edited Fri, 19 Oct 2018, 05:59PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| miki67 |
|
||
![]() Registered Member #8203
Joined: 11 Oct 2009Posts: 666 |
Minel a scris ... Salutare. Are careva idee daca exista vreun software care converteste mp3 in midi? Am gasit ceva online, insa il face midi pe un singur canal. Adica tot ce exista in mp3-ul ala, il converteste pe un singur canal. Pe mine ma intereseaza sa il converteasca pe mai multe tracuri separate. Ca sa exemplific: Ati vazut ca atunci cand bagi un midi in clapa, toba se duce pe trakul 10,basul pe 9 si tot asa. Eu ce am gasit, mi le duce pe toate pe tracul 10.Stie careva ceva? Salut Minel! din experienta mea personala si a altora,iti pot spune ca nu exista nici-un software care sa converteasca din mp3/wav in midi si sa sune bine.e aproape imposibil sau chiar imposibil.ar fi prea frumos |
||
| Back to top |
|
||
| alexica131 |
|
||
![]() Registered Member #14440
Joined: 21 Aug 2014Posts: 19 |
Incearca programul WIDI. il gasesti pe net
|
||
| Back to top |
|
||
| Minel |
|
||
![]() Registered Member #13587
Joined: 21 Nov 2013Posts: 426 |
Multumesc baieti. Miki, nu ma pronunt. Insa, atata timp cat exista software care transforma mp3 sau wave in midi, ma gandesc ca poate exista si ceva care le converteste in mai multe trakuri midi, nu doar intr-unul. Alexica mersi frumos. Am sa-l incerc maine. Ma gandesc ca ar fi superb sa expunem piese originale direct prin clapele noastre via midi to style.
[ Edited Fri, 19 Oct 2018, 08:48PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| alexica131 |
|
||
![]() Registered Member #14440
Joined: 21 Aug 2014Posts: 19 |
Cam greu sa faci style din midi-ul creat cu programele respective. Eu foloseam programul ca sa scot un solo sau o interventie..In rest, nu prea merge.
|
||
| Back to top |
|
||
| vitalusca |
|
||
![]() Registered Member #4632
Joined: 29 Dec 2008Posts: 81 |
Nu exista asa ceva.
|
||
| Back to top |
|
||
| IonutPa1x |
|
||
![]() Registered Member #16907
Joined: 19 Dec 2017Posts: 20 |
Salutare, dragi colegi, Ma puteti ajuta va rog cu un raspuns pentru urmatoarea situatie ?. Vreau sa convertesc sau mai exact sa ma folosesc de cateva style-uri dintru-un set de PA300 intr-un Pa1X, mentionez ca am incarcat direct din set style-urile de PA300 in Pa1X dar nu functioneaza( cand le accesez nu il citeste si nu imi apar erori, pur si simplu nu ramane selectat in clapa). Ma intereseaza cateva style-uri din FAVORITES (de la Pa300), am auzit de SyleWorks XT, credeti ca functioneaza, ce propuneri aveti ? Va multumesc si imi pare rau daca nu am deschis subiectul in sectiunea corespunzatoare. |
||
| Back to top |
|
||
| florian71 |
|
||
![]() Registered Member #15381
Joined: 02 Sep 2015Posts: 250 |
Nu merge set de pa300 in pa1x. Invers, da. Stylurile le convertesti cu StyleWorks si o sa mearga. Daca vrei si tonurile, le convertesti cu Korg pa manager. Dar dupa atata "converteala" nu o sa iasa mare lucru, garantat. [ Edited Mon, 22 Oct 2018, 04:21PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| IonutPa1x |
|
||
![]() Registered Member #16907
Joined: 19 Dec 2017Posts: 20 |
florian71 a scris ... Nu merge set de pa300 in pa1x. Invers, da. Stylurile le convertesti cu StyleWorks si o sa mearga. Daca vrei si tonurile, le convertesti cu Korg pa manager. Dar dupa atata "converteala" nu o sa iasa mare lucru, garantat. Multumesc mult florian71, doar styleurile ma intereseaza, voi incerca cu Styleworks. Multumesc. |
||
| Back to top |
|
||
| bits |
|
||
|
Guest
|
Cea mai buna varianta e sa le exporti din PA300 ca si MIDI cu tot cu markere(se face cu Shift+Export) si apoi Shift+Import in PA1x.Bineinteles,ca ai dupa,si partea de editare tonuri,expresie,Chord Table,etc. etc. .
|
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salut,Am revenit - l-am descarcat si eu si se pare ca are tot un singur folder cu styleuri FAVORITE 1 nu stiu daca este V2 transferat la PA4x - mai verific acasa chiar daca nu pot [more ...]








