Forums
| Clape.ro :: Forums :: Calculatoare si Internet :: Editare Style & Midi |
|
<< Previous thread | Next thread >> |
| Ajutor-Convert Tyros pentru Korg! | ||
|
Moderators: admin, tiger, pustiulica, angelitto
|
| Author | Post | ||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
Buna. Am cateva style-uri pentru tyros.. 3-4 si mi-ar trebui pe pa4x ..ma poate ajuta cineva cu o convertire buna? daca ma apuc sa fac totul de la 0 dureaza prea mult.. O sa le pun la download daca ma ajutati si le luati de acolo, apoi le puneti inapoi la sectiunea korg sa le poata folosi si altii. Multumesc anticipat!
|
||
| Back to top |
|
||
| Mihai13 |
|
||
![]() Registered Member #16460
Joined: 27 Mar 2017Posts: 471 |
Voi încerca eu scrie pe un fișier text ce ton ai pe fiecare track
|
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
ok. trebuie sa rog un prieten cu tyros sa ma uit pe clapa lui. maine cred ca rezolv.O sa le incarc maine atat styleurile cat si lista cu tonurile folosite. Multumesc
[ Edited Tue, 06 Nov 2018, 11:44PM ] |
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
salut mihai. Abea azi am reusit sa vad de styleurile alea de pe tyros. Le am pus la sectiunea yamaha style sub numele Gypsy dance si MAsters polo. A-r fi de mare ajutor, daca ai putea optine macar tobele sa sune pe korg ca pe tyros. Dar si restul Instrumentele din Gypsy Dance: :Arabic kit, HauseKit, Electric Bass, Grand Piano. Insomnia, 80's synth Bas, Hard flamencoS710 Masters polo-c: Power kit1, Dance kit, Electric Bass, HonkytonkKSP, Sawtooth Lead, Insomnia, Bright piano, Sweet Heaven. Le-am scris de la stanga la dreapta , instrumentele nu se schimba. Iti multumesc anticipat pentru ajutor. |
||
| Back to top |
|
||
| Laszlo |
|
||
![]() Registered Member #6012
Joined: 11 Feb 2009Posts: 274 |
Mihai13 a scris ... Voi încerca eu scrie pe un fișier text ce ton ai pe fiecare track Am uitat sa pun txt in folder, dar ai mai sus intrumentele . |
||
| Back to top |
|
||
Powered by Clape.ro
Comentarii noi
[download] Tonuri Ponciu - Korg Kronos 2
Multe erori, si tonuri din 2007, nu are legatura cu Ponciu! Zi faina!
[download] SET Luis Mugurel KST, aprilie 2026 - Korg PA5
daca nu iti arata parola inseamna ca nu ai dreptul la download,imi pare rau
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA1000
Scuzați, am greșit numele celui care a pus setul de pa4x. Este @vattila89
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Am verificat aseara, in principiu este tot V2 cu cateva ritmuri in plus.Sper sa-l pot face pt PA1000 folosind vocile pe care le am.
[download] GYR v3 Audio Szett 2019 (ritmuri unguresti) - Korg PA4x
Salutare! Sincer nu prea ma pricep la clapele Korg, nu am lucrat deloc cu Korg, mai demult cu Roland, acum am ales Yamaha nu prea cant populara, doar un Pa700 am butonat putin, dar [more ...]






